Preparat Slavol u praksi

Deda Lala je napisao(la):
Што се тиче Агроуника ,госпођу Ђорђевић изгледа не интересује ко ће да купи Славол.
На жалост.

Ne razumem?
 
зоранциле: Ма није ни важно.Славол праве у Агроунику, дотична госпођа, аутор ове шпеције
проф.на пољ. факултету ,је Снежана Ђорђевић.
Важно је да је ово сјајан производ и да га без обзира на понашање аутора треба обилато користити.
 
Po cenu da ispadnem glup u društvu moram nešto da vas pitam. Naime, prilikom kupovine slavola u jednoj semenari, na moju opasku da i nije baš jeftin, ako poštujemo način i učestalost upotrebe, ljubazna prodavačica mi je odgovorila da nije ni skup, pogotovo ako uzmemo u obzir da je dovoljno kupiti ga samo jednom. Kada sam je pitao kako to misli, kao da se "ugrizla za jezik", i skrenula je s teme. Nisam uspeo, i pored insistiranja, da dobijem odgovor, ali sad nešto razmišljam, možda je žena mislila sledeće:
Osobina bakterija (pa i onih od kojih se sastoji slavol) da se fantastičnom brzinom razmnožavaju, dozvoljava nam da neku količinu slavola ne potrošimo, već sipamo u vodu i ostavimo neko vreme da se bakterije namnože, zatim opet ne potrošimo sve, već ostavimo deo...i tako stalno. Da li je ovo preterano naivno pojednostavljivanje, ili tu ima koliko-toliko realnog osnova za razmišljanje?
 
Koliko sam ja zaključio u razgovoru sa više ljudi da je Slavol koristan jedino ako se unese u zemlju ili da se tretira seme. Folijarno nema efekta ništa ili jako malo.
Jedino se Deda Lala neće složiti sa ovim mojim zaključkom, on tvrdi da treba da se koristi i folijarno.
Što se tiče razmnožavanja bakterija, sumnjam da se one razmnožavaju u čistoj vodi, mislim da im treba neka hrana, ali nisam stručan.
 
Na osnovu ove vase price, ja odlucih da probam Slavol.
Ajd samo mi recite kako i gde u proizvodnji feferona.
Pri sejanju? Sadnji?Kasnije u kojim fazama i razmacima?
Pozdrav.Hvala.
 
Neshko je napisao(la):
Na osnovu ove vase price, ja odlucih da probam Slavol.
Ajd samo mi recite kako i gde u proizvodnji feferona.
Pri sejanju? Sadnji?Kasnije u kojim fazama i razmacima?
Pozdrav.Hvala.
rdadis naklijavanje sa njim, zatim svakih 7 dana zalivanje ili prskanje,prilikom rasadjivanja umakanje zila .imas na ambalazi uputstvo za koncentracije.
 
Pozdrav,

ja sam malo više aktivan na dijelu foruma o jagodi, ali bi htio da prokomentarišem upotrebu Slavola u voćarstvu.
Ja ću ga ove godine probati u zasadima jagode na nagovor kolege koji vodi 240 ha kruške, šljive i trešnje u potkozarskom kraju (Krajina, Republika Srpska). Naime, rezultate koje je dobio tretirajući folijarno slavolom uz primjenu još nekih kombinacija,( Drin ) treba spomenuti i on je vrlo zadovoljan.
Da napomenem da smo obojica agronomi po struci, ne trčimo za senzacijama, imamo svoju proizodnju i ono što Deda Lala piše o svojim iskustvima sa ovim preparatom treba s pažnjom pročitati.
Nakon ove vegetacije i ja ću napisati svoja iskustva sa tretiranim biljkama, ostaviću kontrolu, pa ćemo uporediti ishrana komplet i ishrana + slavol. Živjeli :ppozdrav:
 
Хвала на лепим речима пријатељу.
Ако за тренутак занемаримо већи принос, право је задовољство имати биљке у доброј биолошкој кондицији.Када је биљка здрава,када има у тлу приступачну храну и влагу која јој погодује а при том се и небо смилује нема много препрека да обилно плодоноси и да квалитетан род.А ако мало припомогнете оваквим биостимулаторима биљке ће вам се посебно "одужити".
И да опет поновим, тренутна анализа макро и микро елемената у листу је веома важна да би се реаговало у правом тренутку.
Синисац,ти си кажеш,агроном и знаш о чему пишем па ако имаш толико воћа онда се постарај да имаш и опрему .За све остало ајд на скајп.
 
Kako mi sto radimo sami tretman furadanom za kukuruz i suncokret i zelimo da potopimo seme u Slavol,koji je recept?!Kolicina Slavola,vode + furadan,da li neko zna u kratko da mi objasni.Unapred zahvalan :ppozdrav:
 
1-1,5l slavola +furadan ubaciti u mesalicu izmesati osusiti i sejati najbolje je da se radi koliko ofarbas toliko posejes
 
Za Kukuruz: Inokulacija (naneti na seme dobro promesati osusiti na vazduhu i sejati) 500 ml na hektarsku normu, a folijarno do devetog lista 7 L/ha, 1-2 puta... UZ adekvatnu agrotehniku moze se povecati prinos kukuruza i do 1 000 kg / ha... ako uzmete u obzir da 7 litara kosta oko 2000 din... a prinos vam je za 1000kg vec puta cena tog proizvoda ima racuna da se ulaze u tako nesto... a skoro sve kulture folijarno ide 7l/ha...

Ja sam sejao u jednoj parceli pola tritikale a pola jecam, tritikale tretirao sam slavolom, u sejalici fajtalicom prskao sam seme i mesao... evo pre 2-3 dana kada sam bio na njivi tritikale je veci u odnosu na jeca i ima tamniju boju...
 
Meni nekako ne stima ta kombinacija insekticid+mikrobiolosko djubrivo :sta:.Zar te mikroorganizme ne ubije insekticid?
 
dejan 77 je napisao(la):
1-1,5l slavola +furadan ubaciti u mesalicu izmesati osusiti i sejati najbolje je da se radi koliko ofarbas toliko posejes
Aca.Jevrem je napisao(la):
Za Kukuruz: Inokulacija (naneti na seme dobro promesati osusiti na vazduhu i sejati) 500 ml na hektarsku normu, a folijarno do devetog lista 7 L/ha, 1-2 puta... UZ adekvatnu agrotehniku moze se povecati prinos kukuruza i do 1 000 kg / ha... ako uzmete u obzir da 7 litara kosta oko 2000 din... a prinos vam je za 1000kg vec puta cena tog proizvoda ima racuna da se ulaze u tako nesto... a skoro sve kulture folijarno ide 7l/ha...

Ja sam sejao u jednoj parceli pola tritikale a pola jecam, tritikale tretirao sam slavolom, u sejalici fajtalicom prskao sam seme i mesao... evo pre 2-3 dana kada sam bio na njivi tritikale je veci u odnosu na jeca i ima tamniju boju...
Icicu 1+1 na 100 kg pa cu videti...Raso ovi ljudi su tako vec radili,ne verujem da insekticid ubija bakterije vec samo instekte?Da li sam u pravu?!
 
Ovo sto sam napisao je neka doza iz literature koju imam o slavolu aLi iako se stavi vise kao sto kazes 1+1 nece da skodi sigurno...jer slusao sam na predavanja i pricao sa ljudima koji dosta dugo rade da nemoze da skodi ako se stavi vise, aLi zbog ekonomicnosti oni su uzeli taj neki prosek... a slavol se moze koristiti smaostalno ili sa herbicidom, fungicidom ili insekticidom, i ne ubija bakterije... jer da je tako onda oni bi rekli da se koristi samostalno...
 
ja sam radio sa njim u postrnoj setvi gde je on bio vrli smo a gde nije oranje. razlika vidljiva ocigledno.
 
Aca.Jevrem je napisao(la):
Za Kukuruz: Inokulacija (naneti na seme dobro promesati osusiti na vazduhu i sejati) 500 ml na hektarsku normu , a folijarno do devetog lista 7 L/ha, 1-2 puta... UZ adekvatnu agrotehniku moze se povecati prinos kukuruza i do 1 000 kg / ha... ako uzmete u obzir da 7 litara kosta oko 2000 din... a prinos vam je za 1000kg vec puta cena tog proizvoda ima racuna da se ulaze u tako nesto... a skoro sve kulture folijarno ide 7l/ha...

Ja sam sejao u jednoj parceli pola tritikale a pola jecam, tritikale tretirao sam slavolom, u sejalici fajtalicom prskao sam seme i mesao... evo pre 2-3 dana kada sam bio na njivi tritikale je veci u odnosu na jeca i ima tamniju boju...
Nesto mi nije jasno 500ml na 60000 zrna?!Zar nije to malo mnogo ili ja ne razumem?
 
Pa da... ja sam napisao kako pise u literaturi npr za kukuruz i suncokret je toliko za soju je oko 300 ml, a mislim da nije mnogo, jer kada stavis 0.5 lit, na 60 000 zrna brzo ce da ih upije a i ako ne upije bas ocedi se i to bi bilo to, kao sto sam napisao ja sam fajtalicom na tritikale nanosio fajtalicom i potrosio sam mozda 600-700 ml na 250 kg tritikalea... ja cu probati sa 500 ml sada kad bude bila setva kukuruza pa napisacu kako sam prosao :osmeh:
Post je spojen: [time]1301508812[/time]
_________________________________________________
http://www.slavol.co.rs/sr/testovi_slavola.html

ovde su testovi i za svaku ratarsku i povrtarsku kulturu ima koja je doza primene
 
Nazad
Vrh