Jagode-opšta tema

Kolege izvinite sto menjam temu, koja je najbolja sorta jagoda za plastenik proizvodnja u saksijama?

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
https://imgur.com/a/bVURD3x?fbclid=IwAR1VDA6o7sE_Yqvng0wZDHAAHMbV6ilwW8LiWfYkQDqmarI8NOM5wykPHgM ovo je frigo alba od intersada iz Rumenke, sa svom redovnom prihranom jarinom, cupanjem cvetova u septembru par puta, djubrom 20tona na manje 20ak ari, govedjeg dosta pregorelog, zalivanjem svakih par dana, ekstra solom, isabionom, raznim aminokiselinama, na odmornoj zemlji i rodila je 500 grama, a njihova prica je da radja preko kilograma, po forumima isto par ljudi se hvali da su imali 1,2 kg pa me zanima kako izgleda jagoda koja da ima na sebi 1,2 kg ploda, ima li iko to da pokaze, sa kleri je druga prica i dosta je manje rodila iako ne moze da se poredi ukusom niti krupnocom sa albom + sto je rutava buba unisti, tako da iz mog iskustva i iskustva komsije do mene 0 do 500 grama, on je kasno sadio pre 2 godine, prosle godine nije imao roda nista, pa ih je osisao odma posle berbe i u septembru brao par dana 500kg ukupno mozda sa 27hiljada sadnica, i sad evo ove godine mu je dosta usitnila iako je idalje nastavio da ulaze i daje prihranu, pa cemo videti kako ce proci, tako da ako kreces bolje kreni sa plastenikom

Nemoj se ljutiti, ali ovo nije ni blizu kako jagoda treba (može) da izgleda prve godine. Ja sam imao lisnu masu do iznad kolena, zarudeli plodovi su još uvek stajali poluuspravno, nisu polegli na foliju. Albe sam, te 2010. PRODAO 1.050g po živiću. Kažem prodao, jer one koje su poklonjene, ostale neobrane (sitne), propale iz raznih razloga - nisam računao.
Što se tiče ljudi iz Intersada, samo reči hvale imam, na poštenju i korektnosti. Živiće uvoze iz Italije, godinama imaju odličnu saradnju sa njima.
Tako da, niko te nije lagao, Alba može bez problema da izbaci kilogram po živiću, ali mora svašta nešto da se poklopi, mnogo faktora. Roxane sam brao i više, a Kleri teško preko 500g
 
Cena 300 din/kg
f5621694d64ca7d2a23bdab262eb3cce.jpg


Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 
https://imgur.com/a/bVURD3x?fbclid=IwAR1VDA6o7sE_Yqvng0wZDHAAHMbV6ilwW8LiWfYkQDqmarI8NOM5wykPHgM ovo je frigo alba od intersada iz Rumenke, sa svom redovnom prihranom jarinom, cupanjem cvetova u septembru par puta, djubrom 20tona na manje 20ak ari, govedjeg dosta pregorelog, zalivanjem svakih par dana, ekstra solom, isabionom, raznim aminokiselinama, na odmornoj zemlji i rodila je 500 grama, a njihova prica je da radja preko kilograma, po forumima isto par ljudi se hvali da su imali 1,2 kg pa me zanima kako izgleda jagoda koja da ima na sebi 1,2 kg ploda, ima li iko to da pokaze, sa kleri je druga prica i dosta je manje rodila iako ne moze da se poredi ukusom niti krupnocom sa albom + sto je rutava buba unisti, tako da iz mog iskustva i iskustva komsije do mene 0 do 500 grama, on je kasno sadio pre 2 godine, prosle godine nije imao roda nista, pa ih je osisao odma posle berbe i u septembru brao par dana 500kg ukupno mozda sa 27hiljada sadnica, i sad evo ove godine mu je dosta usitnila iako je idalje nastavio da ulaze i daje prihranu, pa cemo videti kako ce proci, tako da ako kreces bolje kreni sa plastenikom
Hoces ti nesto raditi sa onom kod sela ili si digao ruke od nje?

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 
Balša uclani se u fejs grupu Jagode i jagodari i videces kako izgledaju jagode koje daju kilu.Uz duzno postovanje ove tvoje su bile slabo razvijene za prvu godinu.Kao da su sađene kasno.Da bi imao kilogram na frigo moras je posaditi do 10 jula.A onda je umetnost da je odrzis na +40.Zato i seju iz casa u avgustu dobro razvijene biljke jel je bolji prijem,razvijenija sadnica, brzi pocetni rast,a manja temperatura.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Evo ti moja slika frigo Sibile sto se tice lisne mase pa uporedi.Toje bilo na pocetku cvetanja,al nazalost kao i sve jagodare po Vojvodini urnisala ju je rutava buba i ne mogu se pohvaliti sa prinosom.
2bbee2a38e477f0bd1e8ec6170bc31be.jpg
 
Kleri je puno vise lisne mase imala pa je opet slabo rodila, ali ajde probavali smo stvarno sa azotom pa nek bude da je to greska do mene sto nije rodila tih kg po sadnici nego samo pola, no idalje mi nije niko jos pokazao sliku da vidimo kako izgleda jagoda koja ce dati 1kg, kod mene je bilo krupnih ali do 90 100 grama, ali je bilo i sitnijih i u proseku 500 grama, sto se tice ovih iz intersada, bio sam i kod njih na njivama i njihova alba nista vise nije rodila nego moja, bio sam pre pocetka berbe i brojao plodove i racunao, a sto se tice zelene mase, kleri im je bujna kao soja, alba je bila bujnija od moje ali ploda nije moglo biti 2 puta vise :) sto se tice postenja, mene su konkretno pokusali da prevare zvao ih u januaru da pitam koliko je kapara, 20% i pitam ih koliko racunaju dolar oni kazu 115 pa da li da idem do grada da promenim ili da odem odma kod njih i ista suma i ok, i ja odnesem malo manje od 2000, i sve ok, dogovorimo se da pretvore u dinare i da racunaju jer se sadnice placaju u dinarima na taj dan po srednjem kursu, posle pola godina trka frka, zovem da mi spreme papire da sam im dao novac i da su proknjizili jer su mi trazili neki dokaz da sam ulozio novac u jagode, i zena od slobe uzme i da mi kovertu sa dolarima i kaze kako ona nije odma promenila jer je eto dolar isao gore dole par dinara, e sad ja ne znam da li su cekali da jos poraste pa da zarade jos nesto ili koji je razlog da se odma ne promeni no ne ulazim u to, a posle poceo da pada pada i pada i pao na malo ispod 100 mislim, i da je cekala opet da se vrati i kao daje mi novac i ja objasnim da smo se dogovorili da racuna u dinare i da ovako ja gubim preko 30000 sto se ona kockala, i vamo tamo nekako oni pristanu i kao njoj je zao ali eto, posle 3 nedelje su priznali da su oni pogresili i ipak mi racunali ali su popizdeli na mene, ja izgubio 3 nedelje bezveze, stigle sadnice ja uslikam i zovnem slobu da kazem da imam jedan deo slabijih sadnica i da nisu po standardu, i kaze on kao da ne kukam to je sto je tako i njima stize ali ok, bilo pa proslo, ali neverovatno da su takvi, a kolegi Marku su prodali sadnice krajem septembra je sadio jer je imao soju na toj njivi i rekli mu da ako i rode slabije(a nije imao nista prosle godine) ove godine ce to biti odmorna biljka pa ce dati dobar rod, evo sad polako bere tu kleri i ne vidim da ce biti nesto spektakularno, no ko ima neka okaci albu koja ce dati 1 kg, ili tu roksanu

E Jovicu ma usitnila je mnogo pa sta bude bude, kao tvoj cale sto mi je pokazivao prosle godine vasa alba, pa cemo ubuduce samo 1 godinu drzati albu, a Kleri ne verujem da cu sejati vise, ok je i rumba rutava buba je ne cacka uopste.
 
Rumba ti nece dati sigurno vise od 0,5kg sta god da joj radis.Radio sam je 4 godine.Drzi se ti Albe ona je za nasu zemlju najrodnija.
Rumba je sitna sorta i sporo se bere.Sto se tice rutave bube tu si u pravu.Nju rutava buba ne dira uopste.


Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Kako se održava jagoda pod niskim tunelom streč folijom? Da li ce da podparava i da li ima provetravanje?

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ko ce raditi zengu u plasteniku ?ta sorta nije ni za otvoreno polje a kamo li za plastenik.nisam radio plastenik al ranije sorte mislim cleri

Prosle god jedna hladnjaca otkupljivala zengu organsku, cena je bila oko 150din. E sad vidim da bi se konzumne sorte mogle skuplje prodati, ali bih morao vozati po kvantasima i piljarama... Koja je otprilike proizvodna cena jagode?

- - - - - - - - - -

Frigo alba u plasteniku,pocetak cvetanja,sad je jos bujnija.
b6214d5218b285d365694e3c98e6ad6a.jpg


Послато са 5046Y уз помоћ Тапатока

Koja je duzina plastenika?
 
Frigo alba u plasteniku,pocetak cvetanja,sad je jos bujnija.
b6214d5218b285d365694e3c98e6ad6a.jpg


Послато са 5046Y уз помоћ Тапатока
Može li odgovor kakva je čvrstoća kada se bere i transportuje ili da li je forsiraš u zrenju samo sa kalcijem. Imao su tu jagodu i mogu reći da je stvarno rodna ali ukus malo kiselkast a čvrstoća prilikom berbe loša ili ja nisam dobro uradio.

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Evo ako je nekome zanimljvo ili potrebno.
Danas sam namontirao na pumpu protokomer, pa se preciznije moze pratiti utrosak vode i eventualno prepoznati da li je doslo do zacepljenja creva.

Prikazuje ukupnu potrosenu vodu kao i trenutnu potrosnju po minutu.
Prikljcci su od 1" spoljni navoj.
21€ me je izaslo sa carinom i pdv troskovima preko Aliexpresa
49e9d4b2a868f7ad37797daf59a590ac.jpg


Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 
Evo ako je nekome zanimljvo ili potrebno.
Danas sam namontirao na pumpu protokomer, pa se preciznije moze pratiti utrosak vode i eventualno prepoznati da li je doslo do zacepljenja creva.

Prikazuje ukupnu potrosenu vodu kao i trenutnu potrosnju po minutu.
Prikljcci su od 1" spoljni navoj.
21€ me je izaslo sa carinom i pdv troskovima preko Aliexpresa
49e9d4b2a868f7ad37797daf59a590ac.jpg


Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
Dobra stvar. Ja radim sa Tomosom i protok odredjujem sve nesto otprilike ovo je prava stvar moram i ja da nabavim za sledecu sezonu.
 
Maksimalan protok na ovom modelu ke 100l po minutu,minimalni 10l
Mislim da ima modela i sa vecim protokom.

Videcu kasnije da ubacim snimak od ovoga.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh