Jagode-opšta tema

Imam 30 a jagode Alba. Sve je super. Medjutim... ostala sam na kratko bez zastitara koji je ovo vodio. Odem pre neki dan u "jaču" apoteku i zastitar tamo me natovario sa prihranom i zastitom, preventivno. Izmedju ostalog mi da switch I Kaze mi da poprskam 3dana pred berbu. Ja imam deo sa plastenikom i dam da se poprska sve, reko nema veze za neku jagodu da se ne ubere. Kad ono sad vidim da je karenca 7 dana, do duse neko Kaze 3 dana, neko 7 dana. Sta sad da radim? Kolika je karenca? Ne bi da pustim pre isteka karence. Ako neko zna sigurno bila bi zahvalna ako bi mi odgovorio. Ne bi ni da mi propadaju jagode a Jos manje da trujem nekoga. PS Salvol nema karenca, to je prihrana, ako i tu gresima ispravite.

- - - - - - - - - -
 
Teldor
0aae9c45cea5c95e4818158a1047d448.jpg


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
I sta covek da radi onom idiotu u apoteci ako je karenca 7 dana? Em neko moze da pusti "losu" jagodu u prodaju, em ce da mi propadne deo roda bez razloga! Sve ekstra uradjeno i ja uzmem sa zastitom bez razloga.
 
To je tako kad u apotekama rade nestrucni i za te svrhe neobrazovani ljudi,a pravi zastitari vecinom su na birou,bez posla!

Послато са 5046Y уз помоћ Тапатока
 
Njemu nista, ali svoju si skolu platila za sledeci put.
Ako u nesto nisi sigurna ili ne znas, slepo ne veruj nikome. Ni uzivo ni ovde, jer to sto neko kod sebe radi, nije merilo ispravnosti.
Internet I Google maksimalno koristi, sva su literatura I uputstva dostupna online.
Samo mnogo citanja, I uvek prover a same sebe pre konacne odluke.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ma ja kao gledala u uputstvu, nije navedeno za jagodu, ja na netu nasla isto uputstvo. Razmisljam se covek je zastitar, valjda zna za toliko. Sad kad saopstim mojima u top ce da me stave. Sto smo se kuckali kuckali smo se ??????????????????
 
Teldor ili luna sensation se prskaju tako pred branje. Svič, signum i sl imaju 7 dana karencu.
 
Imam 30 a jagode Alba. Sve je super. Medjutim... ostala sam na kratko bez zastitara koji je ovo vodio. Odem pre neki dan u "jaču" apoteku i zastitar tamo me natovario sa prihranom i zastitom, preventivno. Izmedju ostalog mi da switch I Kaze mi da poprskam 3dana pred berbu. Ja imam deo sa plastenikom i dam da se poprska sve, reko nema veze za neku jagodu da se ne ubere. Kad ono sad vidim da je karenca 7 dana, do duse neko Kaze 3 dana, neko 7 dana. Sta sad da radim? Kolika je karenca? Ne bi da pustim pre isteka karence. Ako neko zna sigurno bila bi zahvalna ako bi mi odgovorio. Ne bi ni da mi propadaju jagode a Jos manje da trujem nekoga. PS Salvol nema karenca, to je prihrana, ako i tu gresima ispravite.

- - - - - - - - - -

Ako sam razumeo, koristili ste svic u plasteniku, jel ima potrebe za tim jel se pojavljuje trulez u plasteniku? Ja planiram podizati plastenik za jagodu, pa me interesuju iskustva?
 
Koje uslove traze za izvoz za rusiju? Koja kalibraza i sta jos pored toga?
Prosle godine 3+ u precniku bez kvrgavih izraslina i da nije zrela.Negde su trazili bez peteljke,a negde je prolazila mala peteljka.Orijentir ti bude cosak od drvene gajbe.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Njihove gajbe i posude.Ovo je islo u Bač u hladnjacu.
9d5f57344679f1bb09526790f3268cfa.jpg
2632b3326725969971d793f74903b9b4.jpg
c0f207291167cd52a544dcff826dba3d.jpg

I da kazem da je druga slika otprilike ono sto su trazili sto se tice zrelosti ploda.Na prvoj i trecoj ima i zrelijih.
 
Poslednja izmena:
Pa da,taman dok stigne do njih bude crvena ali kakav ukus? Tako smo i mi radili dok smo kao klinci isli da beremo šljive kod nekog coveka,500 stabala rodi neverovatno sve bude u grozdovima..beremo polu zrele i takve se nose u Srem u hladnjacu.

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Juče je jagoda išla od 140 do 180 sve zavisi od jagode i kupca

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Luna, Qadris, Da li je to za trulez ploda moze li da menja svič ili signum?

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh