Jagode-opšta tema

Koliki je vek stalnoradjajuce jagode, i koja sorta je najbolja.?

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Radio analizu zemljista i po njoj djubrio vestackim djubrivima, mislim da je samo kalijum falio ali nisam siguran jer je bilo pre 2 godine, a sto se tice stajnjaka, to sam procitao u nekoj strucnoj literaturi i bilo mi je sumnjivo, a to isto su mi potvrdili ovi iz intersada dok smo bili u ljubavi(100 tona na hektar, tako da njiva od 20 ari dodje 20tona) sto se tice kleri i dzoli ubi je rutava buba, i to bre slabo rodi i kada je sve uredu i idealno, a to je retko, prvih par branja bude krupna posle usitni, a albu bas i ne cackaju rutave bube i krupnija je dosta, a pola ljudi jagode ionako uzme i poseceri, nama je prosle godine velika vecina trazila albu jer je krupna i sva je konusna i lepog oblika, nije bilo deformiteta i sto se tice dve trake zasto bi to radio i zezao se i placao, uzmi samo neke od 200 mikrona i to je sasvim dosta za dve godine, i intersad tako radi inace pokusao sam da ubacim sliku sa kompjutera, pa za svaki slucaj evo i link na kraju, jagode u Nemackoj, izmedju bankova ima mozda 40 45 max 50cm, sasvim dovoljno, a bankovi nisu uopste visoki i mislim da je folija siroka 50 cm jer se vidi na slici od pocetka do sredine banka je oko 25cm, merio sam rukom, sta mislite da li bi bilo pametno tako posaditi i koje bi bile mane jer bi na istoj povrsini stalo sigurno 50% vise sadnica https://imgur.com/a/heEkipO

Dobro ako su oni rekli da ide toliko onda valjda ide...mada to je dobra gomila djubriva...Kad to pobacas pa uzores njivu ima 2 sezone da osetis balegu iz zemlje :)
Po svemu sudeci cu uzeti Albu...Mada se forsira jolly i clery i hvali se puno al po ovome ne znam zasto.
Ona slika sto si postavio po meni nije losa jer mozes nagruvati vise sadnica na istu povrsinu nego obicno...Ali su bankovi mali.Cilj banka je i da zadrzi plod na foliji jer sa dodirom o zemlju brze truli i ko zna sta jos....Ja cu praviti bankove sirine 0.8m a razmak izmedju po 0.5 metra naravno po pola metra od komsija ostavljam...Nisu pouzdani...A KPK traka...**greška li ga kada izvlacim po meni je bolje da izvucem dve...ovako jedna iako deblja moze da omane ...Covek koji se profesionalno bavi sa jagodama i lubenicama kaze da ako idem na vise sezona da stavim obavezno 2 .Bio sam kod njega da vidim kako on to radi ...ide sa dve trake.I pod foliju obavezno..kaze na otvorenom nema leba...probao je jednom samo gubitak..kisa puna bolestine razori mu sadnice
 
Bila mi je jagoda dve godine pa bih menjao zasad. Kakav je postupak da cupam stare iznosim ili samo da ih zaorem. Jel prskam nečim pred oranje ili posle ima li ko iskustva?

Послато са G3121 уз помоћ Тапатока
 
Bila mi je jagoda dve godine pa bih menjao zasad. Kakav je postupak da cupam stare iznosim ili samo da ih zaorem. Jel prskam nečim pred oranje ili posle ima li ko iskustva?

Послато са G3121 уз помоћ Тапатока

Ono sto ja znam kao pocetnik a mislim da je tako jel i drugi tako pricaju je to sto ne mozes jagodu za jagodom saditi....Bar mi je preporuceno tako..Mora da se napravi pauza....Posadi neku drugu kulturu..Al pazi sta sadis da ne navuces kojekakve parazite u zemlju....Jedino ne znam koliko traje pauza...Sad da li je dovoljno sezonu napraviti pauzu ili treba dve...Malo se raspitaj a siguran sam da ce se naci neko ko ce dati svoje misljenje
 
Pa oni forsiraju dzoli i kleri jer oni preprodaju sadnice, i ne zanima ih sto ti neces izvuci novac koji si ulozio, prosto uzmu ti novac i ne dodju ni jedan jedini put da ti obidju zasad jer u trenutku kad im uplatis ostalih 80%(20% je avans) saradnja je zavrsena. Eventualno cete se videti ako ces kod njih kupiti one plasticne posudice za jagode posto i to prodaju, mada su najskuplji sto se toga tice.
 
slike.php
[/URL] [/IMG][video] [/video] ljudi kakvo je stanje kod vas u jagodama , kod mene danas ovako . Mislim da za 10 do 15 dana ce krenuti berba.
 
Kod nas je 3 dana padala kisa. Nekih 100tinak litara po m2. Berba pocela pre 17 dana.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 
Ma pada dosadi . Ja sam malo visocije a i kasna mi je sorta pa kasni , nije jos ni ucvala skroz ne dozvoljava vreme kisa iz dana u dan. Tretira se na svaki sedam dana protiv trulezi
 
Nek je sa srecom.
Kako su prosle kolege iz Vojvodine sa ovom kisom?


Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 
Molim za odgovor da li uzeti Albu ili Joly. Alba je stvarno rodna.

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
Ako ces TI da gajis jagodu onda moras TI da odlucis(gde planiras da je plasiras,koju povrsinu.....) vidis prednosti i mane jedne i druge i resis

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 
Ako ces TI da gajis jagodu onda moras TI da odlucis(gde planiras da je plasiras,koju povrsinu.....) vidis prednosti i mane jedne i druge i resis

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
Recimo 600 jagoda za prodaju kod kuće. Pitam koja je bolja jer Albu znam a pitao sam agronoma i kaže da je što se čvrstoće tiče Alba je jer treba davati kalcija više a Joly nisam imao pa pitam koja je bolja.

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Ako ces TI da gajis jagodu onda moras TI da odlucis(gde planiras da je plasiras,koju povrsinu.....) vidis prednosti i mane jedne i druge i resis

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
Površina 1-2 ara to je 1200 jagoda samo što sada mislim raditi je 600 a od tih jagoda uzimam živiće i još proširujem na još jedan ar ili još 600 jagoda.

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Moje misljenje veca zarada na albi(bolja rodnost) a sto se tice transporta teze podnosi na kantar pa gde prevagne(ako je 600 zivica ja bi isao na albu)

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 
Moje misljenje veca zarada na albi(bolja rodnost) a sto se tice transporta teze podnosi na kantar pa gde prevagne(ako je 600 zivica ja bi isao na albu)

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
Vlada šta misliš za jagodu Aprica i Joly pošto je Alba za transport lošija.

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Na koji transport mislis, na rodu od 600 sadnica albe! 20ak kg dnevno?

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 
Ja imam jolly, albu i asiu. Dzoli po meni najbolja od ove tri, lepo rodi, dosta krupna, lepa na oko, ukusnija od albe 5x. A i kupci više vole asiu i Dzoli nego albu, to je neko moje iskustvo. Ovo im je druga god(frigo sadnica)
 
Nazad
Vrh