Bolesti ovaca

veliki pozzz
Kolege imam problem jedno jagnje staro 20-tak dana uganulo zadnju desnu nogu.
Šta učiniti da to saniram, šepa i jedva se oslanja na nju. Ima i otok oko srednjeg zgloba.
 
posto je skocni zglob u pitanju mislim da bi dobro dosla obloga od svinjske masti.bitno je da nema loma zgloba tj noge.
ps. gledao sam prilog o tebi i burazu na tv-u! dobro nam dosao!:ppozdrav:
 
veliki pozzz
Kolege imam problem jedno jagnje staro 20-tak dana uganulo zadnju desnu nogu.
Šta učiniti da to saniram, šepa i jedva se oslanja na nju. Ima i otok oko srednjeg zgloba.
I kad je bio prijelom, dvije letvice 2 cm duže od noge, zamotati zavojem, a preko njega selotejpom.Kad selotejp pukne od sunca i vremena, samo se skine.
Do tad će se janje oslanjati na letvice.

---------- Poruka napisana u 13:49 ---------- Prethodna poruka je at 13:42 ----------

Pogledaj i zubice kod njenih jaganjaca, mozda neko ima neki siljat pa..... sta znas
Danas uspio malo izmusti mlijeka, što je dobar znak.Razgovarao sam sa mojim veterinarom uz primijenjenu terapiju je dodao Deksametazon koji pomaže resorbciju antibiotika i djeluje protuupalno.
Preporuća nastaviti ispiranje sa Hyrogenom i tretman sa Betadinom (sadrži i jod).
 
Deksametazon utice na mlecnost tj.smanjuje istu tako da ce lakse biti sanirati problematicnu polovinu vimena
 
Brat mi radi u Vrbasu, danas je bio kod nas i dao mi informacij iz prve ruke; Danas je u Vrbasu uginulo oko 85 ovaca, bolest je enterotoksemija, da li neko zna nešto više, zanima me da li se pojavila još negde ili samo u Vrbasu ?
 
Nemam neko preterano iskustvo u ovčarstvu, ali za ovu bolest do sada nisam čuo. U narednim danima ćem oizvršiti vakcinaciju i revakcinaciju, nadam se samo da neće biti kasno za to. Lečenje koliko sam čuo nije moguće.
 
Da,nije uobicajeno,dobro zapazanje kolega @strile:bravo:.vrag ce ga znati.sta sve zeza cobanina pa to je za roman
 
Treba utvrdit dali je enterotoksemija u ovom slucaju bila sekondarna bolest koja itekako moze izazvat uginuce velikog broja grla.
Pozdrav
 
Kolege jedno pitanje jedna ovca treba da se jagnji, po svemu sudeci veceras(parena je 14. 10)vime je nabreklo i spustila je mleko u sise,medjutin malopre sam primetio na vimenu potkozno tkivo velicine ping pong loptice, mekano je i na dodir toga ovca ne reaguje, kao da je ne boli.Predhodnih dana sam joj pregledao vime i toga nije bilo_Ovca je dobro hranjena pa se bojim da nisam preterao.
 
ako vime pocne da crveni, pa sve vise vise onda je to znak upale vimena. a to sto se uvecalo mozda je neka od mlijecnih zlijezda natecena. smanji joj ishranu.
 
Invazija krpelja u februaru i početkom marta u štalskom uzgoju(držanju)? Da mi je neko pričao ne bih vjerovao, da se nije desilo kod mene i da nisam vidio svojim očima. Pet ovčica visoko sjagnjenih (15 dana do termina ) u izdvojenom dijelu ovčarnika, počele su se čudno ponašati.Nemirne, skaču, izvijaju se,češu se, udaraju zadnjim nogama o stomak..Pri pregledu sam ustanovio da su u pitanju krpelji.Dobile su neomektin.Zanimljivo je to da su istim preparatom tretirane po dolasku u zimovnik?Ako neko ima sličnih iskustava molim da nešto kaže o ovome.
pozz.
Ne mogu se riješiti krpelja , ako neko ima kakav prijedlog neka kaže.
 
krpelji neznam kako i sta stvaraju ali se nadam da ce neko nesto vise iznijetiBOCA vrlo cudno moze biti zlijezda ali isto tako mozda i cepovi u vimenu
 
Nazad
Vrh