Jagode-opšta tema

Po crni da budem poljuvan ovde, imao bih par pitanja:

-Od kad se bavite jagodarstvom?
-O kojim površinama govorimo?
-Da li se secate da je cena jagode 2013 (govorim o izvozu za Rusiju) bila 230-240 RSD prosječno, a 2014 (kišna i jako losa godina) bila 85?
-Koje sorte sadite i koje prinose ostvarujete ( posto su ulaganja prilično slična, nezavisno od sorte)?
-Koliko vam prosječno nabere radnik (radno vremen 7:09-19:00), posto je to, takodje jedan od najvećih troškova u proizvidnji.
-Koliko vam je daleko najbliža hladnjača u koju vozite na predavavanje, ili otkupni nešto kako god?
Hvala.

Poslano sa mog Lenovo A2020a40 koristeći Tapatalk
 
Po crni da budem poljuvan ovde, imao bih par pitanja:

-Od kad se bavite jagodarstvom?
-O kojim površinama govorimo?
-Da li se secate da je cena jagode 2013 (govorim o izvozu za Rusiju) bila 230-240 RSD prosječno, a 2014 (kišna i jako losa godina) bila 85?
-Koje sorte sadite i koje prinose ostvarujete ( posto su ulaganja prilično slična, nezavisno od sorte)?
-Koliko vam prosječno nabere radnik (radno vremen 7:09-19:00), posto je to, takodje jedan od najvećih troškova u proizvidnji.
-Koliko vam je daleko najbliža hladnjača u koju vozite na predavavanje, ili otkupni nešto kako god?
Hvala.

Poslano sa mog Lenovo A2020a40 koristeći Tapatalk
Aj nađi mi radnike koji beru od 7 do 19.Kod mene beru 5 sati i to je neki optimum sve preko je mrvcvarenje.I sta sad ti oces da kazes da si zadovoljan sa cenom?Koja je poenta tvog oglasavanja na ovom forumu, da branis izvoznike?Ja samo znam da moju jagodu nece videti.Od sledece godine cu prodavati na tri mesta ako treba,a sigurno je necu davati nakupcima i hladnjacarima dok ne vrate realne cene za otkup.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Kod nas (Varvarin, Kruševac ) se oduvek bralo 7-19 ( nadam se da ima neki kolega koji ce to da potvrdi), dolaze nam proći nadnicari iz mesta oko Pirota i Vranja, i jos kažu da smo carevi u odnosu na malinare.
Ne branim izvoznike, vec najozbiljnije radim na tome kako da unapredim svoj proizvod u smislu pakovanja i tako mu podignem cenu. Inače sam relativno mlad poljoprivrednik (ne po godinama, nego po radnom stazu) i bavim se samo jagodama i kupinama, pa sve stavljam na papir i vodim evidenciju.
I da, nadam se da cu završiti sezonu sa prosječnom crnom 120-125 dinara, sto mi je OK.


Poslano sa mog Lenovo A2020a40 koristeći Tapatalk
 
Kod nas (Varvarin, Kruševac ) se oduvek bralo 7-19 ( nadam se da ima neki kolega koji ce to da potvrdi), dolaze nam proći nadnicari iz mesta oko Pirota i Vranja, i jos kažu da smo carevi u odnosu na malinare.
Ne branim izvoznike, vec najozbiljnije radim na tome kako da unapredim svoj proizvod u smislu pakovanja i tako mu podignem cenu. Inače sam relativno mlad poljoprivrednik (ne po godinama, nego po radnom stazu) i bavim se samo jagodama i kupinama, pa sve stavljam na papir i vodim evidenciju.
I da, nadam se da cu završiti sezonu sa prosječnom crnom 120-125 dinara, sto mi je OK.


Poslano sa mog Lenovo A2020a40 koristeći Tapatalk

Koja berba od 12 sati sta lupas covece? Kakvih sve budalastina moze da se procita na ovom netu....ccccccc....
 
