Bolesti ovaca

Savo koja mu je cena bila? Meni je Deki rekao da sa njim sad ne tretiram ovcu koja ima plućni vlasac nego da sačekam da se ojagnji pa ivermektin a sada sam dao faskoverm
 
50 ml 650 din.u uputstvu pise da se ne daje 60 dana pred jagnjenje,a kolilo vidim moje,hvala Bogu,sad nemaju problema sa plucima,ali imaju sa sugom,zato ih moram vakcinisati.
 
Savo,ja ne znam da li sam ti rekao pre,ali sugu jedino suzbija Neostomosan,ali moraju se okupati,ali posto je sad kasno,uzmi toplu vodu i sundjer i natopi ta mesta gde widis da vuna odpada,jer Iwermektin nije efikasan kod ovaca za sugu kao kod svinja.
 
kupao sam ih proletos Deki,i to u razmaku od 14 dana.20 dana posle sisanja,sve po standardu odradjeno,ali eno suga se vratila,juce sam ih opet prskao neocidolom po ledjima koliko kod sam mogao da natopim vunu.moram probati sad sa ivermectinom,sta da radim...
 
Savo,ja ne znam da li sam ti rekao pre,ali sugu jedino suzbija Neostomosan,ali moraju se okupati,ali posto je sad kasno,uzmi toplu vodu i sundjer i natopi ta mesta gde widis da vuna odpada,jer Iwermektin nije efikasan kod ovaca za sugu kao kod svinja.
Redovno koristim ivermektin i nemam problema sa šugom, ali obavezno ponovim za 10-14 dana.To naravno nije najbolje sredstvo, najbolji je dektomax, ali je vrlo skup.Kad se pohjavi šuga na jednoj ovci , trebalo bi sve tretirati.
 
Ma ja sam imao prije 3-4 godine velikih problema sa sugom ALI VELIKIH zbog nesvijesnih ovcara sa kojima su se moje ovce mijesale.Doslo mi je da ih pobijem i onda sam isao sa Ivermektinom sa 50%jacom dozom od propisane i nakon 11 dana ponovio sa 50%jacom dozom od propisane ujedno sam kad sam ih drugi put tretirao dao im i Duotech i ocistio ih kako bog ljubi nakon mijesec dana to nisu vise bile one ovce one su zasijale,iduce godine sam isao sa dektomaxom i kombinacijom valbazen-monil sa isto 50%vecom dozom,ove godine idem sa Promectine(porodica ivemerktina) i Duotechom opet i nemam nikakvih problema.Protiv enterotoksemije sam samo ovce cijepio cca 2mijeseca prije poroda a janjce nisam nije bilo uginuca mozda 2-3 (zanemarivo)sta se tice enterotoksemije,pprosle godine kad sam bio u Norveskoj onda nisu ovce tretirane protiv entertoksemije ali sam janjce tretirao.Prosle jeseni nisu sa nicim tretirane samo sa Sugocidom a to su kum i zena ih natijerali koze i ovce u tor pregradili po pola i kum je u traktorsku prskalicu napravio rastvor "rasirio krila"i dobro ih natopio sa dvije ture po 300L rastvora ujedno je i pse povezao unutra i njih naprskao.Dobro je i to zasto ne bitno je da se suzbije ako suge ima ali nema ali preventiva je bolja od bilo kojega lijeka.
 
Strile
Neznam kako se zove ali znam da je nekakav grcki proizvod bio mozda imam negdje ambalazu slucajno ako nadjem javim ti.
Sava
Sad necu jer nemaju suge ali davam im preventivno,a gore sve pise sta sam radio necu kao papagaj ponavljati.
 
care,procitao sam ja pazljivo tvoj post.mozda me nisi najbolje razumeo.pitam iskljucivo za preparat promectin.zanima me da li treba sa njim raditi revakcinaciju nakom dve nedelje?(to nisi napomenuo)zanima me zato sto vidim da preparati ostalih proizvodjaca na bazi ivermectina obavezno moraju da se revakcinisu nakon 14 dana,a u uputstvu koje se dobija uz sam promectin nije navedeno dal treba revakcinacija.prvi put cu sam ove god vakcinisati ovce,pa ne bih nesto da zabrljam.hvala.
 
care,procitao sam ja pazljivo tvoj post.mozda me nisi najbolje razumeo.pitam iskljucivo za preparat promectin.zanima me da li treba sa njim raditi revakcinaciju nakom dve nedelje?(to nisi napomenuo)zanima me zato sto vidim da preparati ostalih proizvodjaca na bazi ivermectina obavezno moraju da se revakcinisu nakon 14 dana,a u uputstvu koje se dobija uz sam promectin nije navedeno dal treba revakcinacija.prvi put cu sam ove god vakcinisati ovce,pa ne bih nesto da zabrljam.hvala.

