Jagode-opšta tema

tipujem nesto kraj avgusta pocetak septembra do tada ce se maksimalno razmnoziti stare pravo vreme da mlade predju u novu zemlju da jacaju i primaju se za sledecu godinu a i stare da se oporave i u prolece da sve krene punom parom :)
 
Sadi ti ove godine i to ranije nego sto si planirao. Gledaj da do polovine avgusta posadis ako je moguce. Planiras da sadis zelene sadnice, t.j. golih zila?

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Ako vec neces da radis kontejnersku sadnicu, isfreziraj redove izmedju bankova, postavi rasprskivace ili natapaj slaufom, i do kraja jula ces imati ekstra sadnicu, da je kopas sa sve zemljom, a na prolece pun rod
 
da zelene od mog zasada samo da ih presadim u nove bankove pripremljene cekao bih drugi deo avgusta da imam sto vise zivica.A u kom mesecu da sisam stare?da li tada i te mlade da se sisaju?
 
Kolege,imam u planu da posadim frigo zivice,i da od njih pustim stolone i napravim sadnice za novu parcflu.Interesuje me dal ce da puste stolone i koliko im treba vremena da se ozile?
 
Tesko ce to da bude za ovu sezonu. Mislim, bice, ali za neku kasnu sadnju, ali ja to ne bih radio

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Jesi li razmišljao da ih sadiš u svaku drugu, treću rupu, pa onda direktno stolone u prazne rupe, ne sekući ih i ne odvajajući od matične biljke? To je mnogo brži i efikasniji način.

I moraš ih saditi što je ranije moguće, da bi iole razvio i te nove biljke. Jagoda rod priprema od sredine septembra do kraja oktobra i do tada je veoma bitno da je dobro razvijena.
 
drugari sta je bolje jednoredna ili dvoredna folija vase misljenje treba da zamenim jedno 10 ari ove godine koliko staje u jednorednu na tu povrsinu meni je oko 4000 sada tu na dvorednu :ppozdrav::cool:
 
Ја имам једноредну и рачунао сам колико мање садница имам по хектару. Банкови су мало чешћи а има мање рупа по метру п на крају испадне 15 посто мање живића по хектару. Претпостављам да род на једноредној буде мало бољи па се и ту смањи мало разлика.
 
Ne radi se tu samo o broju biljaka... I jedno i drugo imaju i dobre i lose strane. Jednored je prozracniji, manja je sansa da dodje do botritisa, lakse se stiti a i bere. Medjutim, ako bude jako toplo prolece, velike su sanse da dodje do ozegotina na plodovima jer leze na vreloj foliji. Nisam radio jednored pa ovo uzmite samo kao teoriju. Posto vidimo da je klima poremecena skroz, moj glas ide dvoredu. Ako se bankovi dobro postave, da ne lezi voda na sredini vec da se lepo ocedi, i ako se zastiti kako treba, nece doci do botritisa. Ovo vec govorim iz iskustva.
Dobro bi bilo da neko ko radi jednored podeli svoja iskustva sa nama

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Ja vec nekoliko godina radim jednored. Sve to sto je Nebojsa napisao je tacno, da ne ponavljam...S tim sto nemam problem sa ozegotinama jer mi jagoda bude bujna pa je i list malo zaklanja. Nemam nista ni protiv dvoreda, radio sam i njega 10ak godina,meni jedino ne odgovara samo sto je teze brati i beraci vise preskacu.. U mojoj okolini svima postavljam bankove jednoredne. I veci deo Pocerine, gde je preko 1000 ha pod jagodom, je presao na jednored
 
Ja vec nekoliko godina radim jednored. Sve to sto je Nebojsa napisao je tacno, da ne ponavljam...S tim sto nemam problem sa ozegotinama jer mi jagoda bude bujna pa je i list malo zaklanja. Nemam nista ni protiv dvoreda, radio sam i njega 10ak godina,meni jedino ne odgovara samo sto je teze brati i beraci vise preskacu.. U mojoj okolini svima postavljam bankove jednoredne. I veci deo Pocerine, gde je preko 1000 ha pod jagodom, je presao na jednored
Koja je cena kod vas postavljanja banaka..?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ja sada zavrsavam masinu pa bih isao i usluzno da razvlacim pa me zato interesuje,inace ja samm placao 6,7 dinara...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh