Jagode-opšta tema

Drugari,koja bi formulacija sada bila najbolja da se pusti posle berbe,da bi stoloni bili sto jaci? Imam u planu da radim neki svoj ogled sa sadnicama pa hocu stolone da ostavljam...ako se ne predomislim :D
 
Znaci azot je najvise potreban? Ostali elementi nisu toliko bitni?


Sent from my iPhone using Tapatalk
An gruvaj on ti je dobar da spusti ph i da potera stalone. Kad vidis bele korenove da zivic pusta i kad se prihvati za zemlju prebacis u kontejner. Ako je suva zemlja mozes uvece zaliti sa prskalicama.
A ako hoces zeleni zivic onda ppusti da raste sa strane i kad se razvije koren dovoljno sadis kao frigo. U tom slucaju moras davati puno hrane najbolje 20*20*20 da ne iscrpis majku biljku.Kad skidas zivic za kontejner ostavi 2 cm stalon i bodi ukoso u kontejner.On ti dođe kao stabilizator da ne ispadne i da se dobro drzi za zemlju u kontejneru.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Njega mozes da das folijarno,i kad zavrsis da jedes tu istu jagodu odma posle toga. Nema karence,nema stetnosti.


Jesi spasao stogod od zasada? Sta bi sa onim sto je omlaceno?
 
Dobro Sam prosao,to stop je bill ubijeno prodao Sam po 80 dinara za dzem,tako da Sam se koliko toliko povadio.A ovo sro je bill zaleno videcu sta ce a njim da bude.Mada kako Sam mislio da ce biti posle grada,dobro je.
 
Steta za ovakav rod ovako losa cena

DSC_0607.jpg


DSC_0600.jpg
 
Koja bi bila neka pogodna temperatura za cuvanje jagode,da bi se dobilo mozda lufta bar 24-48h za manipulaciju sa istom.
 
Predpostavljam 2-4 stepena, I trebalo bi da moze da stoji do 4-5 dana

Treba smanjiti povrsinu pod jagodom na pola, prodavati direktno kupcima. Manje rada I ulaganja, veca cena. Za sezonu, dve ovakvog trenda, hladnjacari bi imali manje kolicine jagode, piljari, nakupci isto. Tada oni pocinju po malo vise da placaju, a mi onda mozemo istim nasim kupcima takodje malo da dizemo cenu. Svake naredne godine vracaju se isti kupci, znaju da kod tebe imaju zdravu, svezu i za nijansu jeftiniju jagodu nego na pijaci.
Nakupac kupi od tebe za 100din, prodaje za 150, pa svako ce da kupi od tebe za 130-140din direktno, ne beru se zelene kisele jagode, beru se samo potpuno zrele, kad su I najteze I najukusnije.
Glupo je povecavati povrsinu, raditi za drugog.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Predpostavljam 2-4 stepena, I trebalo bi da moze da stoji do 4-5 dana

Treba smanjiti povrsinu pod jagodom na pola, prodavati direktno kupcima. Manje rada I ulaganja, veca cena. Za sezonu, dve ovakvog trenda, hladnjacari bi imali manje kolicine jagode, piljari, nakupci isto. Tada oni pocinju po malo vise da placaju, a mi onda mozemo istim nasim kupcima takodje malo da dizemo cenu. Svake naredne godine vracaju se isti kupci, znaju da kod tebe imaju zdravu, svezu i za nijansu jeftiniju jagodu nego na pijaci.
Nakupac kupi od tebe za 100din, prodaje za 150, pa svako ce da kupi od tebe za 130-140din direktno, ne beru se zelene kisele jagode, beru se samo potpuno zrele, kad su I najteze I najukusnije.
Glupo je povecavati povrsinu, raditi za drugog.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
Tako je druze svaka ti reč 'ko u Njegoša.Apelujem na kolege osmislite prvo direktnu prodaju to je najbitnije,ako treba i na dva,tri mesta i sa manjom povrsinom zaradicemo svi vise.Manje rada,a vise para.Uz potvrdu za gazdinstvo moglo bi se prodavati po kvartovima vecih gradova i uvek ce pre kupci doci kod proizvođaca nego kod nakupaca po pijacama i piljarama.Prometni putevi su isto jako dobri za prodaju.Zalosno je da nakupci npr uzimaju krupnu jagodu u Bacu po 60 din i valjaju u NS po 100 din. i samim tim svima nama obaraju cenu.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh