Jagode-opšta tema

Jel ste bili ovih dana u zasadu,jel ste nasli cvetova? Kod mene cvetnih drsaka sve vise i vise...sta s njima sad?

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока

Iz prethodnih godina mi se čini da su ljudi skidali te rane cvetove kako bi ostvarili max rod krajem aprila ili maja. Ako uspete da ih zaštitite od mraza imaćete rod ali nisam siguran koliko.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iz prethodnih godina mi se čini da su ljudi skidali te rane cvetove kako bi ostvarili max rod krajem aprila ili maja. Ako uspete da ih zaštitite od mraza imaćete rod ali nisam siguran koliko.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa i ja mislim da treba da se zakidaju,slabo me sluzi pamcenje al sve mislim da sam zakidao cvetove jer od hladnog vremena oni pocrne...

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Pa i ja mislim da treba da se zakidaju,slabo me sluzi pamcenje al sve mislim da sam zakidao cvetove jer od hladnog vremena oni pocrne...

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока

Da, baš tako ako ih uhvati mraz pocrne i ne bude ništa od njih ili u kranjem slučaju izdeformiše se plod kad poraste


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prošle I pretprošle godine naš je u aprilu hvatao mraz.
Prve godine je pred mraz prskano sa Epin-om i pokriveno agrilom, a prošle je bilo kockanje sa prognozom, kao neće biti a ujutru - 4.
Posle mraza je odma oprskano sa Epinom i slobodno mogu reći da je tek pokoji cvet pocrneo.
 
Kako kod vas napreduje stara jagoda msm na 2god kod mene nesto lose ne znam šta joj je.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Kako kod vas napreduje stara jagoda msm na 2god kod mene nesto lose ne znam šta joj je.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Druga godina dzoli i kleri totalno podbacile kod nas prošle godine. Nevezano za cenu i ostale okolnosti sa vremenom gradom mrazom i ostalim nepogodama, količina nije bila ni blizu kao u prvoj godini


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postovani,imam 10ari jagode za svoje potrebe.
Koliko bi kostalo da platim strucne ljude da opleve i orezu tih 10ari? Odokativno me zanima. I koliko vremena treba da 1 osoba taj posao odradi?


Hvala
 
Za dve se ne bih ni pocesao
Mi smo juče nasli u jednoj čaši što je stojala izmedju redova, jedno 15 komada.
Ispraznimo je, I za pola sata još 10.
Do kraja dana još nekih 30-40 se skupilo i posudice, a samo je obična voda bila u njima.
 
Poštovane kolege, jagodari, želim Vam rodnu i berićetnu sezonu 2019. Da nas vreme posluži, da jedno drugome i dalje izlazimo u susret savetima i realizovanim idejama kao i preporukama. Živi, zdravi i veseli bili!
 
Ako neko moze da mi uslika kako izgleda list kad ga napadne rutava buba,i kako izgleda sama bubetina...ja jos nisam imao susret sa njom.

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Ako neko moze da mi uslika kako izgleda list kad ga napadne rutava buba,i kako izgleda sama bubetina...ja jos nisam imao susret sa njom.

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока

Koliko ja znam napada cvet, posle nje samo pocrni i nema ploda listu se ne desava nista. Plave činije su se dobro pokazale kaozamke... sipas vodu i razmutis bombonu ili neki ekstrakt jagode i to ti je to


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
moja borba od prosle godine
6e4a3316a0456e396c3830d367a7170f.jpg
8a471789501ad8eaa5f5406a747b60cb.jpg
2c1266631bc828bd3851f34288a83640.jpg
a2c580df0d9bb8a34a791d06a29ec3d7.jpg
85b215a008e2f197e4fe18ea4235b1b4.jpg


Послато са SP6.2_Lite уз помоћ Тапатока
 
Koliko ja znam napada cvet, posle nje samo pocrni i nema ploda listu se ne desava nista. Plave činije su se dobro pokazale kaozamke... sipas vodu i razmutis bombonu ili neki ekstrakt jagode i to ti je to


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jel ovo?
9e937d708c8356d3acecd8c2f9bd4c6b.jpg


Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Rutava buba pojede prasnike, usput dohvati i tucak.
Zavisno od toga, koliko dohvati tucak, jagoda može da dozri i da bude baš deformisana ili da ima blagi do tek primetan ožiljak.

To sa slike je od mraza.
 
Uh dobro je...a kakvo je stanje kod vas sa cvetovima?

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh