Jagode-opšta tema

Odg: Gajenje jagoda na otvorenim poljima

Imam mali, ali veliki problem, a neznam kako da ga resim. Ako neko moze da mi kaze kako da se resim krtica, i to ih imam dosta, medju jagodama. Jagode su posadjene na otvorenom, zemlja sipka i lepo uradjena, redovno zalivanje, pa valda to privlaci krtice koje mi strasnu stetu cine. Molim vas da mi neko pomogne da ih se ove godine resim pre nego sto krenu.Unapred sam zahvalan.
 
Odg: Gajenje jagoda na otvorenim poljima

He he , pa i ja imam isti problem , ako pomognu vama pomogli su i meni.
Ma salim se , navodno da pomazu oni rastjerivaci za krtice , izgleda kao mali plasticni kolac , zabijes ga u zemlju , ima baterije i on salje vibracije i tako tjera sve podzemne zivotinje pa valjda i krtice, dali radi ne znam , kazu da pokriva oko 900 m2 jedan.
 
Odg: Gajenje jagoda na otvorenim poljima

zdravo svima.ja sam novi,hocu da se bavim uzgojom jagoda.da li je bolje na otvorenom ili u plasteniku?gde mogu da nabavim sadnice i ostalo sto je potrebno za uzgoj?
 
Odg: Gajenje jagoda na otvorenim poljima

sadnice nabavis kod nekoga ko vec ima jagode ! jagode stavis na otvoreno a na prolece mozes jedan deo parcele da pokrijes malo da je ubrzas !! pozdrav srecno :cao:
 
Posto je tema o jagodama preobimna, da ne bih pravili jos vecu guzvu, postavljam ovde slike moje jagode.
Trenutno je na otvorenom, u prolece sve ide pod plastenike.

k1fdl.jpg


2nbrb78.jpg
 
Poslednja izmena:
Jagoda je sorte Klery i jedan deo Asie.
Poceta je sadnja oko 10 - 12 avgusta.
Ima nesto malo gresaka, koje cemo ovih dana nasaditi.
Postavljamo plastenike sa folijom od 8 metara sirine.
Tj, sirina plastenika 5, 60m, visine 2, 20m, duzine 30m
Pokriva cetiri reda.
 
jagodari kolika je verovatnoca da ako jagodu sadim po 20 oktombrra nece da izmrzne.ako na svaku sadnicu stavim po saku stajnjaka.dal ce on da je zastiti malo.
 
Poslednja izmena:
Ako u decembru ne bude mraza, onda ces biti dobar :)

Trebao si to ranije uraditi. Dobro proceni da li moras sad saditi, da ne budu posle bacene pare.
 
Pozz za administratore :) mislim da je mnogo bolje bilo da je sve ostalo na jednom topicu a sad malte ne ste proizvodnju jagoda podelili u 6 topica i malo je nezgodno za pracenje ali aj ako vi mislite da je to dobro pokusacu da Vam verujem ali ipak sam za to da se sve vrati na prethodni koji je otvorio Nebojsa :cool:

@ radovan123

Cene frigo zivica se obicno krecu oko 0.20 e tj zavisno od klase ili ti bro sadnica u gajbici a cenu kontejnerskih neznam jer nikad nisam njih kupovao :)

@ meeker


aj ponovo daj link od topica za krtice veoma me interesuje to a ti si stavio link od home poljo info :)
 
@meeker

Hvala druze :ppozdrav:



Koristite opciju -Zahvali se- u donjem levom uglu posta.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozz za administratore :) mislim da je mnogo bolje bilo da je sve ostalo na jednom topicu a sad malte ne ste proizvodnju jagoda podelili u 6 topica i malo je nezgodno za pracenje ali aj ako vi mislite da je to dobro pokusacu da Vam verujem ali ipak sam za to da se sve vrati na prethodni koji je otvorio Nebojsa :cool:

http://poljoinfo.com/showthread.php?2808-Uredjivanje-dela-za-vocarstvo

Naravno da je bolje i ja sam takodje negodovao . Ali naravno da je dzaba jer mi izgleda neznamo sta je najbolje za nas.
A danas posto je lepo vreme ja malo izasao napolje i sisao nesto vrlo malo starih jagoda i skidao bokvice gde ima dosta i ostavljao po 4-6 da probam po tvojoj boomsyte tehnologiji da vidim da li ce biti krupnije inace te su sada u trecoj godini ali moram ti reci da dosta sporo ide ali nadam se da ce biti krupnije nego sto bi bile da neskidam .
 
Poslednja izmena od urednika:
MOgu ti reci samo da sam ja imao krupniji plod u 3 godini nego u drugoj i to samo zbog razredjivnja bokora, ostavio sam ih sad i 4 godinu da rode pa ce da vidimo sta ce biti, u 3 godini sam ubrao oko 17t jagoda i skoro 2-3t mi propale od trulezi tako da to nije los rod sa 1h za 3 godinu i prosecna cena se kretala oko 100 dinara tako da idem i 4 godinu bez obzira na rod i kvalitet :D
 
Htela bih da pitam gospodina iz Blaca na koliko glava je ostavljao jagode u rezanju ,jel imam nameru da moje jagode dobro prekratim jer su izbokorile na 7 /8 glava ,radi se o sorti kleri nesto u plasteniku i na otvorenom.
 
Boomy , dali mozes napisati kojim redosljedom i kojim gnojivom si prihranjivao svoje jagode , te takodjer ako mozes i zastitu kojim si redom koristio , i naravno dali mozda znas koliko si vode po sadnici davao kroz navodnjavanje.
Ajde molm te napisi to , ja sam prve godine imao jagode u prosjeku 90 grama plod , ali mi 70% propalo zbog kise , prva mi godina bila i nisam znao nikakvu zastitu pa sam radio sve u zakasnjenju i to 10 dana , onda mi u drugoj godini vise od 30% cvjeta spalio mraz , e onda sam bio kratak sa vodom pa sam svaki 3 dan davao 0,5 litara vode po sadnici i to mi je mislim i naj veci razlog zbog malog roda , prosjek mi bio 180 grama otprilike po sadnici , krupnoca ploda mi je u prosjeku bila 20 grama ( vidis razlike) , mislim da sam zastitu rjesio koliko toliko na vreme ali opet nije od viska napisati kada se sta radi , pa ako nije problem da netko napise , ne moras biti ti , moze i netko drugi.
 
Nazad
Vrh