Bolesti ovaca

Kod mene su uzimali uzorke pre neki dan a i jagnje se svakodnevno,samo polako da se ne izudaraju prilikom hvatanja,inace od igle im ne moze biti nista.Kod bruceloze se unistava celo stado,tako je stradala vojna farma na Tari,pricala moja profesorka iz mikrobiologije.
 
imam jedan problem ovca vec nekoliko dana ne jede kako treba izdvaja se ima tem 39,2 a od prilike je oko 3-4 meseca sjagnjena bio je vet i dao joj anti bijotike ali od tada takodje nista se ne popravlhja nzm sta je i nzm sta da radim povodom toga...........ima li neko neki odg za to:haha:
Post je spojen: [time]1260786798[/time]
_________________________________________________
hitno mi je!!!!!!!!!!!
 
Pa ta owca nema temperaturu,normalano je 39,5,tako da taj anti.biot. nije ni pomogao.
Da nema neke probleme sa warenjem?Jel' redowno preziwa?
 
pa da preziva ona sve ok,bas mi je nejasno ovca je ile de franse rase........ali to mi se do sada jos nije desilo kao da je pojela nesto i vise nece da jede............
Post je spojen: [time]1260797586[/time]
_________________________________________________
sta mi ti predlazes da uradim sledece:haha:??
 
Mozda ima mesto u ustima,cak i kad je zub boli,owca slabije uzima hranu,pregledaj je.
Post je spojen: [time]1260800723[/time]
_________________________________________________
Ako u ustima nema nista,uzmi Neosaningest,prasak za regulaciju warenja,razmuti i daj jos da popije,mozes u to dodati i malo kawasca!
 
pa zovi veterinara da joj vrati nazad i da je zasije ili nekog ko dobro zna to da raadi sto pre to bolje/.....
 
alfa 9 je napisao(la):
cao! nesto hitno mi treba ojagnjila se ovca i izasla ona materica,sta sad??
Sa jagnjadima (kad porastu) podnoz da se ne nasledjuje greska.
Stete pogotovo ako je lepo grlo :udri:
 
obavezno mora da se ovca ušije i kada joj jagnje napuni 30 dana odluči ga a nju dobro ugojiti pa pod nož
 
ivanhoe je napisao(la):
alfa 9 je napisao(la):
cao! nesto hitno mi treba ojagnjila se ovca i izasla ona materica,sta sad??
Sa jagnjadima (kad porastu) podnoz da se ne nasledjuje greska.
Stete pogotovo ako je lepo grlo :udri:
naj lepsi su kada imaju oko 35 do 40 kg.............na razanj ja sam pekao skoro jednog za malo pa ni psi da se ne najedu!!!!
 
pomozite mi!! imam veliki problem kod ovaca,jednostavno ovce ne mogu da hodaju nego se tresu u misicu,jedva ustane i nemoze da ide! imam jednu koja je vec pet dana samo uzima vazduh,ali nemoze da ugine niti ustati,niti jesti. tako da kao grc uhvatio i nepusta je! sta se desava,jel je bio to kod nekoga?? molim pomoc
 
uh , može biti da je enterotoksemija, zovi veterinara hitno, a obolele hitno odvoj, štalu očisti detaljno i pospi kreć . ako je ta bolest idu vakcine na svaka tri dana ( ako je pas u blizini odmah to sklanjaj i vakciniši i njega ) dok se ne zaustavi. srećno
 
Zowi hitno weterinara..To lici na tetanus ili je neka druga klostridija.Jesu li se te owce jagnjile?Kakwu si hranu dawao?
 
pa imam i svinje i telad i psa u dvoristu,sad moze sve to dobiti?jako je to ruzan bolest! ovca te gleda u oci i samo bleje i nemoze da se pomera! hranim sa detelinom,kukuruzovinom i prekrupa i stocno brasno! ako je to opasno za sve zivotinje onda sam u velikom gubitku ::novac::
 
pa druze ja nisam dao da mi vader krv ovcama dok se nisu ojagnjile a sto se bruceloze tice,ako je i imas za koji dan ce ti stici 5 dzipova iz instituta i ide celo stado na spaljivanje,a ako si i ti bio u kontaktu mozes se zaraziti i cak biti sterilan jer ta bolest napada testise kod ljudi....koliko sam ja upucen !!!! a ako ti ovce nejdu napolje neverujem da imas tu bolest,ali nikada se nezna videces kada uzmu krv ovcama!!!!! poz
 
Јел неко имао случај да су јагњету овце сломиле ногу ? Предња нога, између колена и зглоба изнад папка. Замотали смо је у завој натопљен сирћетом од јабуке, учврстили је са пластичном цевчицом и поново завили. Јагње је лепо, крупно од тате Виртемберга и маме Ил де франс, сиса, старо је два дана. Колико ће требати да му зарасте кост ? Не знам шта би још могао да му урадим ?
w9vbwk.jpg
24wdm49.jpg
 
kod mene su ovce nagazile jagnje u predelu kolena pa nije moglo da hoda samo je jadno klečalo ali se nakon 10 dana oporavilo i sada hoda normalno

alfa 9 napiši nešto kakva je situacija sada u tvom stadu
 
upravo danas na badnje vece cekam jednu ovcu da se ojagnji, a situacija je jos losa! to je neki virus,koji je skoro isti kao tetanus ,ali jedna koja je uginula,gledao veterinar i video nesto na jetru da ima puno fleke i rupice.sad mi je dosta od ovaca.nemam vise zivaca!najbolje ovce svi odose! i inace smo u velikoj krizi,pa jos i ovo! :sta: :sta: :sta:
 
Nazad
Vrh