Slike mog vinograda

evo malo da vidite kako izgleda mlad vinograd, posadjen prosle jeseni , 4 reda u oktobru a donja dva u novembru 2015.g
slike.php
[/URL][/IMG]
 
I ja sam morao juče da predjem tilerom moju "sadovinu"... Znači ove godine je trava nemilosrdna.
Suma sumarum:
4 prolaza traktorskom frezom
3 prolaza motokultivatorom (ukrštali smo izmedju kalema)
3 okopavanja oko kalema motikom
1 prolaz tilerom - mada sam morao u 50% slučajeva dva puta da prodjem
Imaće još jedan prolazak kasnije malo i od mene dosta...

I ja sam primetio par grozdića na kaberneu i frakovci :osmeh:, lep osećaj ...
 
Vinograd popunjen za vikend. Lepo vreme nas posluzilo... Rupe su bile iskopane jos pre mesec dana, vlazna, meka zemlja...malo zatravila ali nisam mogao da udjem frezom da je sredim...mada i nije neka frka...
Sve po ps-u, kao i prvi put...40cm rupe, siroke, loza, pa preko pesak, pa zemlja, pa gazenje, pa prevrelo stajsko djubre, pa zemlja pa gazenje, pa zagrtanje. One stare, koje smo zasadili na prolece su isto zagrnute, videcu ako slegne zemlja zagrnucu ih jos malo ovih dana... To je to za ovu godinu, sad cekamo da priroda uradi svoje do proleca pa nastavljamo sa radovima :)
21bj9g9.jpg
 
Lepo! Nego ovo mi nekako gusto. A koliki je razmak ?
Jel će to biti špalir?
A sortiment? Koji je....?
 
Nece biti spalir, bice cokoti kao i u starim vinogradimo koje je moj deda radio. Mala parcela, malo sredstava za inicijalno ulaganje (kolje, zica)...
Razmak izmedju cokota je 1.20m x 1.20m. Dovoljno da freza prodje izmedju i da se okopava...

Sadili smo 5 sorti koje su bile i uspevale i pre kod nas a trenutna raspodela je:
~100 kom - Hamburg
~100 kom - Prokupac
~40 kom - Smederevka
~40 kom - Lisicina (Plovdina)
~40 kom - Tamjanika (bela)

Plan je da imamo grozdja da jedu deca i da se napravi par stotina litara vina da imamo za godinu dana interne upotrebe :) nista vise...
Sve ce verovatno ici u kupaz pa cemo da vidimo...
 
Bas tako! Na prolece je prva rezidba a do tada cemo da odlucimo tip i detalje :)
Zamisljam kako bi lepo bilo da svaki cokot bude kao malo drvo, kao bonsai :) bas kao na ovoj slici koju su okacio druze novii.
U tim starim , dedinim, vinogradima, cokot je bio do 1m-1.2m visine, sirio se oko 40-50cm u precniku...kao mali zbun.
Zanimljivo da pomenem je da je taj stari, takav vinograd, kalemljen na zivo, poziveo oko 70 godina... Da, 70...
 
Bravo Wlayco!!!lepo zamišljeno..i ne sumnjam da će još bolje biti i urađeno....
Kad sortimenta, jer ona bela tamjanika ustvari "belo telo" ? Ne znam da li je to ista sorta?
U poslednje vreme je isplivao taj naziv tamjanika-stara sorta grožđa...ali kod mene ja nisam nikako bio upoznat sa tom sortom...ali pretpostavljam da je to ustvari "telo" naš lokalni naziv za isto grožđe??? Pored belog , postoji i crno i roze varijanta....karakteristika ovoga što ja imam je ..pa sad o mirisima možemo raspravljati i ukusima ali sva zrna kad se stave u usta se lako odvaja kožica...Da li je to to? Kažu da intenzivno miriše ali je meni i hamburg intenzivno i predivno miriše, a plavdina ima božanstven ukus...Ali ipak roze telo je najdivnije....Samo hoću da proverim sebe radi.
Što se tiče godina za vinograd, znam kolegu iz komšiluka koji je takav običan-niski vinograd preveo u špalir pre dvadesetak godina a tad su gidže imale preko pedeset ...po njegovoj priči...A moj vinograd na špaliru evo gura 34 godinu, pa malo li je...a špalir od prvog dana...Hteo sam reći da vinogradi, u principu, koji se redovno i dobro održavaju, traju dugačkoooo....
Pozdrav!!!
 
Hvala, hvala, potrudicemo se da bude u najboljem mogucem redu...a i izmedju redova :)
Pa, mi smo imali (a nadam se da je to i ova koju sam uzeo :) ) bas kao na slici dole. Zuta, sa pegama, i neverovatno jak miris, pola vinograda samo od nje mirise kad rodi :) Ja samo za nju znam a vidim da postoji i tamna, nisam siguran za ostale. Plovdinu mi zovemo Lisicina. Roze grozdje, mirisljavo, ukusno ali realno tanko, da kazem blago...

slide1.jpg
 
Zanimljivo da pomenem je da je taj stari, takav vinograd, kalemljen na zivo, poziveo oko 70 godina... Da, 70...

Loza je plemenito voce.:osmeh: Svakog proleca rezem daljem rodjaku vinograd sadjen 1.895-te godine, podloga mantikola. Malo je proredjen ali su kalemovi robusni, radjaju pojedini i do 10 kgr. Napominjem da se radi o sorti prokupac.

Pozdrav zupa100!
 
Nazad
Vrh