Slike mog vinograda

Andrija 51, uuufff, jos kako ose prave problema, veruj. Ose znaju da naprave znacajnih problema, ako se na vreme ne posveti paznja zastiti.

Nesko prijatelju, pa ovo bre rodilo, u materinu. Lepo zaista!

Pozz.
 
Evo mog vinograda....povrsina je 60 ari,a daje u proseku oko 1200 lit. vina,inace ove godine 500lit.

34o2a07.jpg
 
@ duki78
Koja sorta je posejana i koliko je star ovaj zasad na slici ? Deluje lepo, ali ja sam laik za vinogradarstvo .
 
Ovo je posadjeno 1999 god. sorte su rizling,spanjolka,prokupac,crno uvijalo i mozda jos neka neznam tacno jer se i ja ne razumem u vinogradarstvo to je vise posadjeno kao hobi i za kucne potrebe. pozdrav
 
60 ari za hobi? Sad tek vidim ovaj post! A sta je tek ozbiljna proizvodnja ako je ovo hobi? Na ovoj povrsini mora roditi preko vagon grozdja u iole normalnoj godini...
 
Moja loza je ove godine rodila 5 grozdova, taman da koštamo, sve u svemu zadovoljan sam ovogodišnjim napretkom, koji dan ću postaviti slike, da vidite kako to sad izgleda...
 
Evo jedna nova slika, ono nije baš loza bila predmet slikanja, ali vidi se....

rcvuh3.jpg


- - - - - - - - - -

A evo i obećanih slika:

35akqgx.jpg


mwqi5x.jpg
 
Koliko ima godina da je posađena, deluje mi relativno mlado.
 
Lane je okresana do korena.... Zato izgleda mlado.... A ima i dva nova čokota koja su posadjena proletos!
 
Jos pitas...strsljeni i ose ga zapocnu, a pcele, kojih ima u blizini (10-ak kosnica) vredno ga "sredjuju"! Taman toliko da mi mami osmeh kad vidim :D
 



Slikano pre 10-ak dana. Orezano, loza izvucena, oprskano totalom...jos samo zicu da utegnem jer, ako vreme ovako nastavi brzo ce se razvijati... :osmeh:
 


Uvuceno u zicu...zalomljena smederevka, tamjanika nije, planiram tek u julu da to odradim, bolje je ne teraju zaperci, narocito guraju najvisi, podlozni su na plamenjacu... i prokupac koji jos nije dostigao tacku zalamanja.
Zasticeno...odmah posle ovih radova.
 
Nazad
Vrh