OK, aj posto imamo tu neuklapanje jer očigledno radimo drugačije ( potsetio bih na radno vremena kod malinara "od svitanja do sumraka" , bez da imam namjeru da vredjam te ljude), preformulisacu pitanje
- Koliko kg, prosečno, vam nabere radnik i za koju dnevnici/satnicu + ostali trosak ako ga ima.
A ostala pitanja su, nadam se, OK.

Poslano sa mog Lenovo A2020a40 koristeći Tapatalk
 
I da, najčešće radno vreme ide ovako - 7:00 početak, 10:00-10:30 - pauza za doručak, 13:30-13:45 pauza za kafu, 16:45-17:00 uzina, 19:00 - Cao zdravo.

Poslano sa mog Lenovo A2020a40 koristeći Tapatalk
 
I da, najčešće radno vreme ide ovako - 7:00 početak, 10:00-10:30 - pauza za doručak, 13:30-13:45 pauza za kafu, 16:45-17:00 uzina, 19:00 - Cao zdravo.

Poslano sa mog Lenovo A2020a40 koristeći Tapatalk
Kod mene krenu u 6 i zavrse najkasnije do 12.Pauza u 9 do 9:30.Najmanje me kostaju u piku branja 20 din.a kad usitni jagoda ode to do 30 din po kili.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
druze ne znam kakvi su ti radnici od 7:00:19:00 ali kod mene(i to svugde) 8 sati efektivnog rada je sasvim dovoljno kad beres jagode. prvih 3do4 sata ide najboje a posle pada ucinak. normalno da je tesko brati i nikada nisam terao radnike da beru 9-10 sati eventualno mozda bilo 1-2 puta da smo ostali duze jer smo trebali ispostovati kupce ali to se ne isplati. pogledaj ti radnika koliko moze da bere prvih 2 sata i recimo posle 7 sati rada. Tako da po meni preko 8 sati je samo da radis protiv.
 
Slažem se potpuno za učinak. Najbolji je do doručka i iz nekog razloga u poslednja dva sata rada.
Inače ponavljam - voleo bih da se javi neko od kolega iz mog kraja i potvrdi ovo o čemu govorim.
Mozda je ovde suština sto ima bas puno zasada, pa se radnici dovode sa strane uz obezbedjivanje smještaja.
Kod mene su trenutno tri žene iz KG, najbolji drug ima 11 iz Vladicinog Hana, još dvojica po 14...i tako..

Poslano sa mog Lenovo A2020a40 koristeći Tapatalk
 
Zna se sta je nadnica i koliko traje i koliko kosta(2500 din) a to je od sedam pola osam ujutru do sedam uvece,normalno da ima pauza za dorucak,rucak,pus pauza sladoledi,to sve kad skupis ne traje duze od sat i po...,vecinu ne moras ni da teras,znaju ljudi kako se radi,ako zabusavas sam sebe koljes jer nikom ne trebaju radnici koji zabusavaju,ne znam koji to vama radnici rade po 6-7hovde ljudi koji beru jagode su isternirani za taj posao,ja ne berem redovno pa laganica izdrzim celi dan kad zatreba da uskocim i nije mi problem da naberem 20-25 gajbe,meni 2 zene beru 70 gajbi dnevno bez problema.
 
Upravo o tome i govorim.
Kad rezimiramo, mislim da mozemo da se slozimo da je trosak branja oko 20 dinara po kilogramu u proseku.

