Jagode-opšta tema

Jagodari da li je neko od vas dobio poziv za dane jagode? Meni je upravo stigla pozivnica za nedelju 27 maj 2012 od 13.30 - 15h
na oglednom polju u Zaklopaci.
 
DEJAN10
Kod mene je ista situacija Alba razbija, kleri slaba. Jedina mana Albe je sto je malo pipavija pa mora vise da se vodi racuna prilikom branja.
 
To je sigorno VLADA ima oko 16 eksperimentalno posadjenih sorti nije lose otici i videti kako izglda

---------- Poruka napisana u 23:33 ---------- Prethodna poruka je at 23:30 ----------

@SOPOT
Ma kakvi beres ih malo jace ne cekas bas puno zrenje
Jedino ako beres za zelenu pijacu onda je to druga prica

---------- Poruka napisana u 23:41 ---------- Prethodna poruka je at 23:33 ----------

@boomsyte
Ja sam mali treba jos da rastem da bi posadio hektar jagoda
Idem polako na vece povrsine
Ucim se jos uvek kako da proizvedem dobar plod i kolicinu na maloj povrsini
 
Uh sad sam se izgubio u postevima ali neko je pitao koliko traju jagode, meni je sad jedan zasad 4 godina i mogu ti reci da uopste ne zalim ulozenih 300e u njega a pricamo o 1h:haha:, ako sve bude kako teba nabracu najmanje 15t i to veoma lepe jagode, a pustio sam im smao jednu prihranu Slavol i 3x prskao preko lista, i bas cu da ih testiram koliki ce rod da daju i mozda ostavim i 5 godinu.
@ kozlica
Ne moras da uplatis, rok za narucivanje je do polovine juna, vidi raspitaj se u Intersad do kad narucuju sadnice i dobices tacan odgovor, nije ista prica kao prolecna sadnja gde prvo sve uplatis pa onda dobijas sortu, ovde ako se ja dobro secam, dajes neki deo kapare e sad ko liko ali mislim da je 30-40% i kad preuzmes sadnice placas ostatak ali opet bolje okreni i pitaj.

Ogledno pozlje je kod Vlade i Boze u yaklapaci i tu ce biti prezentacija 10 Holandskih sorti RAPO rasadnika i bice veoma interesantno predavanje jednog gospodina koji je dr mr fr za jagodu:ppozdrav:
@dejan

druze najbolje se uci na velikim povrsinama, male ti ponekad i ne daju motivaciju, sto vecu povrsinu posadis vise se cimas da uspes, bar sam ja tako radio :haha:

---------- Poruka napisana u 02:49 ---------- Prethodna poruka je at 02:48 ----------

al sam ja progutao slovaaaaaaaa :haha: ali razumece te me svi :osmeh:
 
Mi na ovom forumu kao loptica skocica, malo tamo malo ovamo. Ne znam cemu to? Nije dobro ovo setanje zbog redosleda razmene misljenja i saveta. Kada nam je omogucen forum i ako smo mi clanovi dosledni i postujemo pravilnik foruma onda i organizator foruma mora biti dosledan i da postuje nas clanove po kategorijama za nasu temu a ne da nas seli kako misli da treba bez nase konsultacije. Ovim premestanjem gubi se na odgovorima odredjenih clanova koji ocekuju isti. Kako bi forum ispunio ocekivanja i kako bi saradnja bila na obostrano zadovoljstvo obe strane foruma su duzne da postuju onu drugu.

---------- Poruka napisana u 09:59 ---------- Prethodna poruka je at 09:52 ----------

Kod nas kisa pada li pada. Zbog mojih kupaca juce sam brala po kisi. Kako ce ovo vreme podneti jagode videcemo.

@boomsyte,
juce mi je Mile i ATP-a poslao pozivnicu ali zbog obaveza ne mogu da odem pa sam mu predlozila da pusti link kako bi mi koji smo spreceni mogli da pratimo putem koferencijske veze desavanja. Mislim da je to dobar nacin da mnogi vide kako i sta i iskoriste savete eminentnog strucnjaka.
Evo deo sa pozivnice o cemu ce biti reci. Veoma sam zainteresovana za ove kese.

Teme:
1. Prednosti prolećne sadnje jagoda i „Magične kese“ za čuvanje svežine plodova sitnog
voća pri dugotrajnom skladištenju ili transportu, predavač Mile Radisavljević, ATP
IRRIGATION,
2. Holandske sorte jagoda, predavač Philip Lieten, struč. konsultant „Fresh Forwerd“-a,
3. Proizvodnja bezvirusnih, sertifikovanih sadnica, Werner Hack, suvlasnik „RAPO“,
4. Ishrana jagoda, predavač Srđan Dragojević, VIRGINIA doo, Beograd.
 
Juče sam bio u hladnjači da napravimo ugovor i za ovu godinu i dali su mi i neke formulare koji do sad nisu trebali. Možda preporuke nekom budu korisne a možda i neko da me posavetuje kako da ispunim.

 
Poslednja izmena od urednika:
Kao sto sam obecala evo krenula je berba i holandske sorte " Medena " koju sam posadila 04.04.2012 god. Za ovu sortu mogu reci da je veoma socna i da ima aromatican ukus. Bolje reci, ime koje nosi bas ide uz nju.

