Jagode-opšta tema

Прошли пут сам питао али нико да ми одговори па ево да покушам поново. Да ли се јагоде морају сад шишати или могу на пролеће после мразева а пред почетак вегетације? Или шта ми ви препоручујете, да ли боље сад на јесен један дан кад буде суво време?
 
Прошли пут сам питао али нико да ми одговори па ево да покушам поново. Да ли се јагоде морају сад шишати или могу на пролеће после мразева а пред почетак вегетације? Или шта ми ви препоручујете, да ли боље сад на јесен један дан кад буде суво време?
ja sam moje ošišo pre 2 ndelje i već lepo isterale novo lišće jedino sto gledan dosta mise letos isušile
 
Ne bi bilo lose da ne prespavamo ovu zimu nego da se raspricamo i razmenimo iskustva kako smo prosli ovu, ali i zadnjih nekoliko godina. Ja sam vec odradio statistiku za zadnjih 5 godina i pokazuje srednji uspon, a ove godine jos veci. No sad se sve vise namece proizvodnja zdrave hrane, i razmisljam u tom pracu. Na trzistu je sve vise preparata dozvoljenih u organskoj proizvodnji i svi zele da svakome uvali ono sto prodaje. Interesuje me dali ste koristili te preparate na bazi raznih gljiva, bakterija i ostalih mikroorganizma, kako su se pokazali u zastiti korena i nadzemne mase, kao i ploda. Razgledao sam teme gde ja pisano o tome, ali prvo da pitam moje jagodare. Moja sezona pocinje pocetkom januara kada zatvaram plastenike i zato hvatam posao na vreme.
 
Ако је ико од вас шишао јагоду тримером да ли је исцепао фолију? :sta:
 
Pa stole, to ti je isto kao da si pitao jel iko od nas pao sa bicikla :)
Desi se da negde malo i zakacis, ali nista strasno. Kad se malo ispraksas i ako ne zuris, moze to jako lepo da se uradi. Ja sam jedne godine odradio trimerom tako da posle toga nije trebalo rucno ni pipnuti. Malo vise vremena i strpljenja (i goriva), ali ostale dnevnice u dzepu :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja moje ovo već 2-god šišam sa trimerom i onda s proleća malo još ručno ako nešto ostane i tojt to a folija se normalno negde i zakači al ništa strašno više štete urade miševi i lisice
 
Ja vise volim s jeseni da detaljno ocistim, onda ima manje posla na prolece. Pogotovo kad je novi zasad pa napravi pravi tepih od stolona. Ali bilo je godina i kad sam tako radio jer se nije stiglo drugacije

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja uglavnom sisam mesec dana nakon branja. A ove godine sam nesto kasnije i izgleda da je tako bolje.
 
I mene ovo oko sisanja interesuje, ja imam 300 komada posadjeno i sve lisice je posisano danas osim onog mladog novog koje raste. Sad da li ja treba u prolece još nesto oko lisca da radim ili je ovo sve sto treba? Hvala
 
Pravilo sisanja je mjesec ankon zavrsetka berbe, iskustva kazu i pre i posle. Mislim da je greska pred zimu i mrezeve jer je biljka bez lista ogoljena i postoji opasnost od izmrzavanja. Ovaj list ostaviti do proljeci i na proljece svaki koji nije u potpunosti zdrav skinuti i ukloniti iz parcele. Mozda, posto je mali broj sadnica prekriti ih slamom da slucajno ne izmrznu preko zime i u proljece ukloniti list kji je nastradao.
 
Ljudi imam veliki problem,posadio sam jagode(oko 3000 sadnica)prije otprilike mjesec i po dana,ali prije jagoda je bio tritikal(jecam)ali posto je covjek koji je radio sa kombajnom lose to uradio sad mi je poniklo zito neznam sta cu sa njega nesto sam poplijevio ali najgore sto ce toga biti jos,pa ima li neko sredstvo da to poprscem da unistim zito a da ne naskodim jagodama.Pozdrav
 
Mozes poprskati sa fusilade forte (syngenta) ili pantera (agrosava) ili tome slicno. Ne znam samo kakve su temperature kod tebe i da li niske temperature nesto skode. Pozovi proizvodjace pa pitaj.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Mozes poprskati sa fusilade forte (syngenta) ili pantera (agrosava) ili tome slicno. Ne znam samo kakve su temperature kod tebe i da li niske temperature nesto skode. Pozovi proizvodjace pa pitaj.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
Ok druze hvala ti a sto se temperature tice izutra spada i do -6 sad zasad.
 
Zato i kazem da treba proveriti

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Alba sadjena juce i danas. Bankovi pravljeni rucno.
2nwK2EU.jpg
 
Trebao si to ranije posaditi
Druga stvar... ako si vec isao na jednored, trebao si praviti uze bankove. Ovako ce ti svi plodovi lezati na foliji. To moze dovesti do ozegitina za vreme toplih dana a za vreme kise ce ti lezati u vodi jer ti folija nije najbolje zategnuta. Ubuduce ako budes radio jednored, pravi uze a vislje bankove


Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ima li neko iskustva sa postavljanjem mini tunela? U okolini Varvarina sam letos gledao zasad sa mini tunelom koji se u toku berbe pretvara u nastresnicu za zastitu od kise.
Mislim da bi to mogla biti odlicna stvar.
 
Nazad
Vrh