Bolesti ovaca

Za sve sto se dogadja stoci prvenstveno je gazda stoke odgovoran,dali svojim neznanjem,tvrdoglavoscu,neimastinom ili necim cetvrtim-petim pridonosi tome to je njegov licni problem.Sta se tice "stranih rijeci"u medicini to je sasvim normalna pojava iako nije problem covijeku na pm poslati poruku i pitati ga sta mu to znaci ako nezna,a nasim Doktorima na forumu nije lako objasnjavati svakom pojedinacno i budimo zadovoljni sto hoce ikako da nam pomognu jer je doslo vrijeme da je informacija jako skupa.
 
Receno ti je, kakvo budjavo sijeno pa moje ovce jedu sve sta im dodje pod noge a snjega se nanjih ispadalo koliko i na zemlju pa su kao dren.Ovcu u polje ciganku u selo i nesikiraj se obe su zadovoljne i zdrave.Izvinjavam se Romima ako ima takvih na forumu.
 
Kod moje ovce je jutros malo bolja situacija sa upalom vimena.Vime je odmeklo jedno 30 %,izmuzam do kraja na 2 sata,masiram,,nema ugrusaka mleka,ubacio sam jutros prvi(pola) injektor,mastrepenNadam se dobrom,pa cemo videti.Da tretiram injektorom 4-5 dana?? :sta:.Pozdarv





Post je spojen: [time]1267691312[/time]
_________________________________________________
Jos jedno pitanje,a vezano je za sirenje bolesti od drugih zivotinja.Da li je dobro drzati u istom objektu(da ne kazem u istoj prostoriji) vise vrsta(ovce,krave,gude ...)
 
ovcar80 je napisao(la):
Kod moje ovce je jutros malo bolja situacija sa upalom vimena.Vime je odmeklo jedno 30 %,izmuzam do kraja na 2 sata,masiram,,nema ugrusaka mleka,ubacio sam jutros prvi(pola) injektor,mastrepenNadam se dobrom,pa cemo videti.Da tretiram injektorom 4-5 dana?? :sta:.Pozdarv





Post je spojen: [time]1267662512[/time]
_________________________________________________
Jos jedno pitanje,a vezano je za sirenje bolesti od drugih zivotinja.Da li je dobro drzati u istom objektu(da ne kazem u istoj prostoriji) vise vrsta(ovce,krave,gude ...)

Tretiraj bar 5 dana, ovo drugo nikako, čak ni različite kategorije iste vrste nebi trebalo da se drže zajedno, naravno da je to u nekim slučajevima teško ali treba se potruditi da se odvoje.
 
Pozdrav za sve forumaše! Imam problem sa jednim jagnjetom pa mi je potreban vaš savet i mišljenje. Naime, od juče jagnje je nekako bezvoljno,stalno podiže glavu u vis,uglavnom stoji uz zid,izdvaja se od drugih jagnjadi, neće da jede. Danas je počelo da se trese, pokušavali smo da ga nahranimo ali kao da ima neki problem sa gutanjem, sažvaće hranu ali je posle ispljune. Temperatura mu je 39,3. Starosti je nekih 40 dana.
Svaki savet je dobrodošao!
 
Izvinjenje,ali zaboravih da pitam da li da izmuzem ovcu u toku dana,ako sam joj jutros stavio injektor.Odvojio sam juce jagnjad zbog upale,brani se ovca,ne daje im da sisaju,a i veliki su jagnjici.hvala unapred(i na prethodnim odgovorima hvala,pomazu mi),KOliko je dovooljno da sredstvo iz injektora bude u sisi,da bi reagovalo
 
Ја сам измузао овцу само пред давање инјектора, а давао сам га само два дана(уз мазање вимена свињском машћу).
 
@Maestro
Почела сезона, oрезујем јабуке, на послу исто посла, па увече се само онесвестиш. Не дај високу резолуцију.Поздрав :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1267741158[/time]
_________________________________________________
ovcar80 je napisao(la):
Izvinjenje,ali zaboravih da pitam da li da izmuzem ovcu u toku dana,ako sam joj jutros stavio injektor.Odvojio sam juce jagnjad zbog upale,brani se ovca,ne daje im da sisaju,a i veliki su jagnjici.hvala unapred(i na prethodnim odgovorima hvala,pomazu mi),KOliko je dovooljno da sredstvo iz injektora bude u sisi,da bi reagovalo
Ако има трагова сукрвице у млеку не дај да сисају јањци док не буде чисто млеко
 
ovako prvo pozdrav svima, citao sam malo po forumu i vidim da ste svi voljni pomoci, imam problem sa ovcama, imam oko 200 odraslih, pocele su gubiti vunu prvo oko vrata pa prema ledjima, neke su ostale skoro skroz bez vune i pojavile su im se kraste. to je prvo pocelo na malom broju jedinki ali se brzo siri. dobile su prije oko dva mjeseca inekcije protiv suge i parazita ali nisu sve vakcinisane sredstvo kojim sam ih vakcinisao zove se neomectin. brine me sto se i na proslogodisnjim jagnjadima to primjeti. mazem ih sa svinjskom masti i pomaze malo. kupao bi ih ali sad je hladno za to, ima li neki nacin da to izljecim ili bar suzbijem. unapred se zahvaljujem
 
Pozdrav ovcar. To ti je najvjerojatnija šuga. Bar po ovome sta si isprića. Mislin da ti nema smisla mazat oce samom masti.
 
Neomectin je na bazi ivermektina i trebao bi rjesiti sugu ukoliko se radi o sugarcima (psoroptes ovis).
Ali trebao bi tretirat sve i ponovit nakon 15 dana.
Ako zelis provat na par komada, odvoji ih dalje od ostalih i daj im po 1.5 ml u razmaku od 15 dana i to strogo ispod koze.
Pozdrav.
 
pitanje za Spensija. Di bi to ćovik moga kupit(legalno) i zasto bi to sam dava? Šta ce veterinari radit kad svi sve znaju?
 
Iverktin,Ivomec,Dectomah,Abamitel La,Fascoverm Plus,Ivomec F i sl. trazi kako znas i umijes i cijepi ponovo striktno pok kozu ni slucajno u misic ponovi nakon 13 dana udri 25%vise nego sto je proizvodjac propisao.Nakon toga pogledaj jel koja (upire dupetom u ogradu ili cese se)ako da ponovi joj.Zapamti striktno pod kozu.Procitaj jel smeta gravidnim ovcama.Ja sam cijepio sa grckim preparatom koji nesmeta gravidnim zivotinjama.
Post je spojen: [time]1268251990[/time]
_________________________________________________
Zato imas posla 5 sati vas 2 ako imate iskustva plus i da budete u goloj vodi.Nabavi sumarski sprej(najjeftiniji je)i biljezi na kicmi da nebi udvostrucio dozu.Najlakse ti je u vrat i svaku na hrbat,malo nategnes kozu i ampliciras.Na 200 ovaca pet igala ces promijeniti jer se tupe a nebi skodilo ni da kupis tokoselena i katosala pa toces po 2ml u misic a to ti je najlakse s unutarnje strane bedre.Jedan cm gurnes iglu i to je to.Trazi iglu 1.25.Spensi jesam u pravu?
 
Da,rijesava crijevne nemetode i plucne vlasince ali nedjeluje na trakavice,veliki metilj i mali metilj.
Post je spojen: [time]1268252704[/time]
_________________________________________________
Ovcar tu su spensi,zmaj i dejan 26 mislim da kad ampliciras injektore moraju biti 12 sati u sisama da se neizmuza zatim izmusti i opet amplicirati i to ponavljati 3 dana zatim pustiti janjce ako zelis da sisaju dotlen ne.Doktori ispravite me ako gresim da covijek nepogresi.Obavezno toj ovci dati amplikatore kad janjce prodas ili je zasusis a to pitaj doktore da ti kazu sta ces uzeti i kako to uraditi.
 
Nazad
Vrh