 
Kozlice , ljepo izgledaju , kakav im je slador , dali su slatke , moze slika za usporedbu kraj upaljaca ili tako nesto da vidimo velicinu , usput de pogledaj na PP , imas od mene privatnu poruku.
 
Код нас малопре падао лед величине трешње. Избушио листове, исекао гранчице, откидао зреле и зелене плодове. Штета није превелика али опет није ни безначајно. Кукуруз, купус, кромпир... све остало у башти избушено и поцепано.::jako_besan::
 
Lepa neka godina samo sto sam zavrsio branje poce kisica a sa njom i grad sto rece stole77 nije neka steta pa dokle vise
Prvo mi mraz obro prve plodove , pa mi malo i cvetojed pomogao oko branja ali i preko svega toga dobro rodila
E onda promaseno jedno prskanje i kako kazu CIGARAS ili sta vec upropastio mi preko 30 posto ploda (truli sa trepeljke)
Sad grad a ja do sad jedva obrao 800 kila nikako da stignu u vecoj kolicini sve na kasikicu
Ne bi da kukam al kakva mi je bila prosla godina ova je skroz kontra, sta ce biti do kraja branja ja neznam sve sam imao ove godine
Dok pisem evo jos jedan nalet kise i to one krupne valjda da dokosuri ono sto ostalo
Kao da zivim u BRITANIJI

---------- Poruka napisana u 21:25 ---------- Prethodna poruka je at 21:12 ----------


mraz jos malo mraza rod rod

Za neki dan dlikacu propast bar za mene
 
Ma de mi pricaj , prve godine mi zbog kise istrulo 75% jagoda , padala 30 dana bez i jednog preskocenog dana , ako nije po danu onda je po noci , druge godine mi oplete mraz 3 puta u 4 dana , pa susa , pa led , ove godine , mi 3 dana bio mraz po noci -7.5 stepeni , a taman se krenule odmetati , pa sada kisa 7 dana pada bez prestanka , jedino danas nije padala jedno 5 sati , pa popodne led , pa poslje leda opet kisa , sad je stala al mi se cini da ce opet veceras.
Sta vam je taj CIGARAS i meni ima dosta jagode koja trune od peteljke , ali imam i jedan dio jagoda koja trune al smrdi nako kao most od vina dali netko zna o cemu se tu radi
 
Meni je tako objasnjeno da taj CIGARAS ili vec kao ga ko zove ubode jagodu izmedju drske i ploda pa se pojavi trulez
Sve jedno u pitanju je insekt nije trulez od kise imam cak i zelenih jagoda koje trule bas na tom mestu
 
Поздрав, јагодари. Ево шаљем фотографије мог јагодњака. Није велики неких 500 садница, до септембра заокружићу до 800 а можда и 1000. На малом се и почиње, зар не. Можда догодине падне и јутро земље. Бог зна. Видећемо.

Имам Клери, Алба, Ароса, Роксана.. у августу биће још Асиа и, надам се, Ирма.





















 
Jagodari da li u vasim zasadima ima zanimljivih plodova ako ima postavite slike ja sam u mom nasla jedan i veoma mi je drag pa hocu sa vama da podelim. Usput saljem vam jedno srce od jagoda za sve koji uzivaju u radu i slasti ove nase vockice. Zelim svima nama prijatan vikend bez kise sa mnogo ploda i zarade.

 
роксана

ароса


ароса

клери


---------- Poruka napisana u 12:38 ---------- Prethodna poruka je at 12:33 ----------

Jagodari da li u vasim zasadima ima zanimljivih plodova ako ima postavite slike
Јуче сам поставио :osmeh: http://poljoinfo.com/showthread.php?6104-Sorte-jagoda&p=519035&viewfull=1#post519035

Козлице кад ћеш ми одговорити на приватну поруку у вези прихране Фертикареом.


Naredni post premešten u: http://poljoinfo.com/showthread.php?5759-Otkup-transport-i-plasman-jagode
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav za jagodare i par pitanje za one iskusne dali je neophodno parcelu prskati totalom ili je dovoljno samo zaorati travu i koji je najlakši način postavljanja folije ali ručno tj ako bi mi neko objasnio kako se uopšte postavlja ručno pošto mi to nije baš najjasnije?
 
Mi smo prosle godine pravili rucno bankove i postavljali folije.Iskreno da ti kazem naporan je to posao.
Mi smo prvo presli frezom par puta na mjestu gdje ce biti banak onda lopatama,grabljama pravili male kanale oko banka.zatim razvukli KPK crijeva i nakon njih foliju koju smo utrpali u kanale i zatrpali zemljom.

@Stole 77

Jagodnjak ti je super cisto, uredno a trave nigdje na vidiku.Odlicno bas mi se svidja :bravo:

Mi jos nismo krenuli sa berbom vrijeme nam ne ide na ruku nikako prosle godine u ovo vrijeme berba je uveliko pocela a ove ko zna kad ce :kisa:
ZAvrsili smo pregovore oko zemlje koju cemo unajmiti pa me sad interesuje sta radite u pitanju je ledina trava do pasa da li prvo pokosite travu pa onda oranje ili moze samo oranje?
 
Nazad
Vrh