Bolesti ovaca

ja sam skoro procitao 2knjige iz oblasti ovcarstva,paznju sam obratio na bolesti,navedeni su lekovi koji je za sta ali nije navedeno kako se dava kada,koliko razmaka izmedju njih i to,....da li se moze i kako primetiti kad je ovca metiljava i da li moze zaraziti coveka ili neke druge domace zivotinje
Post je spojen: [time]1268324784[/time]
_________________________________________________
miladinovicu zasto kazes mukotrpno sa vermitanom
 
za metilj se primeti kad ovca slabije jede mrsava je i kad joj se pojavi ispod usta ka vratu na dnu glave kao kesa sa vodom od koze naravno mi kazemo potekla ovca
pa tablete je tesko davati,ovca od 70 kg koja zna sta je ceka se buni ujeda 1 drzi ovcu i vilice a drugi sa cevi daje lek,ima tu svacega,ujeda ,propinje se itd...
 
Pa ispljune,pa klicak u usta a ona stisla zube,a ti skidas sve po kalendaru od prvog do 12-stog mijeseca itd.jel tako Miladinovicu.
Post je spojen: [time]1268346035[/time]
_________________________________________________
Dulegagic nisi se trebao raspitivati oko toga samo razmisliti i usporediti sa ostalim svim
 
miladinovicu jel na tom delu gde ovca zatekne glava nije obrasla vunom ili jos nize na vratu
 
Pozdrav svoj gospodi koja istu muku muči! Nov sam na ovom forimu pa kad stignem pročitam koju rečenicu i vidim da smo svi u istom belaju. Moja iskustva mi govore da veterinari "trebaju" al da su prešli iz pomagaća u prave krvopije. Za one koji nisu znali od skoro ni u Bosni više nema lijeka na tezgi-država stavila zabranu na slobodnu kupovinu. Eto belaja sada svu preventivu koju sam primjenjivao na svom stadu moram zvati gospodu. Ako neko zna lokaciju gdje se još mogu kupiti ljekovi za prevenciju (Monil, Nilzan, Selen, AD3E, Ivermektin, Klozan i sl.) neka mi kaže a za info. ima piće
 
Edin kako pa u Bihacu imas sve a iz B.Luke mi dolaze isto lijekovi kojim putem neznam ali ja ih dobijem.Metilj kod ovce se odlikuje po tome sto ovca dobije podvoljak kao Stane Dolanc zar to nisi nikad primijetio,ispod donje vilice bude kao jaje kvrga ako nisi bolje za tebe.
Post je spojen: [time]1268392956[/time]
_________________________________________________
Nezaboravi moras biti covijek za bilo sta znas valjda o cemu pricam :D
 
Zahvaljujem gospodinu Caru i Zecu na odgovoru!. Care moj ja sam iz Prijedora, Bihać oko 100 KM, Sanski Most 35, Banja Luka 50KM itd. Uzrećica ba važi samo za Sarajevo i okolinu a u krajini je "Bolan" hahah. Malo šale!!!! Znam ja da se isod tezge još uvijek može i moći će dok je B!osne hahahah, al rekoh možda negdje može bez nekih "veza" čovjek kupiti šta mu treba!!
 
Zaboravi to e (h)ebiga sad da ti netko donese na noge jos i pocijepi ovce ako ti treba doces ti i do Zagreba ako zagusti po lijekove.Znam koliko je Bihac Prijedor idem cesto saslusas par pijesama i eto te u Mravinjaku na kavi.
 
Pre 10 dana mi se ojagnjila ovca a pre 3 dana na jagnjetu ispod grla se pojavila oteklina velicine jajeta jagnje je veselo i sisa.MOLIM ZA SAVET I POMOC
 
pogledaj da li postoji neka povreda ili ubod i da li je to pod kozom ili je cvrsto i pokretljivo odnosno povezano sa ostatko tkiva ili dolazi od donje vilice. Najverovatnije se radi o abszesu (gnojna caura) ali bi to ipak veterinar trebao da pogleda. U slucaju da je absces u pitanju dobro bi bilo davato par dana antibiotik a mozda cak i tetanus antitoksin jer su sitni prezivari osetljivi na tetanus.
Dobro pregledaj, opipaj pa napisi jos nesto ako pronadjes, odnosno pozovi veterinara
 
Prvo je bio mali otok ali sada je veci nepokrece se nalazi se na donjoj vilici ispod guse STA DA RADIM :sta: :sta:
 
pa paraziti su manje verovatni jer je jagnje staro 10ak dana a zivotinje su verovatno jos u stali a metilj ima specifican nacin razvoja, treba mu livada i to je jako kartko vreme.
 
Bolest plavog jezika je dosta prisutna u evropi. Znam da je bilo nekih slucajeva u Hrvatskoj.
Provodjeno je i sistematsko cjepljenje u Italiji, Francuskoj, Svicarskoj, ali je prekinuto iz razloga sta je i sama vakcina izazivala pojave bolesti.
Dosta je bila prisutna na Sardiniji u Italiji. U slucaju ove bolesti sve se ubija i neskodljivo uklanja.
Pozdrav.

entuzijasta je napisao(la):
http://www.youtube.com/watch?v=mbfzpdWKqFI&feature=related

i ovo se desava... jesu li zabelezeni slucajevi ove bolesti na nasim prostorima?
Post je spojen: [time]1269781712[/time]
_________________________________________________
Janje je premlado da bi se radilo o parazitu.
Najvjerovatnije je kakav apsces (nakupljanje gnoja) koji je za sada tvde konzistencije, a za koji dan kad sazrije bi tribalo postat mekanije. Kada smeksa malo zarezi i istisni gnoj i onda natopi dobro s jodom.

Stajcic Milan je napisao(la):
"jaje" je tvrdo.
 
Nazad
Vrh