Jagode-opšta tema

Danas obisao njivu koju imam u Rumenci imao sam posetioce tj nezvane goste bratija pobrala prijavio policiji ko i da nisam.Videcemo sutra sta ce se nabrati od ocekivanih 300kg pa i vise izgleda nema nista.
 
Kako čuvaju Milan i Bojan Intersad, oni su tu, takođe?


Moje, Roxana i Arosa, danas:
28a263c969dba4bbd65792a42aaf6080.jpg
faea2c17e6e887ea87d562e3e3d5ab9e.jpg
09e678aff7b4485f8e63c384a0cdbef0.jpg
2b924659757acbd49858ce9ddf94b469.jpg
31c5c4f6de425d73c2816b583b461384.jpg
 
Poslednja izmena:
Verovatno rade od procenta tj koliko naberu toliko para,ako radis imaces,ako zabusavas,zabusavas sebe a ne gazdu.
 
Tu je veliki problem preskakanje i ostavljanje zrelih (promaknu im u toj brzini). Do sledećeg branja one su pokojne.
Ja sam imao situaciju da namerno ostavljaju sitnije. Nabere mnogo, ali ti napravi veću štetu.
 
Ljudi Pozarevac i okolina udario grad...atek sam krenuo albu da berem..nisam jos obisao jagode al imam utisak da nije strasno...cime tretirati jagodu dali je dobar Aminoflex od fitoferta i u kojoj kolicini??
 
Kod nas isto grad, nije bio nesto jak. Koliko sam video izlupao malo lisce, ali je kisa bila dobra, pa bankovi stoje u vodi. Ja sam kupio Slavol, ali od ove kise nikako da stignem da ga upotrebim.
 
sreca drug i kod mene je sve ok hvala dragom bogu..i ja trebam da dam kalcium organo al nedozvoljava vreme ..bice bolje narednih dana.
 
moze i kroz sistem 1kg na 1000l ja dajem a sada cu prvo folijarno zato sto je sve natopljeno vodom..
Prvo sam isao sa calcium 15 a sada sa 30
 
Poslednja izmena:
I ja sam prskao sa 15, a mislio sam da se 30 koristi isto samo folijarno, pa sam kroz sistem pustao Yarin calcinit.
 
Jel je istina da jagoda moze roditi 20t po ha? Ili sam ja dobio neku dezinformaciju?
 
Kad se stavi na papir sve ispod toga je neuspeh ali u realnim uslovima to je maltene nedostižno. Evo npr juče kiša i grad...10% odmah manje i tako malo po malo i omanje se tih 20t
 
Ja sam 2011. sa 10.000 živića Albe PRODAO 11 tona. Oko 500kg nije prodato (istrulilo, sitno, preskočeno...) Tako da, to je preko 40t/ha.
Međutim,svašta nešto se pogodilo - vreme mi je bilo idealno, prvi zasad jagode na tih 25a... Pazar je bio 12.500 evra! Da sam imao hektar takve jagode, pazario bih 50.000! To je sada misaona imenica.
Odgovor je - da, svakako treba 1ha da rodi preko 20t (Alba, Roxana...). Treba...
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozz jagodari,molim vas za HITAN savet! Pojavio mi se u jagodi zreloj neki crv,veliki,celu je izbusi I zavuce se unutra. Sta da radim,jel ima nesto cim bih ga unistio,a da mu je mala karenca?
 
Nazad
Vrh