Sava21 izgleda da niko nema iskustva sa Promectinom.Pitaj nekog veterinara...:ppozdrav:
 
Savo
vijerojatno netreba ako proizvodjac nije prepisao jer je lijek sirokok spekta a daj malo vecu dozu obavezno ali nepreteruj,20% nesmeta nicemu jer neces svaku ovcu vagati.
 
Preveo sam preko googla nadam se da ce pomoci ukoliko vam odgovara post nabavicu jos ukoliko ne odustajem :)

Маститиса оваца - ПРЕГЛЕД недавних књижевности
Паула И. Мензиес ДВМ МПВМ
Одељење становништва медицину
Онтарио Ветеринарски колеџ, Универзитет Гуелпх
Гуелпх, Онтарио Канада, Н1Г 2В1
Увод
Маститиса је по дефиницији, упала млечне жлезде. Упала је сада
обично због инфекције са патогена (интрамаммари инфекције или ИМИ) али такође може да на
због повреде и ређе услед алергије и неоплазме. Ако Упала је присутна
без детектовати ИМИ, у мају боли виме није повређен, то се опоравља од инфекције
самоповређивању је излечен, инфекција није због бактерије, или штета узорковања и култивисање
техника је неисправна. Литература варира значајно у оно што се сматра патогених
Значајан ниво запаљења или инфекције патогеном. Међутим, ако ИМИ и / или
Присуство Упала негативно утиче на ниво производње или квалитета млека
производа, онда је од значаја за овце индустрији.
Клиничкој слици
Куинливан 1968 развијен систем класификације клиничког маститиса овина и даље можете да повреди
примењује данас: четири категорије малих преживара маститиса:
Први У оквиру мале фиброзним лезија млечне ткива. Секрет су били у нормалном опсегу.
Сматра се да хронична у природи.
Други Шири фиброзе вимена. Млеко у распону од нормалне до гнојних на Грин или не
Оклузија чај са млеком, због фиброзног ткива. Опет мисли да се хронична.
Трећи Опсежна отицање вимена. Млеко је утврђено да буде бела, воденасто, серуму налик или пурулентог.
Вимена такође може бити последица претходног гнојни или руптуре гангренозног маститиса. Вероватно
акутне маститиса.
4. Перацуте маститиса. Учешће Комплетан виме са тешким упале. Да ли секрета
серуму-као и са различитим количинама фибрин и гнојних материјала. Млечне лимпхо чворова
Су углавном били увећани и подигнута телесну температуру.
Случајеви клиничког маститиса се може јавити у било које време лактације или сушног периода. Највиши
Опасно учесталост клиничких маститиса или перацуте Чини се да је око 2 до 4 недеље постламбинг
опет и само после одбијања. Мало је документацију и доказ да подржи овај
утисак, међутим. Маститиса Током сушног периода развија штету или касно дојења не сувише често
Накнадне обавештења док јагњења, као и, у случају не-млечних оваца, у Маказе време.
Маститис Перацуте
У перацуте маститиса, клиничка слика доминира депресија Генерално, почетни грозница Који
Може бити прате од хипотермије, дехидратације, анорексија и отечен, без боје жлезде.
Повремено, хромост може представљати важан Представљање знак. Кожа жлезде погођеним маја
Постаните Црвенкаста до љубичасте и хладно на додир. Иза дисцолоуратион протеже ЦЕСТО
жлезде стомак зид и препона. Секрет је попут серума и црвенкасти и могу да садрже
гаса. Животиња је слаба и може постати рецумбент. Случај смртности стопа због ефеката
токсемија су високе (30 до 40%) ако се не лечи. Ако се преживи почетне болести, гангренозног
жлезде ткива и околних Слау у периоду од неколико недеља и рана зарасте до
секундарне намера. Обично, Стапхилоцоццус ауреус и из култивисане Сол случајеви, као и
повремено Пастеурелла спп и цолиформс. Понекад клостридије организми су показали
на грам мрља, и, можда, да се представи као секундарни нападаче од анокиц ткива.
Акутни и хронични Клинички Маститис
Клинички маститиса карактерише опипљиво промена у Доследност жлезданог
ткива, пре нове ере тешко, фиброзним, апсцеси, жлезда величине (или скупљен или отицање) и / или изглед
од млека, које могу да садрже пахуљице, и гнојних материјала у промене боју. У случајевима оваца
подигао за производњу меса то можда неће бити могуће рећи трајања маститиса као виме
Испитајте тек у мају у јагњењу или у одбијању или ако животиња клинички респективно.
Субклиничке Маститис
Дефиниција субклиничке маститиса је упала је не боли лако детектује клинички
Али негативно утиче на производњу. Шта чини субклиничке маститиса код оваца у смислу нивоа
соматских ћелија броји (ПКС), Цалифорниа Маститис тест (ЦМТ) и бактериолошких културе резултата
Резултати нису тако јасно дефинисане и за млечних говеда.
ПРЕВАЛЕНЦА маститиса
Колико је чест маститиса код оваца је изузетно променљива. Студије Цулл оваца на клање у
Британији показују веома високу учесталост у распону од 13 до 50%, што указује клинички маститиса је такође повређен
Вероватно значајан узрок уништавање оваца у Великој Британији. У америчкој опсег јата, преваленца
клиничког маститиса се креће од 1 до 3%, али Виши учесталост је много ако вимена су култивисане
као и (5 до 30%) или ПКС позитивне реакције добија се (од 14 до 20%). Млечни Овце смо били
Јављено да имају преваленцу од маститиса, као што је одређено од стране позитиван млеко културе, до 35%
оваца и позитивне културе млека ПКС и 4 до 17%.
Етиолошки АГЕНТИ
Стапхилоцоццус ауреус: је врло чест у изолат Случајеви клиничког маститиса оваца, до
35% Клиничког предмета може се због ове бактерије.
Пастеурелла спп: Пастеурелла хаемолитица је веома важан узрок перацуте клиничких и
маститиса оваца. Експериментални инфекција вимена оваца "са онолико Мало 10 колонија формирање јединица
(ЦФУ) у Пет хаемолитица изоловани од плућна говеда овина и лезије или шупљине носа
Јагњад здрави, производи клинички случајеви да личи на повреде природни болести. Сол Налази
снажно подржавају теорију штету извор вимена инфекције Пет хаемолитица и из носа
Јагњад и грла негу.
Цолиформс: Најчешће изоловани од оваца цолиформс укључују Е. коли, Псеудомонас аеругиноса
и Клебсиелла пнеумонија, као сада заједнички, са више се ретко изоловано Салмонелла спп.
Псеудомонас аеругиноса Хас Беен имплицира у експлозији акутних маститиса са високим нивоом
смртности у лактацији млека оваца.
Животне средине Стрептоцоццус спп: У само овце истраживања, заштите животне средине СТРЕПс Такође се ретко
изолована, са изузетком од којих једна Великој Британији Истраживање је показало да је то више заједничког него коагулаза
негативне стафилококе.
Коагулаза негативних стафилокока. (ЦН-С): Постоји много различитих врста ЦНР-С Која
имају променљиви капацитет да изазове маститиса код оваца, на пример, С. цхромогенес С. хиицус С.
епидермидис, С. симуланс, и С. Варнер. Као група, они су сада заједничке изолата из
субклиничке маститиса у оваца у свим фазама лактације Укључујући суво-офф-а или одбијању. Много
врста ЦНР-С су изоловане од оваца и вероватно Многи су веома ниске патогености,
међутим неке врсте су показала да изазове клиничку маститиса толико опасан колико С ауреус.
Међутим, нису све Ц-НС изолата су повезане са упале. Један извештају 87% штете
400 клинички нормални оваца муже, војни Ц-НС као примарни култивисане изолат и излагали
низак ПКС од 200.000 ћелија / мл млека или мање.
Заразан агалацтиа: Ако клиничкој слици маститиса у стаду оваца у укључује артритиса и
коњуктивитис са или без упале плућа, заразне агалацтиа треба сматрати
дијагнозе. Узрочник ове болести синдром Мицопласма агалацтиае. И овај агенс
заједнички патогена оваца у Медитерану и алпских подручја Европе, али (на срећу)
Класификовани и као средство за стране болести у Северној Америци, али је била изолована случај
Цалифорниа маститиса у козу.
Маеди висна: Маеди-висна вируса (МВ-В), такође познат као Ови Прогресивно Пнеумонија вируса
(ОПП-В) је имплицира у хронична прогресивна упала плућа и губитак тежине, као и
промене млечне жлезде овина. Клинички у јагњења, виме је тешко и чини се да
Али пун мало млека млека може се изразити са жлезде. "Хард Баг" и смањење млека
далеко више преовлађује у серолошки позитивних стада МВ-в Када у односу на МВ-В негативан
(63,1% у односу на 8,0% у једној студији). СН-В може изоловати од млечне и ткива од
млеко. Много вишим нивоима од вируса налазе у колоструму на порођај у млека него што сугерише
Колострум такође може да нашкоди Важни Начин инфекције јагњади.
На жалост, то вирусна форма маститиса има штетан ефекат на продуктивност Овца. Неки
Западне у САД Овце произвођача Пријављено чак 10% уништавање оваца сваке године, због "тврдих
торба ". Још једна студија је показала мање штете ЕЛИСА позитивна оваца били продуктивни смислу јагње
раст (8,5 лб по овце јагњења), иако није познато да ли је ова разлика због маститиса или
Други Ефекти болести. Међутим, то је пронађен значајне штете постоји негативан
Корелација између јагњетине одбијања тежине и оштећења вимена оваца 'због МВ-В. Јагњад
Негу је сада погођеним оваца, тежина 5 кг мање при одлуцивању Јагњад Него негу непромењена
овце.
Разно инфекција. Серратиа мацресценс која се загадила у вези са чајем шоље.
Аспергиллосис укључује доњи стомак до грешке Након Лечење млечне жлезде
Антибиотици Пре јагњења.
Дијагноза
Клинички преглед
Као што је раније поменуто, било је добрих покушаја да покуша да по категоријама маститиса на бази
на клинички преглед жлезде и млека. Тешкоће у овчетина или влакана је у раним
Признање као виме може бити само рутински прегледане на јагњења, или понекад Маказе у
Док одбијању, врсте инфекције у овом животиња се јављају у сваком тренутку да често, али сада два до три
недеља после одлучивања и пост-порођајан. Произвођачи и неке Тешкоће идентификације благе
промене виме и дојења Током Постаните Понекад само евидентно клиничке промене
Током сушног периода. У месу животиња, важно је идентификовати Пре хроничних клиничких маститиса
штету узгој оваца или то чини компромисом вимена може бити Кален повређен у тренутку.
 
