Soja 2012.g.

Koliki rod soje očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 6 6,5%
  • 0.5 t

    Glasovi: 5 5,4%
  • 1 t

    Glasovi: 26 28,0%
  • 2 t

    Glasovi: 37 39,8%
  • 3 t

    Glasovi: 12 12,9%
  • Više

    Glasovi: 7 7,5%

  • Ukupno glasača
    93
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sejace se soja na skoro 40% povrsina.

Dukat definitivno sejem opet, Galeb nikad vise, Veneru mozda ako ne nadjem ono sto sam naumio a Triumf, Rubin, Valjevku i Savu ako nabave oni sa kojima cu praviti ugovor ili ako ja odresim 'kesu' pa pazarim tamo gde ima.
 
Sejace se soja na skoro 40% povrsina.

Dukat definitivno sejem opet, Galeb nikad vise, Veneru mozda ako ne nadjem ono sto sam naumio a Triumf, Rubin, Valjevku i Savu ako nabave oni sa kojima cu praviti ugovor ili ako ja odresim 'kesu' pa pazarim tamo gde ima.

Mi smo godinama sejali i Dukat i Galeb. Interesantna stvar je da je Galeb svake godine bio bolji od Dukata, a koliko vidim kod tebe je kontra. Verovatno kod mene teren vise odgovara Galebu a kod tebe Dukatu.
 
Imao sam ga 2011. godine prvi i zadnji put. Posejao sam ga na peskovito zemljiste malo kasnije nego sto sam trebao na tu zemlju (svaka skola se placa) ali 'ajd generalno gledano kompletnu soju sam posejao u ta 2 dana. Soja je od pocetka delovala bledunjavo, slabasno...i na kraju je jos vruc vetar u avgustu oprljio i prinos je bio katastrofalan. Te dve njive gde sam imao Galeb jesu bile malo prljave posto mi je to tek druga godina da drzim u arendu a prethodni zakupci su drzali prilicno prljavo. Primera radi, nedaleko od te 2 njive sam imao Veneru na zemlji od istog gazde sa istim uslovima gajenja isti dan posejana njiva i prinos ravno 3 puta bolji.
 
Rubin nam se odlicno pokazao,a ni ZPove nisu bile lose samo sto su onako izmesane posejane na jednu njivu dok je Balkan bio najgori...
 
mi smo ovih god probali svakakve sorte i najbolje nam se pokazala Sava. Nije omanula ni u susnoj godini, standardna, tako da ce sve biti pod Savom kao i prosle god. Seme nase, izredjeno ...
 
Sto se zrenja tice meni je Galeb manje-vise stigao u slicno vreme kad i ostale sorte jedino mi je Venera kasnila na jednoj njivi dosta vremena. Balkan sam eliminisao pre 2 godine jer on trazi da se sve kockice sloze da bi rodio. Nije bas tolerantan na susu.

@cicimoric

Nedaleko od mene, u zabaljskom ritu soja uspeva fenomenalno. Mislim da se prinosi vrte i do 50% vise u odnosu na prinose na redovnim zemljama, prve klase. Razlog tome je blizina reke Tise, obilje rose i cesto dovoljna kolicina vlage u zemlji. Mislim da je teren kao kod tebe.
 
Mi vec par godina sejemo Lanu (ZP) jeste kasnija sorta ali ne mora da se pece svinjama kada se daje i prvenstveno je zato sejemo.Pojavila se prosle godine i Laura ranija grupa zrenja a isto se ne pece mozda ce mo ove godine probadi i nju.
 
ja cu ove godine Dukat i Galeb sejati,do sada sam imao balkan ali necu vise....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh