Jagode-opšta tema

Evo danasnje cene iz Univera
ccb474fd878224fe6b6cd44e3d4dd69f.jpg


Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Znaci da radimo? Ako je to prava informacija onda mi je laknulo... Ako sta saznate pisite.

Послато са HTC Desire 650 уз помоћ Тапатока
Ja imam informaciju da ce cena biti bolja od prosle godine. Meni je prosle godine isplacena jagoda sva na 120 od strane hladnjace, ove su mi rekli da bi trebala jagoda otici do nekih 140. Videcemo.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja imam informaciju da ce cena biti bolja od prosle godine. Meni je prosle godine isplacena jagoda sva na 120 od strane hladnjace, ove su mi rekli da bi trebala jagoda otici do nekih 140. Videcemo.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Pa to je malo meni je prosek prosle god bio 190 din..

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav ljudi,kakva su vam iskustva sa stalnoradjajucim jagodama i ako zna neko o sortama nesto?
 
Kolege,
Sta mislite da li CE za vikend moci da se krene sa ciscenjem starog lisca
Ili je Jos rano

Послато са SP6.2_Lite уз помоћ Тапатока
 
Sve zavisi od padavina kod mene bi trebalo bar 7 dana da ne pada nista da bih mogao da udjem u jagodu...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Kazu za vikend 20-23 stepena
I petak lepo
Taman da prosusi


Послато са SP6.2_Lite уз помоћ Тапатока
 
Nije rano. Cim se bude moglo uci u njive, na posao

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Kada je vreme za prvu prihranu kroz sistem i koje djubrivo uglavnom praktikujete?
I da li neko ima neke slike kada skida staro lisce,cisto da vidim kako treba ostaviti jagodu tj koliko bokora?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
mene i dalje muci pitanje oko razbokoravanja albe......
mozgalica: bokori is redine, koji su radjali dva puta su poprilicno matori, debeli, odrveneli, ofucani....bokori koji su prosle godine dali rod, e njih razmisljam da ostavim, oni izgledaju svezije i manji su.....a proslogodisnji, tj letosnji, koji su izbili na vratovima ovih prethodnih pa maltene nemaju ni koren (jer od gustine nisu ni imali na sta da ga spuste), su potpuno suvisni. gresim ili ne? mislim da je bolje prorediti nekako nego ostaviti to sve na gomilu? treca berba predstoji..... moze li neko da podeli iskustva sa albom u trecoj berbi oko ciscenja, prinosa, kvaliteta plodova....?
 
mene i dalje muci pitanje oko razbokoravanja albe......
mozgalica: bokori is redine, koji su radjali dva puta su poprilicno matori, debeli, odrveneli, ofucani....bokori koji su prosle godine dali rod, e njih razmisljam da ostavim, oni izgledaju svezije i manji su.....a proslogodisnji, tj letosnji, koji su izbili na vratovima ovih prethodnih pa maltene nemaju ni koren (jer od gustine nisu ni imali na sta da ga spuste), su potpuno suvisni. gresim ili ne? mislim da je bolje prorediti nekako nego ostaviti to sve na gomilu? treca berba predstoji..... moze li neko da podeli iskustva sa albom u trecoj berbi oko ciscenja, prinosa, kvaliteta plodova....?

Kod razbokoravanja jagode ostavljaju se najbolji i najjači bokori. Bokori koji su suvise stari i izrađeni izgledaju upravo tako, jadno, prošlogodišnji prirasti su najtanji i obicno "vise", i jedni i drugi treba da se ostrane a da ostanu 3-4 najbolja bokora.
Ova mjera je vrlo osjetljiva jer se prilikom razbokoravanja može ošteti i cijela biljka ili da kada dodjete do tih 3-4, kidajući poslednji otkinete i ta 3-4 bokora i ostanete bez ičega. Zbog toga uzgajivači jagode najčešće i odustanu od ove mjere. U drugoj godini bez razbokoravanja se dobije dosta dobar rod sa malo jačom prihranom kako bi biljka mogla da iznese veći broj plodova. Ako ostavljate u trećoj godini, tada je dobro malo prorjediti bokore. Ja bih uvjek išao na varijantu što visi i lako se i kida da se skine još prilikom čišćenja starog lista a ostalo ne dirati.
 
Прича се да се требају склоппити уговори са хладњачама за откуп и да требају да буду оверени у општини. зна ли ко нешто више о томе'?
 
Sta koristite na bazi bakra posle ciscenja lista?

Послато са SP6.2_Lite уз помоћ Тапатока
 
Ja praktikujem cuprablau z. Ima cinka sto je dobro za zaceljivanje "rana" od ciscenja

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Jel Neko koristio baterijske prksalice I kako su se pokazala?

Послато са SP6.2_Lite уз помоћ Тапатока
 
Ja imam vilidjerovu treca godina 15 l i koristim je za jagodu i malinu . Prezadovoljan sam . Pravi idealnu maglu koja bas ravnomjerno nanese preparat na list . Malo sporije se ide nego motornom al ko nema velike povrsine idealna je . Jedino mozda u cvatu kad treba da se oprska ne moze da rasiri list ko atomozer i u sredini ne moze da poprska
 
Nazad
Vrh