Млеко културе
Протокол за добијање узорка млека је следећа:
• Узорак бочица треба да буде Лабелле са датумом, фарма ИД ИД и овце лево или десно, или "ц" за
композитни.
• виме треба да буде слободан од блата и приручника.
• Ако вимена је прљав, треба га опрати и осушити чистим пешкиром.
• Руке треба Антибактеријска опрати сапуном и сува са чистим пешкиром.
• предњег млека (млеко штете седи у чај и цистерну) треба да буде Огољена, идеално би било у
траке пехар.
• Чај се завршава дезинфиковати алкохолом натопљеном памучни брисева док брисеви чисти.
• Чај се крми први дезинфиковати и семпловани прошлог да се избегне контаминација.
• стерилне бочице треба да буде млеко.
• Пазите да не додирује унутрашњост поклопца или бочицу нити прљавштине спадају у бочицу Када
узорковања.
• треба да буде пола испуњен контејнер (минимално) и поклопац замени.
• Узорак Транспорте треба да буде лабораторију и расхладне што је пре могуће, или смрзнути
ако нема соматских ћелија је битно су да се уради и узорак неће бити Транспорте најмање 24
часова.
Позитивна култура је чиста култура са најмање пет-колонија-формирање јединице (ЦФУ-а)
Соматских ћелија тачкама
Мерење нивоа у млеку соматских ћелија је сурогат Мера маститиса, КК Упала као
одговор на инфекцију. Многи фактори осим гоодвилл-инфекције Елевате ПКС. Оно што је сада важно
Шта Нивои Смањење ПКС су повезане са производњом млека.
Нивои Указујући Значајне Интрамаммари инфекције (ИМИ):
У млеку оваца нормалним ', од 50 до 70% од ћелије су макрофага са ПМН-а чини Други
15-40%, 6-14% лимфоцита и других ћелија типа (епитела, еозинофили, итд.) Мање од које чине
Је 5%. За разлику од коза ПКС утврђивање, да ли је то важно Који тип Бројач се користи (Цоултер,
Фоссоматиц, Директна микроскоп), сви су веома прецизан нивоа за одређивање ПКС овина. Има
Различита мишљења о томе Одговарајуће ПКС рез-тачку да бисте користили за овце Избор који треба да буде
узоркована за културу. Предложене граничне вредности варирају од ниске од 100.000 до високе ПКС
1.000.000, са сада заједничким Предложени ниво бића 1.000.000. Међутим, користећи исте
као гранична вредност за говеда (250.000) ће осигурати нашкодити Скоро сви заиста заражене овце су узоркована и
на тај начин детектује.
Другим факторима осим ИМИ повређен утичу ПКС нивоу:
Фази лактације. Овце ПКС Нивои ће се уздићи Крајем лактације без ИМИ, али
Не у истој мери као у козе.
Број лактације. Прво лацатион Италијански млека овце имају много мањи значи ПКС од
57.000 ћелија / мл млека предлаже ове групе оваца боли маја имају нижи од нормалног вредност
мултипароус млека овце. Међутим, лактација број налога за само 6,6% од разлике у
ПКС, што указује на повреде лактација број је веома важно не када тумачења ПКС нивои стадо.
Време дана. Узорци млека узима ујутру мужу 7 до 22% вишу војну ПКС ниво
Него оне које се предузимају у вечерњим сатима.
Смрзавања и складиштења. Замрзавање не утиче неповољно на ниво на коме-ПКС нивоа
Они не могу бити интерпретирати, али је и даље препоручује да изведете на свеже ПКС Одређивање
узорци млека за тачно одређивање сада. Складиштење веће од 7 дана ће проузроковати
Значајно смањење у ПКС вредности (14%).
Индиректни Мера Упала
Цалифорниа Маститис тест (ЦМТ)
МХЦ реагенс реагује са ДНК присутне у епителних и инфламаторних ћелија. Више ДНК =
више желатински млека. У свакој добро и весло, једнаке количине млека и ЦМТ реагенс
се мешају (5 мл свака) Процените и одмах. Резултати су углавном извештаји као:
• нема негативних желатински видљив на свим
• траг мале количине гела приметити када весло и предвидети
• Значајне количине гела 1 + Када виде предвиди
• Када 2 + весло може Свирл, гел за тежи да прамен у средини
• Мешавина 3 + Потпуно гел и грудве у средини Када Свирл
Постоји фер да добри Повезаност ЦМТ и ПКС, ЦМТ је Сећање на штету
Субјективног теста. Што се тиче предвиђања присуство ИМИ, ЦМТ је боље у стању да класификују вимена
Не као инфицирани у односу на правилно утврђивање заражене жлезде. Ако вредности + ЦМТ или
Виших животиња се користи за избор за културу, а сада заражене овце узоркованих у добре воље.
ЗА Фактори ризика Маститис (ИМИ и узвисено ПКС)
Чај и виме Оштећења. Настанак ИМИ у не-млечне овце Има беен хипотеза да
предиспозиције према величини јагањци утихну негу овце. Два Истражитељи раног маститиса
Због тешке повреде спекулисали Јагњад може бити груба Када неге, маја ове доводи до модрице и
организама на крају инвазија Пастеурелла спп. Мало је писано о односу
Између виме видљиве лезије или чај и ризик од маститиса Али једна студија нису пронашли
удружења.
Виме усаглашености. Сиромашних виме конформација (супернумери сиса, сиса или Неконвенционална
