Jagode-opšta tema

Luna je kombinacija,za trulez+aktivna materija kvadrisa,za trulez se prska.

Послато са 5046Y уз помоћ Тапатока
 
Znaci nemam brige za trulež, super. Za par dana pocinje berba.

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Drugari koju prihranu pustate u fazi pocetka zrenja?

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pozdrav jeste li sadili u saksije jagode , koja je veličina saksija optimalna da da rod a da ne guši koren ?
 
Kolege,javljaju mraz ovih dana. Ako ste u mogucnosti postavite agril.
bce9dbb890244afaeea54fbcc6a72124.jpg


Послато са 5046Y уз помоћ Тапатока
 
**greška ti mraz vise, ova godina je katastrofa kada treba da pocnem brati kisa svaki dan. Javili su i nepogode. Nek nam je bog u pomoć

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
pozdrav ljudi...Nisam mogao da nadjem(ili nisam video) temu u kojoj bi mogao da postavim ovo pitanje a tice se prinosa jagode po biljci...

Dakle koliko moze dati jedna biljka.U pitanju je sertifikovani frigo zivic...Znaci sa prihranom redovnim zalivanjem i u tunelu naravno...

Negde sam procitao da ide od 500gr do 1 kg po biljci...da li je negde prosek oko 700 do 750 grama onda...Ili sve zavisi...
 
https://imgur.com/a/bVURD3x?fbclid=IwAR1VDA6o7sE_Yqvng0wZDHAAHMbV6ilwW8LiWfYkQDqmarI8NOM5wykPHgM ovo je frigo alba od intersada iz Rumenke, sa svom redovnom prihranom jarinom, cupanjem cvetova u septembru par puta, djubrom 20tona na manje 20ak ari, govedjeg dosta pregorelog, zalivanjem svakih par dana, ekstra solom, isabionom, raznim aminokiselinama, na odmornoj zemlji i rodila je 500 grama, a njihova prica je da radja preko kilograma, po forumima isto par ljudi se hvali da su imali 1,2 kg pa me zanima kako izgleda jagoda koja da ima na sebi 1,2 kg ploda, ima li iko to da pokaze, sa kleri je druga prica i dosta je manje rodila iako ne moze da se poredi ukusom niti krupnocom sa albom + sto je rutava buba unisti, tako da iz mog iskustva i iskustva komsije do mene 0 do 500 grama, on je kasno sadio pre 2 godine, prosle godine nije imao roda nista, pa ih je osisao odma posle berbe i u septembru brao par dana 500kg ukupno mozda sa 27hiljada sadnica, i sad evo ove godine mu je dosta usitnila iako je idalje nastavio da ulaze i daje prihranu, pa cemo videti kako ce proci, tako da ako kreces bolje kreni sa plastenikom

pozdrav ljudi...Nisam mogao da nadjem(ili nisam video) temu u kojoj bi mogao da postavim ovo pitanje a tice se prinosa jagode po biljci...

Dakle koliko moze dati jedna biljka.U pitanju je sertifikovani frigo zivic...Znaci sa prihranom redovnim zalivanjem i u tunelu naravno...

Negde sam procitao da ide od 500gr do 1 kg po biljci...da li je negde prosek oko 700 do 750 grama onda...Ili sve zavisi...
 
U druze,mnogo ti je lose rodila. Nema cak ni lisne mase koliko treba,sto znaci da nije nesto kako treba. Ako nadjem slike od pre par god moje albe,koja nije bila cak ni frigo,postavicu ti da vidis.

Послато са 5046Y уз помоћ Тапатока
 
Mislim da je jedna od najbitnijih stvari pH zemljista a vi u Vojvodini svi imate visok pH - alkalno zemljiste. Ako nije odgovarajuci pH dzaba sve prihrane.
 
Nazad
Vrh