Bolesti ovaca

Kolega goranue, kad je drugo janje znatno manje od prvog, znači da ovca nije imala dovoljno hrane u drugoj fazi sjagnjenosti.Iz toga može proizaći i slabost koju opisuješ. Vjerojatno će ojačati s vremenom, bilo bi korisno da pripaziš koliko to janje sisa i da malo pridržiš ako je potrebno. Viamin AD3 bi koristio. Sretno.
 
Kolega goranue, kad je drugo janje znatno manje od prvog, znači da ovca nije imala dovoljno hrane u drugoj fazi sjagnjenosti.Iz toga može proizaći i slabost koju opisuješ. Vjerojatno će ojačati s vremenom, bilo bi korisno da pripaziš koliko to janje sisa i da malo pridržiš ako je potrebno. Viamin AD3 bi koristio. Sretno.
hvala kolega na savetima,samo se sa jednim ne slazem nikako a to je da ovca nije imala hrane dovoljno,ja bih pre rekao suprotno da je jela previse pa da jagnje nije moglo da se razvije.sada tri nedelje posle jagnjenja izgleda kao da sutra treba da se ojagnji.inace jaganjac se malo pridigao prihranjujem ga ali brat mu uglavnom podoji vecu kolicinu mleka tako da je bas ogroman.
 
Ovo sa hranom je iz mog vlastitog iskustva. Kad sam zadnji mjesec i po hranio pojačano, blizanci su bili gotovo iste veličine. No, možda si u pravu, ne treba po jednoj ovci računat pravilo.
 
zahvaljujem ,ali mene zanima sta bi bilo kad bi ih samo jednom tretirao bez ponavljanja ili je mozda bolje ih ostaviti da se ojagnje ili nesto trece.
 
Pise i na drugim lekovima.
Kod vakcina koje se rastvaraju bitno ih je utrošiti u kratkom roku(par sati). Kod vec pripremljenih može i drugačije, nije po uputstvu, ali može.
 
Moze li mi ko pomoci,dati mi neki odgovor.Ovca mi se danas nabila na oni mrezu armaturu i zgulila kozu stomaka onako od pupka do blizu vimena,otprilike jednu cetvrtinu stomaka,ali samo je kozu zgulila nije ozlijedila stomak,mnogo je islo krvi dok nisam pospricala sa onim plavim sprejom za papke nakon toga to je odmah zasusilo i nije vise isla krv,to sam morala u medjuvremenu dok nije doso veterinar da joj ne istekne puno krvi.Ovca je velika Vlasicka pramenka,starija i pri tome sjajna.Veterinar je to usio i dao joj je antibiotik neznam sad koji antibiotik nisam pitala,pa me zanima sta vi mislite hoce li to biti u redu i da li ce prezivjeti,sad odmah nakon toga ona nece da jede mozda zato sto je tek nafrisko i sto je boli
 
Hvala na odgovoru mnogo ste mi olaksali,jeste samo je koza u pitanju ali malo veci dio,a sta mislite da li ce stetiti jaganjcima to sto joj je dat antibiotik

- - - - - - - - - -

Smije li se antibiotik Pentomycin dati gravidnoj ovci,koja je gravidna oko 3 mjeseca,da li postoji opasnost od pobacaja
 
Pozdrav svima, potreban mi je savet, sto pre.. Imam ovna nepune 3 god. oko 110kg.(u punoj snazi), pre 7-8 dana dobio je temperaturu(40,7) i smanjio mu se apetit, veterinar mu je dao nesto antibiotika i bio je ok 1-2 posle toga se stanje naglo pogorsalo poceo je da kaslje, slini, temperatura se vratila(40,5), apetit nista... Veterinar je dolazio svaki dan davao mu razne lekove(ja se slabo razumem, ali mislim da je probao sa vim sto je imao), poslednja 2 dana mu je davao i infuziju(10%glukozu), u pocetku je na nju reagovao, ali danas nista, ni da ga takne, a on sve slabije ustaje, nestabilan je i glava mu je stalno savijena na levu stranu. Ako neko ima neki savet sta mi je ciniti i ima li mu spasa u napred hvala.
 
interesuje me da li enrocin sme da se daje ovcama postou uputstvu pise ciljne vrste ;goveda ,telad i svinje .i nedavati zivotinjama koje ne pripadaju ciljnoj vrsti.pre neki dan ojagnji se ovca dvojke i neizgleda dobro opalim joj penstrep -la ,pocela se ponasati jos gore drkce slabo jede samim tim i malo mleka,treci dan nevidjeni vodeni proliv .probam enrocin u meso 3,5kubika i 2 kubika u spric +5kubika obicne vode i to joj sasijem u usta .ujutro stao proliv,sa enrocinom sam nastavio jos po 3kub.u misic 2dana.obicno sam uvek kod ovaca koje su bile problematicne posle jagnjenja davao oksitetraciklin la samo jednom i bude uredu.prvi put sam radi sa enrocinom i upalilo je ,sada da li sme ili nesme ovcama cucemo od poznavalaca.poz.
 
Smije se davati ovcama samo kod vas nije reg za ovce pa zato ne piše evo pogledaj ovdje http://www.genera.hr/pro/hr/1610/#.VNyQPuaG_kU

zahvaljujem resio sam dilemu sto se tice enrocina i stvarno je odradio poso kod ovce,jer ja sam je skoro otpiso,toliko je bila kriticna pogotovo kada sam joj zvekno penstrep la ,stanje se jako pogorsalo i od kako drzim ovse nisam video da ovca ima takav vodeni proliv,ali hvala bogu enrocin odradi .poz.:ppozdrav:
 
pozdrav ljudi...bavim se svinjarstvom ali imam par ovcica za svoje potrebe...ojagnjila mi se jedna mlada ovca,prvo jagnjenje...jagnje je fizicki potpuno zdravo ali ima neki problem u glavi...na noge nikoko nije stalo niti ume,lezi iz stalno se gica i zabacuje glavu u stranu....hranim ga na flasicu i dobro jede....ima li njemu leka ili ne
 
Nazad
Vrh