лоше обликоване вимена) има мањи ефекат на Значајни Али учесталост ИМИ у оваца.
Незгодно фор Ламбс Приступ сиса вимена може објаснити неефикасно евакуацију
млеко жлезде и предиспозиција за ИМИ.
Број негу. Број јагњади рођен је пронађен да су позитивну корелацију са
Али учесталост ИМИ рачуна само мали део укупног својом разноликошћу. Ово сугерише
повреде и оштећења од честих енергичном сисања јагњади може изазвати оштећење штету виме
предиспонира овце на ИМИ.
Значајне Старост Генерално постоји позитивна повезаност између распрострањености ИМИ и
овце старости.
Фази лактације. Повећана заступљеност субклиничке маститиса са каснијим фазама
лактације.
Мужу системи и управљање. Овце су повређени руку млека имају тенденцију да имају виши ниво
субклиничке ИМИ, посебно са С епидермидис. Високи чарапа густине има утицаја на неповољни
виме здравље и млека оваца. Овце кућа на 2 м2/анимал него што је здравији
Виши кући на тим густинама.
Ниво производње млека. Студија млечних оваца на фарми могло да нашкоди фарме налази са Вишим
Виши производња млека значајно војске преваленца (48%) субклиничке маститиса у односу на
нижим производним газдинствима (22%). Је Претпоставља се производи високо штетности овце
Су фарме са високим приносом млека подложнији ИМИ да производе мале овце вези
фарме са ниским млечност.
Генетски отпор. Херитабилност отпора маститиса код оваца, КК Колико година
Произведена овце не силазећи са маститиса, био је процењен на само 0:13. Ово сугерише
Да се ​​не повреди избор за дуговечност Развој Вредна маститиса може бити да се у неким
Оплемењивању, посебно у високе стопе јата Можда повређен, али ће Генетски напредак
Вероватно Споро.
УТИЦАЈ НА маститиса продуктивности
Морталитета и Редукцијом. Кланица студије су показале штете маститиса или ненормалан вимена су
Проналажење уобичајено у оваца Кален, што је довело до спекулација може да нашкоди важан разлог за редукцију.
У једној британска студија, 46% свих низијско оваца Кален са два велика јата, су уклоњене због
Проблеми виме. У шкотски студији, у три године истраживање о губицима овце маститиса аццоунтид
овце за 8,4% свих смртних случајева.
Млечност и састав. ИМИ у оваца има добро Доцумента ефекат на производњу млека са
Смањена производња млека од 20 до 37%. Такође је Лактоза Концентрација Пад од ИМИ и
Повишене ПКС, на тај начин негативно утичу на производњу сира.
Перформансе и Оффспринг морталитету. Важно узрок перинаталне смртности је јагњетина
гладовање због мисмотхеринг процењује на 34% у једној студији, важна компонента Која
је због недостатка маститиса или млеко. Такође смањује инфекције Просечан дневни прираст до 20 ГМ / дан
и до 4 кг, од одбијања. Још једна студија је показала штету за повећање просеку 10 ГМ
Јагњад дневни прираст, дошло је до смањења у ИМИ преваленцу од 0,09%.
Лечење и превенција
Употреба антимикробне лекове у млечним оваца. Веома мали број лекова су одобрени за употребу у лактацији
млека оваца у Канади и Сједињеним Америчким Државама као што је приказано од стране Завода за ветеринарство дроге (Канада)
(Хттп: / / хвцвеб.хвц.ца / хране храна / енглески / ветеринари_другс / индек.хтмл) и Центра за
Ветеринарске медицине (САД) (хттп://дил.ветмед.вт.еду/ФДА/НАДА/НАДА.цфм), иако постоји
покрет у односу на рационализацију процес одобравања у САД (хттп://ввв.фда.гов/
ЦВМ / ФДУ / Пуддлес / минортоц.хтмл). Ветеринари у Северној Америци је дозвољено да преписују лекове у
Али ван етикета Начин Они су тада у обавези да обезбеди повреде не улазе у остатке хране
ланац. Оскудан литература постоји о одговарајућим Повлачење периода за млеко млека оваца.
Једна студија показује повређен комерцијалне лактацији крава интрамаммари инфузија производ (ЛК Синулок
Који садржи амоксицилин, цлавуланате и преднисон) захтева од предвиђеног периода за поништење 112
сати после његове употребе код здравих коза, два пута више од препоручене на етикети за говеда. Студије коришћења
комерцијална сува крава производи су нашли козу са повременим Антимикробна остатак на
Накнадни шале, чак и када сушног периода је докле год 100 дана. Раније ове супротности са
Налази указују повредити повредити говеда повлачење период је сада погодан за интрамаммари
инфузија производа. Препоручује се да се консултује дрвета (хттп://ввв.фарад.орг/) и да
Антимикробна користите детекцију тестови за млеко Кад год се антимикробне лекове користе за лечење млечних
оваца, мада погрешна позитивне и негативне су могуће када говеда Сол комплети су коришћени у
врста нарочито ако млеко се загрева или конзерванс додаје.
Клинички маститис. Постоји врло мало научно подржана информација о одговарајућој
 
Лечење клиничких маститиса у лактацији оваца. Ако овце и системски (нпр. температура, лоше
Апетита), третман треба да буде системска и подршке терапије (течности, анти-инфламаторним агенти)
као и системских антибиотика треба користити. Ветеринариа треба контактирати да се обезбеди
најбоље неге. Овце са гангренозног маститиса су у озбиљан ризик од умирања. Недавно је објавио Нема
информација постоји на Лечење млечних оваца са интрамаммари инфузија производа током
лактације. У музних крава, одговор на лечење са интрамаммари Инфузија током лактације се
сиромашних (С. ауреус) на фер (ЦН-С и заштите животне средине инфекција).
Сушног периода терапија. Употребом сувог крављег интрамаммари терапија код оваца је добро студију.
Такође, постоје докази о побољшана лек стопа и смањење нивоа нових инфекција, мада Солуну
Нивои варирају од студијама знатно. Једна студија показује напредак у производњи млека
повређен у групи добила прокаин пеницилин у сисе, иако 72 х после одбијања брзо
Производе за сличне побољшање. У истраживању спроведеном у Онтарију Недавно, профилактичке
ињекције тилмицосин месец дана пре јагњења (у исто време као рутинска пре јагњења
Клостридије вакцинација је учињено) је показало да су од користи у смислу 43% смањења у
виме абнормалности у сисе, и одбијања Повећана Тежине Ламбс (0,52 кг тежи од
контролна група). Одлука о употреби облик сувог периода антибиотске терапије потреба да се
на основу распрострањености маститиса у стаду, као и лакоћа третмана (нпр. убризгавање вс
интрамаммари инфузија) и повлачење разматрања.
Мужа за управљање. Препоруке Следе преглед тренутне
Препоруке за мужу оваца у Европи, САД и Аргентине. Више службених
Препоруке за мале машине за мужу преживара ће ускоро бити предстојећи од
Интернатионал Даири Федерације и биће објављена у Билтену 354 (хттп://ввв.фил-идф.орг/
Велцоме.хтмл).
Вакуум пумпе капацитета. Израел предлаже 75 л / мин по јединици Док Холандију
препоручује вредности заснованих на стандарду ИСО 5707 узима у обзир штету Ефективна резерви, Клима
Потрошња Различите компоненте машина за мужу и потражња за чишћење ваздуха, за
пример 650 л / мин за 6 јединица, 1500 л / мин за 24 јединица, и 1.950 л / мин за 30 јединица.
Пулсација Карактеристике. Овчијег млека се много брже са пулсирање стопи него козе.
Препоруке су 120 до 180 циклуса / мин и Пулсатор однос од 50%. 180 циклуса / мин је била
ПКС је утврђено да је најнижи ниво у овце.
Вакуум Нивои. Овчијег млека су на нижим вакуум нивоу канџа него што је препоручено
за стоку (32-40 кПа) Али постоји много разлика, у зависности од мужу систем који се користи.
Препоруке за варирају од 33 до 36 кПа ловлине и кофу система за 44-48 кПа за високе
линија система. 36 кПа је препоручено за млечне овце система у складу са 0,9 метара
Изнад платформе.
Кластера. Млечни Овце Произвођачи имају тенденцију да користе цилиндричне или канџе са Хемиспхериц
Између 60 и обим од 200 цм3. Канџа такође треба да имају запорни вентил.
Друге. Аутоматско уклањање касетних је ретко коришћен за овце, иако аутоматско
за чишћење системи су популарни у великим млекарама. Неки произвођачи виме држачи за исправљање
постављање чај.

---------- Poruka napisana u 01:53 ---------- Prethodna poruka je at 01:52 ----------

Одржавање. Рутинско одржавање малих преживара машина за мужу није у најбољем случају спорадично.
Проблема као што су брод пукотине, вакуум флуктуација услед квара опреме, акумулација
млека камена и прљавштине у систему, могу довести до лошег квалитета млека и пораст инциденце
ИМИ.
Јединица по особи. То се разликује у великој мери у зависности од дизајна салон. За платформу
тип салоне, 2 до 4 јединице / особа једну платформу и препоручује се за 2 до 7 за двоструко
платформу. Млеко Време је веома кратак за овце (1,5 до 3 минута) и преко-мужа вероватно
Многи заједничка одлика у аутоматизованој млекарама.
Чај Дипс. Је веома мало рада објављен на процени чај у малим дипс
Преживара. Потребно више рада који ће бити објављени да би могао да се одреди ниво ефикасности у
Спречавање Случајеви новог ИМИ оваца.
Виме Припрема. Јер млеко Време је врло кратко у малих преживара, виме
Припрема треба да се уради брзо, као и да би се спречило губљење ефекат виме
подстицање на нека-доле. Ако прање вимена су у припреми за мужу, веома је важно
Они су довољно суве да нашкоди СПРЕЧИЛА животне средине маститиса, посебно Пет аергиноса
маститиса, због мокре вимена. Једна студија у поређењу повређен опрати и осушити коза стада са вимена
Индивидуални пешкири се користе да повреде заједнички стада прање вимена пешкир и сушено на ваздуху, и нашао повређен
Пракса је била повезана са овом другом Виши стопе ИМИ. Можда би било боље да само селективно
Оперите прљав вимена или Смањити број јединица по крава музара како би више времена да правилно сува
вимена, да би избегли овај проблем.
Други третмани
Администрација витамина Е и селена за млечне овце Током сушног периода у остварење
смањење ПКС нивоа, али не и нарочито ПМН у учесталости клиничких маститиса или
преваленца ИМИ.
Зоонотских Разматрање овчјег млека
Продаја сировог млека је илегална у Онтарију, упркос поглед код неких људи може да нашкоди здраве хране.
То могу повредити може да садржи Многи агенти болести болест узрок код људи. С. ауреус је обично
бактерија које се налазе у расутом стању резервоара млека са просеком од 2 до 3 ЦФУ / мл млека и изолован је
од до 13% од сира. Вероцитотокин-Производња Е цоли, Х7: 0157 изолован је од
сировог овчијег млека у Италији и познато је да преживи систем за обраду меког италијанске сиреве.
Листериа моноцитогенес изолованих од продавнице-Хас Беен Боугх мек и полу-меки сиреви овце
и од млека, млечне чвор лимфоцита и измет оваца са субклиничке маститиса. Цокиелла
бурнетии инфекције оваца је уобичајена и избијање људских болести, у којима су људи
Тешке хоспитализован са болешћу, су повезани са Потрошња и руковање сировог коза '
млеко. Других загађивача млека садрже патогене Иерсиниа ентероцолитица, Салмонела сп,
Клебсиелла сп, Стрептоцоццус фаецалис и Е цоли.
Закључци
У последње две деценије, било је огромно повећање у знању маститиса у
оваца, а посебно у вези са инфективним агенсима Одговоран за ИМИ и интерпретација
Нивои ПКС. Али, ако ветеринари су да разумеју и ефикасно контролишу маститиса код оваца,
Велике празнине у нашем знању болести мора да настави да вам се обратим. Са
Повећање популарност у Северној Америци од овчијег млека млечне производе, боље смернице
потребне за коришћење интрамаммари Не само антимикробних агенаса у лечењу маститиса,
Али за све класе лекова штете може бити од користи за одржавање здравља ове мале
штета врста производи млеко за исхрану људи.
 
Pozdrav svima.
dali neko zna nesto o pseudotuberkulozi ili ima neko iskustvo sa tom bolesti?kako je leciti,sta raditi kad je ovca dobije?
 
Pseudotuberkuloza
To je hronična zarazna bolest uzrokovana bakterijom Corynebacterium
pseudotuberculosis koja se može održati u zagađenom zemljištu više mjeseci
i biti izvor infekcije za zdrave životinje. Infekcija najčešće nastane
putem oštećene kože nastale šišanjem, a ukoliko se radi o plućnoj formi
značajni za širenje i nastanak bolesti su nosni ili iscjedak iz usta. Jedan od
načina širenja bolesti je i kupanje ovaca. Najčešći simptomi su povećanje
limfnih žlijezda koje abscediraju, a zatim se cijedi gust zeleni gnoj iz tih
mjesta. U ovaca su to obično limfne žlijezde okoline vimena a čirevi se
mogu naći i u unutrašnjim organima. U koza se nađu čirevi na glavi, na
vratu, a povrede kod koza nastaju usljed brsta na šikarama, međusobnih
borbi ili zbog korištenja ovratnika. Liječenje se obično ne provodi zbog
toga što se čir učahuri pa do uzročnika slabo dopiru antibiotici i preporučuje
se hirurško odstranjenje čireva. Od mjera preventive preporučuje
se uklanjanje ovaca kod kojih se tokom striže primijeti povećanje limfnih
čvorova, zatim čišćenje i dezinfekcija makaza, a u vrijeme jagnjenja ovcama
osigurati suh i dezinficiran teren. Preporučuje se mlađe životinje
šišati prije starijih. U nekim zemljama se primjenjuje i vakcinacija koja je
izgleda manje značajna kod koza.
Infekcija ljudi je rijetka.
 
hvala mladi cobane.a sta raditi ako je celo stado(stotinjak komada)zarazeno?jel imao neko iskustva s tom bolesti?
 
Nazad
Vrh