Bolesti ovaca

Vec sam ih odvojio pa sacekacu par dana da vidim kako ce da se ponasaju.
Ali da je kod svih prednja leva noga, to me bas cudi?
Pitao sam Veterinara, ni on nezna konktertno sta bi moglo da bude.
ali nadam se da je problem sa Tetivama pa sacekacemo.
Hvala na odgovoru i pomoci
poz.

Vidi li se kakav otok zgloba ili crvenilo međupapčanog prostora? Da li je papak i međupapčani prostor osjetljiv na dodir?Kako i kada su obrezani papci? Ne mogu biti istegnuća tetiva jer su rijetka i nelogično je da se istovremeno dogodi kod više ovaca.
 
Otok nemaju, nema ni crvenila, papci su seceni prilikom sisanja, momci koji to rade su profesionalci...
ali i papke sam kontrolisao, sve je u redu...
a to je i moj problem da se javlja kod vise grla na istoj nozi, i ne pokazuju nikakve simptome...
nadam se da nije nista strasno, jed dok zivotinje jedu mislim da nije problem...
ali sam za svaki savet zahvalan...
 
20131013114202.jpg
20131013114212.jpg
Ljudi treba mi pomoc . Da li je neko imao nesto slicno kod svojih ovaca . Krenulo je kao mala tvrda kvrzica pa se sad naduvalo i pocrvenelo. Jede normalno sve je normalno osim ovoga sto se vidi na slici.
 
20131013114202.jpg
20131013114212.jpg
Ljudi treba mi pomoc . Da li je neko imao nesto slicno kod svojih ovaca . Krenulo je kao mala tvrda kvrzica pa se sad naduvalo i pocrvenelo. Jede normalno sve je normalno osim ovoga sto se vidi na slici.

identican problem sam i ja imao sa jednom ovcicom trajalo je blizu mesec dana,proslo samo od sebe nista nisam dirao,mada treba verovatno poslusati kolegu slavisu
 
Ova bolest je ako se ne varam aktinomikoza. Javlja se prilikom ispaše kada životinja ima povredu u ustima i ta povreda je ulaz sporama, razvija se u viličnoj kosti kao krug koji je zrakasto izdeljen i ispunjen gnojem. Nije zarazno oboljenje, ali treba voditi računa jer i ljudi mogu da obole. Kad i ako se otvori treba dezinfikovati i pratiti dalji razvoj. Inače nije ozbiljno oboljenje, sema ako ne sprečava životinju da normalno jede.
 
Bio je problem sa desnima tj pre nego sto je ovo pocelo raskrvario je desni ali napred na ulazu u usta donju vilicu. Ja sam to dezinfikovao ocistio nekoliko dana mazao sa flogocidom i to je proslo nesmetano je jeo i tad ali je raskrvario. Danas je pukla ta kvrzica izaslo je mnogo gnoji ja sam iscedio i zalio jodom. Nadam se da ce uskoro splasti

- - - - - - - - - -

Ova bolest je ako se ne varam aktinomikoza. Javlja se prilikom ispaše kada životinja ima povredu u ustima i ta povreda je ulaz sporama, razvija se u viličnoj kosti kao krug koji je zrakasto izdeljen i ispunjen gnojem. Nije zarazno oboljenje, ali treba voditi računa jer i ljudi mogu da obole. Kad i ako se otvori treba dezinfikovati i pratiti dalji razvoj. Inače nije ozbiljno oboljenje, sema ako ne sprečava životinju da normalno jede.[/Q

Da li se bolest i kako leci?? Da li treba ovan da dobija neku terapiju?

- - - - - - - - - -

Ova bolest je ako se ne varam aktinomikoza. Javlja se prilikom ispaše kada životinja ima povredu u ustima i ta povreda je ulaz sporama, razvija se u viličnoj kosti kao krug koji je zrakasto izdeljen i ispunjen gnojem. Nije zarazno oboljenje, ali treba voditi računa jer i ljudi mogu da obole. Kad i ako se otvori treba dezinfikovati i pratiti dalji razvoj. Inače nije ozbiljno oboljenje, sema ako ne sprečava životinju da normalno jede.

Da li se bolest i kako leci?? Da li ovan treba da dobije neku terapiju ??
 
Nema neke specijalne terapije koliko ja znam, eventualno preventivno neki antibiotik ali ako se vrši redovna dezinfekcija, onda nije neophodno. Po toku bolesti siguran sam da je aktinomikoza.
 
ljudi nemojte se odmah hvatati za antibiotike, ako zivotinja normalno jede , preziva , mokri i brabonja onda je 100% zdrava.moj je jedini savet da se obavezno svakog dana provede od 1-2h sa stadom ( na pasi najbolje) gde se vizuelno moze ispratiti svako grlo, jer prvi znak da nesto nije u redu je kad ovca ne pase tek nakon toga se preduzimaju neke mere
 
Ovce idu na pasu 2 puta dnevno, inace dobijaju zob uz to jos...
Ovce koje su hramljale odvojene su par dana, bez ispase vec samo na Jasle, i sve se opet smirilo...
izgleda da su bile Tetive u pitanju, opet su Ovce teske i zamore se dok odu do Pase i nazad...
Hvala svima na Savetima i pomoci...
 
POZDRAV svim forumasima imam problem sa jednom ovcom simptomi slijedeci - prije nekoliko dana pocela je kasljati jutros hudi ne gura se sdrugim ovcama da jede mjerio sam joj temperaturu 41,3 dvao joj caj pretezno lezi kada dise malo stenje kao da je nesto boli nisam primjetio da preziva imam osjecaj da je boli stoa mislite sta je sta je u pitanju i ako znate na koji nacin cu je lijeciti
 
Ganicu, prijatelju dupla doza analgetika da prvo skines tu temperaturu, ako nije sjagnjena uz to i kortikosteroid ide, a antibiotik takodje ako kaslje moguce je da je navukla neku upalu na pluca dok ima toliku temperaturu, prvenstveno nejede zbog temperature. Na 41,3 ni majcina dusica ne pomaze. pozzz
 
tretirana je prije 2 mj davao sam tablete bijele velike nezna mtacno kako se zovu,a nije uspjela prezivjeti razlog najvjerovatnije trovanje
 
Interesuje me jedna stvar DA LI je moguce da se gravidna ovca ponovo mrce ako se dobro hrani i soli
 
prvo tema je promasena.to nije nikakva bolest , drugo moguce je , trece moguce je da je ovan ganja do iznemoglosti pa ona bude fakticki silovana.u mom stadu je bilo jadnom da je ovan naskako na ovcu uoci jagnjenja a da joj to nije smetalo
 
moze se dogoditi kao sto kolega slavis kaze da je ovan siluje (pogotovo ako je mlad), inace gravidna ovca se ne moze mrkati. I jos jedan savet, ovnove valja odvojiti od gravidnih ovaca.
 
Nazad
Vrh