Poslano sa mog Lenovo A2020a40 koristeći Tapatalk
 
U mom kraju više nema dovoljno radnika. Pre 25-30 godina su radili Rumuni i to su bili RADNICI! Poslednjih godina radili su Bugari i radnici iz smederevskog kraja. Bugari su delom otišli da rade u bogatijim zemljama, a delom u samoj Bugarskoj u novootvorenim fabrikama. Smederevci su se pozapošljavali uglavnom i sada imamo problem. Ne možeš da nađeš radnika ni za branje trešanja i proređivanje bresaka, a za jagode neće niko ni da čuje! Traže i do 3 hiljade, uglavnom 2.500 do 2.700. U njivi su najranije u 6:30, a napušta se najkasnije u 16:30h. Dve pauze (doručak i ručak) od po pola sata i još pola se izgubi na razne stvari. Radnici naravno (jer je izbor mali) veoma loši, uglavnom. I da, šta se uradi do doručka - urađeno je! A posle ručka, ja i ne računam u rad, bolje da se ide kući odmah.
Znači, nije strašno, imamo samo par problema:
skupo gorivo, pesticidi, đubrivo, dnevnice skupe i nema radnika dovoljno,
jeftino i voće, sve češće se i ne bere pojedino zbog neisplativosti, loša protivgradna zaštita...
Sve u svemu, sve češće se pitam da l' sam ja normalan i šta radim uopšte!
 
Cilj je da odustanes i ne samo ti vec vecina i da se zaposlis u fabriku. Koju naravno otvara onaj... Znaju da radnika nema dovoljno za fabrike, samim tim seljak ili ti mali poljoprivrednik im je ciljna grupa i jedina opcija. A uglavnom su i dobri radnici sto im i treba.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Ako se secate izjave, znam da ce mo imati problema sa manjkom radnika ali kad dodje vreme tad ce mo razmisljati o tome. Tad je vec bio razradjen plan, a to je izjava od jedno par meseci. Pa zakljucite sami. Donesena uredba o hladnjacarima po hitnom postupku koja se primenjuje odmah. Gledah jednog izvoznika koji je ispao iz igre koji kaze da od 220 izvoznika ostalo posle uredbe nesto vise od 20, zakljucak, nema konkurencije.



Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Pa u novosadskoj okolini nije nista puno bolje po pitanju izbora radnika za sezonske poslove.
Dobar deo iz okolnih novosadskih mesta se pozaposljavao u Delfiju,Learu...nesto je otislo u FKL i neke slicne manje fabrike.
Ono sto je na selu preostalo nezaposleno,uglavnom i nije za raditi,ostatak malobrojnih Radnika vec polako ulazi u godine.
Omladina koja ima godina da moze stosta da radi i raducka leti po njivama,nije zainteresovana za rad,da sama sebi skupi dzeparac kao nekad mi sto smo radili.
Pre 15ak godina kad sam ja imao 15ak,slalo se kuci ujutru kad se skupimo negde na njivi jer nas je bilo i vise nego sto treba i sve smo radili,brali skupljali utovarali i istovarali dzakove...Petkom bila isplata dnevnica,a vikendom nama mladima gazda nije ni davao da radimo. Uvek govorio da idemo da se provedemo i vidimo se u ponedeljak.
Danas cesce srecem ujutru kad idem na posao pijanu decu,nego klince sa rancima koji idu da zarade preko leta nesto.
 
Definitivno radnici jesu veliki problem i veliki stres. Naročito kad je jagoda u pitanju..jabuke mozes obrati i danas i iduće nedjelje, a ako u berbi jagoda nemaš dovoljno ljudi, to je cista šteta.
Ponavljam, nama dolaze ljudi iz istočne i južne Srbije i ti su prilično dobri radnici. Neki cak i vrhunski (kod mog druga kog sam pomenuo i koji ih ima 11, prekjuce nabrano 417 gajbi, od toga on iznosio pola dana, a drugu polovinu grupovodja. Inače prave prosjek 350-370).
Ali mislim da smo otišli daleko sa čelom pričom oko radnika, a da na ostala moja pitanja ne dobih ni jedan odgovor.
Ne zamerite, ove godine Selim proizvodnju za Pančevo, pa me prosto zanima jer svaki region ima drugaciju mikroklimu i drugačije uslove.

Poslano sa mog Lenovo A2020a40 koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh