Bolesti ovaca

e ne zamerite ako je pitanje glupo,ali ne znam sta znaci kad jagnje skripi zubima?
 
Janje kad škripi zubima to znači da ima probavnih smetnji! Daj mu TRIMETASUOL ILI NEOSUL.Provjeri da nije žedno(zaprljana pojilica pa neće da pije,nema vode ili se je prejelo,možda ima proljev) u svakom slučaju prati njegovo ponašanje. Uslučaju da ima priljev daj mu SULFADIMIDIN,FUVICIN,SL. i ponovi u jutro.
To je moj skromni savjet ovako na neviđeno iako sam žensko!:ppozdrav:
 
.... Uslučaju da ima priljev daj mu SULFADIMIDIN,FUVICIN,SL. i ponovi u jutro.
To je moj skromni savjet ovako na neviđeno iako sam žensko!:ppozdrav:
U zadnje vrijeme izbjegavam upotrebu antibiotika u liječenju proljeva kod janjadi.Pokazalo se dovoljno skuhati čaj od hrastove kore i dati 2 puta na dan po 2,5 dcl.Antibiotik čuvam za teže
 
Sasvim je sigurno vrlo korisno 30-tak dana prije janjenja dati Promptselen ili Tokoselen.Za vakcine bi se trebao obratiti veterinaru.
Puno je preporuka a ja ne vakcinišem nisačime.Godišnje izgubim 1-2 janjeta zbog enetrotoksemije ali na to pristajem.
 
Najbolje ne idrati ih dok se ne ojagnje pa onda sve zastititi posebno.Tako bar ja radim jel sam imao slucajeva da mi pobaci ovca kada dobije vakcinu,cak mi se to i sa kravom desilo.
 
Najbolje ne idrati ih dok se ne ojagnje pa onda sve zastititi posebno.Tako bar ja radim jel sam imao slucajeva da mi pobaci ovca kada dobije vakcinu,cak mi se to i sa kravom desilo.
После колико времена од рођења вакцинишеш јагњад, а када вакцинишеш овце...
 
Jedno mi jagnje naduveno i ima proliv, ali jede,medjutim iz dana u dan propada. Dao sam mu enrocin i novpiron danas, pa cu videti sta ce biti. Mada ja sumnjam da je neki virus.Ima li ko kakvu ideju sta li mu je i kako da ga lecim?
 
Te pantljicare kod ovacu su najcesce iz roda Moniesia,onako bele plosnate,clankovite i dobro na njih deluje Monil,Vermitan tj.sve na bazi albendazola!
 
Deki davao sam vermitan i pomislio da su jagnjad bila cista nisam video da izbacuju sve dok njih par nije pocelo naglo da mrsavi i da im samo stomak raste zatim pocela da dobijaju proliv probam sa Panakurom ne da su izbacivala gliste nego je to bilo strasno nisam mogao da verujem mada i sa njim nisam preterano zadovoljan dok sam uzimao te male tabletice bilo je sve ok medjutim ove godine kada mi je bilo potrebno veterinar ih nije imao pa sam cistio gore spomenutim.
Moram ga pitati kako se zovu mozda je cak to to o cemu ti pricas pozzz
 
Znam za Panacura,to je fembedazol,iz iste grupe je kao i albendazol,ne znam,moze se desiti da si dao rano,kada su bili mladi paraziti,pa slabije deluje,a onda nakon mesec dana kada si dao Panacur one su izbacile zato sto se parazit razvio u odrasli oblik,generalno jagnjad i ovce je najbolje tretirati 30ak dana od prvog izgona na pasu jer se tada najcesce zaraze i za taj period parazit se razvije i onda lek to ocisti,pa ponovis za 3ned ponovo da pobijes zaostala jaja koja su se u medjuwremenu razvila!
 
Na jednoj ovci sam primetio otok ispod vilice, na dodir je makan a nije crven, sta li moze da bude? Inace ovca je vesela, jede normalno.
 
Nazad
Vrh