Preparat Slavol u praksi

Ja sam pravio ogled u soji, na soju nema efekta a za druge kulture neznam.
 
Da li je neko prskao zetvene ostatke UNIKER-om (razgradnja zet,ostataka)Mislim da ga pravi ista firma kao i Slavol...
 
Ми смо на окућници правили експеримент са Славолом у кромпиру и на ружама. Кромпир је приликом подгртања прихрањен са НПК 15:15:15. Након недељу дана 3 реда смо предвече, кад је у том делу баште био хлад, фолијарно третирали Славолом. Већ сутрадан се видело да му није пријало. Лоза као да је мало "малаксала". Временом, тај кромпир је био блеђи него онај који није третиран Славолом. До краја, тај кромпир је пре узрео. У приносу нисмо приметили разлику између третираног и не третираног Славолом. Током вегетације једнако су наводњавани.

Третирали смо Славолом фолијарно и руже. У ружама је била катастрофа. До третирања Славолом биле су темељне, лепе, тамно зелене, препуне цветова. После третмана Славолом, гране су се јако издужиле, истањиле. Неке су се чак и ломиле. Цветови су се јако проредили и били су упола ситнији.

Мислим да је много боља прихрана копривом, уствари, мислим да се не могу поредити.
 
Citajuci temu, video sam da ima pokusaja u razmnozavanju bakterija slavola, ali nisam video da je neko to uspesno uradio.
Molio bih ako je neko uspeo, da potvrdi da moze I opise nacin kako!
Inace sam koristio slavol s sa balegom pri sadjenju voca I loze, sve se primilo, ali naravno da ne znam koliko je stvarno pomogao.


Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Treba ti veca kolicina slavola tj. bakterije koja je u tom rastvoru, zato sipas npr. 20l vode i u tu vodu sipas npr. 1/2l slavola i dodas 1/2kg secera da bakterija ima hrane - tada bi bilo dobro staviti pumpicu za akvarijum u taj rastvor da uduvava vazduh u to jer su to bakterije kojim treba kiseonik za razvoj i razmnozavanje + ce vezati azot iz vazduha<br />
Kada se te pozitivne bakterije namnoze (vidis kad ti rastvor dobro peni - dok radi pumpica) tada dodas koprivu, mnogo brze ce ti odraditi koprivu + ce rastvor biti dosta kvalitetniji<br />
A koliko se secam ti imas kruske, znaci da bi ti bilo dobro u to dodati ili ekstrasol ili taj bacilomix (kada dodajes slavol)<br />
Inace sto god ubacis u taj rastvor gde ima velika kolicina bakterija bakterije ce odraditi taj materijal da bude biljkama odmah usvojiv.<br />
Licno razmisljam da dodam i smesu mesnog i kostanog brasna pa da vidim sta ce se desavati, pored koprive i zivinskog gnojiva.<br />
Npr. dodavanjem maslacka rastvor ces obogatiti i gvozdjem i ko zna kojim jos elementom.

Mislim da je ovom tekstu mesto I ovde, a sacinio ga je ubovicratko!

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh