Jagode-opšta tema

U Smederevskom kraju mraz ostetio prve cvetova kako ste vi prosli???
 
@Ilicin

Pa druze, zato sto imaju poljoprivredni fond od 12 000 000 dinara za razvoj poljoprivrede i te pare su uvek dobijali po partijskoj liniji neki nazovimo ih "poljoprivrednici" koji nemaju ni 2 stabla voca a pravi vocari su samo o tome mogli da sanjaju, zato sam i konkurisao da vidim dali imam pravo na to, iako nisam uclanjen u nijednu stranku. Zar ti nebi ocekivao neka bezpovratna sredstva da uradis ovako nesto, nebitno sto ce to da bude 100-300 000 dinara ali mislim da moja porodica zasluzuje to:ppozdrav:


@ milan
Da to je ta
 
ma bre nisi me skapirao uopste a kako sam napisao i delovalo ko da se*em nesto...
kako se rasporedjuju pare kod nas to je poznato kao i sve drugo kako funkcionise u ovoj tamnici naroda (btw taj fond i nije neki ali je verovatno samo to tvoje mesto)...

nego sam ovako razmisljao, ako je posao sa jagodama stvarno isplativ (pa i sam ih imam nesto malo 20ar) a naravno malo ljudi ima para da krene u posao kao ti mozda nije lose ni uzeti kredit pa krenuti... ono kao racunam jbg isplativo je vratice se i pored toga sto banke ne podnosim i nikad nisam uzimao kredit...

nisam nista lose mislio, pa i ja hteo da uzmem zeleni prsten da pokrijem jagoda, moj tast je vec uzeo lovu od zelenog prstena za paradajz...
opet pitam se koliko je sve isplativo, jer ono bili bi jagodarski izvoznici, sto bi radili za 350e mesecno kad mozemo da rokamo proizvodnju jagoda..

nista lose nisam mislio..:ppozdrav:
 
Bravo Aco smekeru stari!

---------- Poruka napisana u 10:35 ---------- Prethodna poruka je at 10:30 ----------



---------- Poruka napisana u 10:37 ---------- Prethodna poruka je at 10:35 ----------

ILICN,
Kako si prosao sa mrazom
 
@ ilicin
Ma nisam ni ja nista rekao da si lose mislio, samo sam rekao da smo konkurisali za taj opstinski fond, pa kako bude, a to je namerno receno u tekstu jer se taj novac delio sakom i kapom ali ne onima kome treba::lose::::jako_besan:: a mislim da imamo pravo na deo tog kolaca, pa koliki god da bude, jer kad je dzabe i sirce je slatko :haha:
 
^^ gledajuce ove tvoje imam istu kolicinu lisca :sta: a cvetova jok.. je l su ovo sadnice od prosle godine..

edit: ja sam pre planirao da svratim do tebe.. kad si u jagodama...
 
Da li po ovakvom vremenu treba sklanjati agril? Ne mogu pcele da oprasuju zbog kise a agril se natopi vode pa pritiska jagodu. Sta vi mislite o tome?
 
Ne znam kako vi jagodari ali ja korak po korak. Krenula sa 500 zivica, sada imam 5000 a nadam se da cu doci i do 50000 zivica. Sve svoja investicija. U pravu je boomsyte da svaka opstina ima svoj resor za privredu ali posto je uvek bilo i bice da ga koriste oni koji nemaju veze sa privredom ja sam odlucila da radim sama prema svojim mogucnostima bez icijeg udela. Sigurnim koracima napred. Ne zelim u ovoj proizvodnji kratko da trajem vec polako i sigurno da budem prisutna u ovom polju. Bomy lepo si odradio plantazu gledala sam video i zelim ti da rod pude dobar i da sto si zacrtao ostvaris.
 
pozdrav svima!ja sam nov na forumu i jagoda biznisu isto:)
prosle godine smo zasadili 1000 sadnica albe(kupljen od miletica)...pa me interesuje kad bi trebali da cvetaju...nesto me zabrinjava sto jos nema cvetica na sadnicama a po litereaturi alba je medju prvima..ako se nevaram
unapred hvala na odgovoru
 
@kozlica
Aj molim te postavi jos neku sliku ovih iz holandije, bas me interesuje kako napreduju i posle koliko dana ti krenule ja sam sadio utorak-cetvrtak i jos nisu krenule pa me malko to zabrinjava:sta: mada jos je hladno da bi se nesto pricalo, treba nedelju dana da prodje pa da vidimo sta se desava
 
BRAVO boomsyte lepa plantaza nema sta samo da bude lepog vremena i bice ::novac::.

Ova godina je cudna prilicno hladna a ovaj mraz kod nas mislim da nam je unistio barem 40% roda mada ja nesto mislim da je sve ovo posledica i velikog minusa od -29C koji smo imali zimi jer su izmrznuti i cvetovi koji su jos skroz zatvoreni jel neko od vas pokusao da otvori cvetove kod mene su i ti 30% crni
 
MA nek bude jos kise jer nisam povezao jos sistem za navodnjavanje:haha: a kisa mi bila pre sadnje u sadnji i posle sadnje tako da sam hteo da biram vreme nisam mogao bolje:haha:. A ostalo mi jos 120 000 sadnica da posadim, Holandske su posadjene (60000) e sad italijanske se nadam da ukradem sredu bar 30-40000 a posle cetvrtak i petak opet kisa, pa kako bude.

Hvala svima na cestitkama i lepim zeljama, meni se cvet jos nije ni pojavio, danas sam bio u jagodama negde neki cvetic da kazemo mozda 2% ima pojavljeno i od toga negde neki crn, tkao da nisam lose prosao
 
Kod mene u okolini ima jedan oko 7h jagoda sto plastenik sto na otvorenom
U prici sa njim primetio sam da ima dosta problema sa radnicima em fali em slabo bru (gde ima dostaljudi ima i zabusanata)
Kada krene berba dva autobusa mu staju kod njive, kako ti ACO prolazis sa radnicima
 
Nazad
Vrh