Jagode-opšta tema

@dejan10

Cuo sam za tog iz smedereva, za sada sam prolazio ok, jer svi isto ulaze u red i pratim ko kako bere, ako je velika razlika taj vise sutra ne dolazi, a u tom periodu nemaju gde da zarade novac a 1700 dinara dnevno nije mala para. Pa kad isteras 2-3 da vidis kako ostali bolje beru jer na red da upadnu u grupu cekaju jos 100 radnika, jer okolina blaca, Kursumlija, Prokuplje ima radnika na pretek, ali otom potom videcemo sta ce biti kad krene berba:ppozdrav:
 
@boomsyte,

evo upravo sam uslikala moje jagode sorte Medena koje su posadjene 04.04.2012.


a02675185034781.jpg
[/URL]


---------- Poruka napisana u 12:35 ---------- Prethodna poruka je at 12:28 ----------

Evo i sorta Marmolada koja je krenula da cveta

669c0b185035266.jpg
[/URL]
cf5c2f185035491.jpg
[/URL]


---------- Poruka napisana u 12:36 ---------- Prethodna poruka je at 12:35 ----------

Kada budem slikala i Kleri postavicu. Svim jagodarima srecan uskrs!


Uskršnje čestitke objedinjene u: http://poljoinfo.com/showthread.php?4309-Chat-u-voćarstvu
 
Poslednja izmena od urednika:
Hristos voskrse.Imam jedno pitanje,u razgovoru sa jednim jagodarom sa iskustvom saznao sam da nije preporucljivo jagode saditi na crnu foliju nego na onu providnu ili sivu e sada mene zanima zasto je to tako?
 
Ваистину Васкрсе! Већ било питање на форуму па преносим. Али опет да чујемо искусне јагодаре шта кажу.

Imam jedno pitanje za izkusne povrtare, dali moze da se upotrebljava providna folija umesto tamne i koji su nedostatci, prednosti

o
dg 1
Ispod providne raste trava i cemu onda svrha nastiranja zemljista...

odg2
Sa providnom folijom se neces usreciti niti ces imati ikakav efekat na korove. Bas zbog toga se i koriste neprozirne folije da korov ne dobije svetlost i da ne radi.


 
Ja sam prosle godine kosio i sa trimerom i sa motornom kosacicom i nikad vise em sto sve baca na jagodu em treba svakih desetak dana da se kosi. Ove kodine sam sve isprskao totalom i veoma sam zodovoljan. Naravno moras da stavis zastitnik da ne ide na jagodu. Ja sam ga napravio sam od akva viva balona za vodu. Tako dva puta godisnje i miran si. Postavicu slike jagoda kasnije.
 
pazi kad mi nikad ne bi palo na pamet da napravim to od balona... odlicna ideja... ipak se plasim da prskam totalom ajd bar da prodje rod :)
 
Evo i ja sam gledao malo moje jagode na otvorenom , nisam ih namjerno forsirao da mi mraz ne zezne cvjetove , i sada gledam cak ima i novih cvjetova koji se otvaraju a vec su zeznuti od mraza , imali netko iskustva , dali ce ista ove godine biti od tih jagoda , odnosno dali ce izbiti sekundarni cvjetni pupovi .
Vec sam pitao ali evo opet cu dali je netko uzgajao jagode na dzakovima , imam nekih svojih ideja pa me zanima iskustvo ljudi koji su to radili.
 
Evo kako ja prskam izmedju redova.



Na ova kolica namestim motornu prskalicu Vilager d25.
U sredini ovoe kante tako da kazem sam instalirao jedni vecu diznu,i u nju zavrnem crevo od prskalice.
I samo da dam gas i guram izmedju redova.
Problem sa travom resen,cak i masku nemoram da nosim.
 
Poslednja izmena od urednika:
pazi kad mi nikad ne bi palo na pamet da napravim to od balona... odlicna ideja... ipak se plasim da prskam totalom ajd bar da prodje rod :)
To sam se i ja prosle godine plasio pa sam cele godine kosio, em sto se gubi dosta vremena em svako kosenje kosta. Samo polako i gledaj da ne bude vetra.
 
Nije to loša varianta bez špartanja jer plodovi nisu zaprljani od zemlje ali ja još uvek se držim starog sistema i špartam sa 2 rednim špartačem malo dublje prvi put a posle po potrebi, mora i motika da radi posle
 
Molim sve članove da postavljaju umanjene slike da i kolege sa slabijom konekcijom mogu da prate forum i brzo otvaraju stranice, evo jednostavnog uputstva:

Detaljno objašnjenje za brzo postavljanje umanjenih prikaza:

-otvorite ovu stranicu: http://www.imagebam.com/,
-kliknete SelectFiles i izaberete slike sa računara koje želite postaviti na forum,
-ispod toga imate opciju Select Type: (required) i tu obavezno izaberite FAMILY SAFE content,
-kliknete UPLOAD NOW! i slike se prebacuju.

Kada se to završi kopirate ceo kod sa leve strane gde piše BB-Code u poruku na forumu.
 
Evo moja jagoda dve nedelje posle sadnje sorta Medena - holandska frigo zivic



---------- Poruka napisana u 20:15 ---------- Prethodna poruka je at 20:05 ----------

jos koja slikica isto sorta medena






evo i sorta marmolada



 
Sledeće greške su se dogodile tokom slanja ove poruke

  • nebojsa has exceeded their stored private messages quota and cannot accept further messages until they clear some space.
Небојша, очисти инбокс. Не могу да ти пошаљем поруку. :haha: Па кад пре напуни :osmeh:
 
Nazad
Vrh