Bolesti ovaca

Nekoliko ovaca slini,ima i krvi iz nosa te šmrču.Dao sam im monil,ne vidim razliku.
Sijeno jeste bilo prasnjavo ne znam da li je zbog toga ?
Koliko cekati prije nego dam nesto drugo,nilverm imamo takodje kupljen.
Ovce jedu kao lude i izmet im je normalan.
 
Imao sam ovna godinu i po dana starog i pre dva dana poceo plitko i ubrzano da dise i lezao po ceo dan kad ga poguram ustane ali je neveseo. Stomak s vremena na vreme naduvao kao da hoce da povrati ali nista. Dva dana sam ga pratio tako se ponasao i da ne bi crkao zaklao sam ga. Kad sam ga cistio iz utrobe je izasla voda neka i dosta je bilo. Jetra je normalnog izgleda, nista nije cudno osim te vode. Da li je to klostridija ili sta li je. Da li je neko imao slicnu situaciju? Brine me da li smem da koristim to meso. Ishrana je bila 2kg kukuruza dnevno ili stari hleb i ispasa kada ima trave u dvoristu.
 
Kako resiti nadun buraga? Imam ovna i 2 ovca, i zadnje vreme uvek se desi kod ovna i jedne ovce. Hranim ih sa senom,kukuruzom i sojinom slamom ujutru i kukuruzovinom uvece.
 
Pozz...Od pre nekog vremena jedna ovca koju moji drze je lose...ne moze da ustane na zadnje noge...Zvali smo veterinara i dao joj je injekcije, valjda kalcijum i jos nesto...i to 2-3 dana je primala injekcije...Bolje joj je, ustane, ali zadnje i noge i dalje pokrece tesko, oslanja se na njih dok jede, pa odmah leze...Sta da radimo ? Da l mozemo na svoju ruku da kupimo nesto, da joj se pomogne ?
 
Da, jeste. Starija je ovca, ali opet...sta je to sada, bila je dobro...Mama rece da su dugo jaganci dojili, pa je mozda do kalcijuma...ali ne znamo vise sta cemo...Veterinara smo zvali, a zadnji put nije ni dosao, pa nam dodje da je lecimo sami, ali sta da joj damo ?
 
Probajte
Da, jeste. Starija je ovca, ali opet...sta je to sada, bila je dobro...Mama rece da su dugo jaganci dojili, pa je mozda do kalcijuma...ali ne znamo vise sta cemo...Veterinara smo zvali, a zadnji put nije ni dosao, pa nam dodje da je lecimo sami, ali sta da joj damo ?
Vjerojatno se radi o ketozi. Pokušajte joj dati pola litre vode u kojoj je rastopljena kašika šećera. Inače veterinar ima lijekove za to.
 
Hvala vam. Odmah cu to reci mojima. Ovca inace ima apetit, samo ne moze na zadnje noge. Ustane i stoji neko vreme, ali ipak ne moze da hoda kao ranije i vuce zadnje noge. Probacemo to sa vodom.
 
Hvala vam. Odmah cu to reci mojima. Ovca inace ima apetit, samo ne moze na zadnje noge. Ustane i stoji neko vreme, ali ipak ne moze da hoda kao ranije i vuce zadnje noge. Probacemo to sa vodom.
Imao sam slične probleme pred kraj gravidnosti, dva puta dnevno dizao ovcu da može mokriti, potrajalo 20-tak dana, ali je ozdravila. Davao sam joj i vitamine B6 i B12.
 
Hvala vam. Samo da pitam...koliko dana da joj daju vodu sa rastopljenim secerom ?Nekoliko dana - do izlecenja ? Bas cu javiti rezultate ! Kazete i vitamine B6 i B12...Veterinar je jedno 2-3 dana dolazio pre nekoliko dana i davao joj neke injekcije. Da li mozemo mi da kupimo vitamine sami i da dajemo...i kako - da li moze bez davanja injekcija nekako sa vodom ?
 
Poslednja izmena:
Vodu sa šećerom sam davao 4-5 dana. Vitamine injekciono u mišić buta , pitajte u veterinarskoj apoteci, ako oni nemaju, mislim da se mogu kupiti i u apoteci koja drži humane lijekove.
 
Nazad
Vrh