Jagode-opšta tema

Kako se vrsi prolecna rezidba jagode molim odgovor
 
Zdravo svima, planiram da podignem zasad jagoda u toku avgusta, pa bih vas zamoli da mi preporucite knjige o uzgoju jagoda, bolestima i svemu ostalom kako bih se pripremio na vreme.
Znaci neke kvalitetne knjige, iz kojih mogu da procitam zaista nesto konkretno i korisno.
Hvala vam unapred.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Prvo analiza zemljista jagoda voli blago kiselo zemljiste (6,5 ph) pa analizu na [FONT=&quot]Phytophthora fragariae ako slucajo imas odustani od jagoda,dve ostalo mozes na google da nadjes,poloprivredna apoteka ima zastitara tu se raspitas i polako stices iskustvo[/FONT]
 
sta raditi sa cvetom koji je crn
nzm samo da li su rodne grane od jesenas ili sada
kidati ili ostaviti pa ce krenuti druge

Послато са SP6.2_Lite уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav narode... Bavim se uzgojem maline i kupine, planiram ukljuciti i jagodu u proizvodnju...Moze li mi neko reci nesto o uzgoju jagode u plasteniku, kad sazreva, koju sortu koristiti, bolesti, koji se prinos moze ocekivati u tim uslovima, bilo kakva iskustva? Hvala unapred

U Veroneze tunelima (plastenik za jagode) sazreva oko 7 dana ranije nego na otvorenom polju (zavisi od toga koliko ima sunčanih dana u to vreme, koliko je toplo proleće...).
Sadiš Albu, ili Kleri (Alba je malo manje ukusna, ali Kleri daje mnogo manje roda po živiću).
Alba 500g do 1kg, Kleri 300 do 500g
Obavezna analiza zemljišta, pre svega zbog Phytophthora fragariae (vrsta plamenjače, trulež korenovog vrata). To je pošast, NIKAKO NE SADITI U TOM ZEMLJIŠTU!
 
Ukratko druze izguglaj malo ima dosta literature, ne moze se ovde napisati sve sto te interesuje, pa kad se odlucis za nekoliko varijanti onda neko mozda i napise misljenje ... ne pametujem samo savetujem :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Literatura je jedno, ali praksa zna da bude drugo...
Pitao sam za iskustva, jer kad mene neko pita za uzgoj kupine, ja mu kazem, ja radim tako i tako, i takvo mi je iskustvo sa tim i tim...
Planirao sam saditi jagode na bankove i foliju, i pokriti plastenikom, za pocetak 5 ari povrsine i plan je vremenom prosiriti do 30ari, e sad koja sorta je najbolja, koja je duzina i sirina plastenika preporucljiva zbog provetravanja, zato sam i pitao za iskustva...alii
Vidim da proizvodjaci nisu raspolozeni da otkrivaju tehnologiju uzgoja jagode u plasteniku
Vama hvala na odgovoru..
 
Kod nas ova dva dana, slobodno mogu reći da je rutava buba proradila.
Ono u šta je "pecamo" je obična plastična časa, one jednokratnu od 3 sl, bele boje sa običnom vodom unutra.
Na cvetovima je ne primećujem, na svu sreću, ali u čaše sleću uredno.
Prošle godine se na plavo, sa varijacijama ukusa i mirisa, maltene ništa nije hvatali, sve je moralo ručno.
570de6c76bde509b5fb4c7e7b1b3d13a.jpg
3b17814548147c2df7093b43f807b761.jpg
5eb9eefba1d20ca2136b5c53e13cf5b7.jpg
 
Poslednja izmena:
Kakva su iskustva sa sortom Medena?

Послато са G3121 уз помоћ Тапатока
 
Losa.Mekana ne trpi transport,sitna,jedino za direktnu prodaju kupcima.Nakupci je ne vole,hladnjacari takođe,sporo branje samim tim i skuplja za proizvodnju.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
Jel ima nešto pozitivno?

Послато са G3121 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh