Jagode-opšta tema

Danas bih tretirao jagodu switchom, quadrisom i kalipsom. ( tako mi rekao kao neki stručnjak ). Da li je potrebno i switchom i quadrisom, ili da nešto izbjegnem. Jagode su u cvjetanju.
Ja sam radio sa Quadris-om na pocetku cvetanja, sa Switch-om cu na sredini cvetanja i Sugnum-om pred berbu. Za Quadris i Switch sam dobio savet od Singente a Signum cu na kraju za svaki slucaj na svoju ruku.
 
Hvala Radashine. Prskao pre 5-6 dana abastateom, al´ sam mislio da ne deluje na trips. Sada mi dali u apoteci dicarzol. Ne znam koja mu je karenca u jagodama? Nisam primetio da ga ima ali za svaki slucaj. Cuo sam da je gadno ako se pojavi. Napominjem da je zenga u pitanju. Da kasnije stize i da ne pobijem pcele,zbog oprasivanja.

- - - - - - - - - -

I još jedno. Dal' da idem kalcijumom sada u cvetu ili kada se formiraju plodovi?
Mislim da Dicarzol nije registrovan za voće, međutim rekao bih da ima jako veliku karencu. Ne preporučuje se tretiranje luka koji se planira za konzumirnje kao mladi luk!
Dovoljan ti je Abastate kao preventiva, a ima i malu karencu.
 
Ja sam radio sa Quadris-om na pocetku cvetanja, sa Switch-om cu na sredini cvetanja i Sugnum-om pred berbu. Za Quadris i Switch sam dobio savet od Singente a Signum cu na kraju za svaki slucaj na svoju ruku.
Gruja. možda grešim ali Prijedor pita da li može zajedno i Switch i Qadris.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Zenga druga godina
cba4566bbd2f6151d780246732619146.jpg
c261b62c666547249a4daec33f415a17.jpg


Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ono sto sam naucio citajuci ovde, mnogi drze agril zbog rutave bube i ranijeg sazrevanja. Ima i to svojih mana ali i prednosti. Stiti od bube,ranije stizu ali moguca pojava botritisa ako nije dobro zasticena i mozda nedovoljno oprasivanje( zavisi od sorte). Prevruce ne bi trebalo da bude zato sto je bele boje. To je neko moje misljenje,ali bolje da ti daju savet iskusniji.
ja sam moju uvek pokrivao bas zbog rutave ispod je bas prijatno nisam imo problema jer kod nas duva vetar a agril nisam jako zatezo tako daga je vetar dizo i ponekad je bila kao u tunelu a oprasivala se dobro u pitanju je madlen sorta tako sam radio 5,,6god al od prosle jeseni sam odusto od jagoda batalio taj sport
 
ja sam moju uvek pokrivao bas zbog rutave ispod je bas prijatno nisam imo problema jer kod nas duva vetar a agril nisam jako zatezo tako daga je vetar dizo i ponekad je bila kao u tunelu a oprasivala se dobro u pitanju je madlen sorta tako sam radio 5,,6god al od prosle jeseni sam odusto od jagoda batalio taj sport
Agril propusta vazduh za razliku od plastenika i vise se pomera pri vetru, a vecina sorti jagoda je samooprasivo ali treba vetra. Mislim da vetar vise radi posao nego insekti.( nisam bas sto posto siguran al' tako procitah ranije na forumu). Ja sam prosle godine dugo drzao agril i sve se oprasilo,iako je bilo prilicno kise u vreme cvetanja pa nije bilo pcela.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ljudi ja ovu jagodu sto sam posadio sad u martu . Bila se fino omladila i krenula sad vidim posle ovi kisa neke isto ko da si ih vrelom vodom polio preko dana se oklembese ujutru oporave se kad ugrije klonu . Sta im je ?
 
Ako imas rutave bube, moguce da je ona grickala. Meni se to desavalo

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Pre nekih nedelju dana sam primetio da mi se osušilo uvenulo 5-6 bokora izvučem da vidim koren,a on pregrizan na jednoj strani.Danas isto izvučem i nadjem crva u korenu .na netu sam našao da je to larva gundelja ili hrust.Zanima me da li mogu nekim tečnim insekticidima da tretiram ili ne zbog karenca jer su mi jagode u plodu.unapred hvala na odgovoru.
 
Pre nekih nedelju dana sam primetio da mi se osušilo uvenulo 5-6 bokora izvučem da vidim koren,a on pregrizan na jednoj strani.Danas isto izvučem i nadjem crva u korenu .na netu sam našao da je to larva gundelja ili hrust.Zanima me da li mogu nekim tečnim insekticidima da tretiram ili ne zbog karenca jer su mi jagode u plodu.unapred hvala na odgovoru.
Negde sam čuo da karenca kod jagoda za vecinu preparata priplizna karenci kod krastavca jer i jedna i druga biljka imaju brz metabolizam. Posto mnogi preparati nisu registrovani za jagodu mozda mozes da vidis kolika je karenca za krastavac. Za talstar je 7 dana. On je odlican kroz kap po kap ali ne znam da li ti odgovara. Ovo moze da bude i pitanje iskusnijim clanovima da li sam u pravu tj. da li su mi tacno rekli.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pre nekih nedelju dana sam primetio da mi se osušilo uvenulo 5-6 bokora izvučem da vidim koren,a on pregrizan na jednoj strani.Danas isto izvučem i nadjem crva u korenu .na netu sam našao da je to larva gundelja ili hrust.Zanima me da li mogu nekim tečnim insekticidima da tretiram ili ne zbog karenca jer su mi jagode u plodu.unapred hvala na odgovoru.
Pusti kroz sistem.Fobos npr ne ulazi u biljku kroz korenov sistem.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh