Jagode-opšta tema

Meni sto se nije svidelo na otkupu su prvo nedostatak ambalaze a drugo gajbice su vlazne skroz i za 50 posto teze od normalne. Vec time moze doci do neke bolesti u jagodi tako da me nista necudi a nikakve ni kontrole nema na hemiju sto bi ipak trebalo kad se radi o izvozu. Ma sta se sve mucka i kakvi smo nista me necudi

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Komsiji je prosle godine u ovo vreme luk poravnao sa zemljom.
oprskao je isabionom,i posle nekog vremena je to bilo za nepoverovati.
Skoro da se povratio skroz.
 
Isabion ili nesto slicno bi bilo da pomogne biljci,da se oporavi da je imas i dogodine.
omlacen plod,i prodati je tesko osim ako se ne obori ova vec losa cena. A plod bi trebalo uraditi zastitu,da ne krene da propada i ono sto jos nije za branje. To ces morati sacekati nekog drugog,jer zastitu ne drzim u glavi,to mi je stari zaduzen.
 
Po mom iskustvu, ako želiš da sačuvaš plodove da ne istrule (da zarastu rane) - Switch 0.1% plus neke aminokiseline. Ako ploda za spašavanje nema, samo aminokiseline.
 
Po mom iskustvu, ako želiš da sačuvaš plodove da ne istrule (da zarastu rane) - Switch 0.1% plus neke aminokiseline. Ako ploda za spašavanje nema, samo aminokiseline.

Nisam bas najbolje razumeo.Planirao sam ujutru zrele da oberem pa da isprskam sa switchom i aminoflexom.

- - - - - - - - - -

Ili da odmah prskam switch?
 
Posle berbe, ako ima plodova koji će se brati kasnije. Nekada grad uništi plod toliko da se ne isplati zaštita. Ukoliko ti imaš plodova koji trenutno nisu zreli, a nisu mnogo uništeni, ujutru oberi zrele, pa prskanje.
 
Kolege ko se nađe na putu NS-Vrbas nek navrati da se malo izjadamo za ovu godinu.
cd235540f63dfa35ad5af47926d1fbcf.jpg


Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Da znas da je jadna a najvise zbog nas samih. Jutros na kvantas u sapcu se sjatilo sa svih strana i prodaju po 50 i 60 din jagodu dobrog kvaliteta. Nije mi jasno da sami nevrednuju svoj rad i za sto je najgore 10 do 15 gajbica obaraju dplo cenu u startu. Ali sacekao malo i svoju sam prodao po 100 din ipak jer srecom nisam ni imao mnogo zbog kise.
 
Da znas da je jadna a najvise zbog nas samih. Jutros na kvantas u sapcu se sjatilo sa svih strana i prodaju po 50 i 60 din jagodu dobrog kvaliteta. Nije mi jasno da sami nevrednuju svoj rad i za sto je najgore 10 do 15 gajbica obaraju dplo cenu u startu. Ali sacekao malo i svoju sam prodao po 100 din ipak jer srecom nisam ni imao mnogo zbog kise.
Treba zatvoriti krug i raditi direktnu prodaju kupcu,a za ove velike na 5 ha za njih ne brinem.Tako bi se izbegli nakupci.Najbitnija je prodaja na malo pa ako treba i na vise mesta.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh