Slike mog vinograda

I kod mene se sve smrzlo... Nadao sam se da ce nesto krenuti ali tera samo od zemlje i od polovine cokota. Moram praviti novo stablo. Kako sad to da uradim? Mogu sad odseci taj smrznuti deo ili tek na sledece prolece?
 
Evo kako to kod mene izgleda ovih dana:

dfavti.jpg
 
Tvoja je jos dobra. I kod mene sto je u dvoristu nije toliko smrzlo jer je bilo u nekoj zavetrini. A ono napolju je haos...
 
Taj donji sprat je ostao kolko- tolko čitav i dva pupoljka iznad, sve ostalo je smrzlo.... I ovo je ostalo zahvaljujući snegu, kojeg sam tamo nabacao prilikom čišćenja....
 
I kod mene se sve smrzlo... Nadao sam se da ce nesto krenuti ali tera samo od zemlje i od polovine cokota. Moram praviti novo stablo. Kako sad to da uradim? Mogu sad odseci taj smrznuti deo ili tek na sledece prolece?

Smrznutu granu stablo mozes i sad skinuti ako ti bas smeta,ja ih nisam skidao slize mesto kocica vezujem lastare za njih,a mozda bi i trebalo ostaviti do proleca da se vidi gde je zdravo da nebi suzila loza i na taj nacin pravili jos vise stete.Stablo sad treba formirati kao prvi put,s tom razlikom sto sad ima vise izdanaka u podnozju loze i trebalo bi samo slabije izdanke skinuti a sve ostale jace bez obzira na broj ostaviti.Koren je dosta velik i treba sto vise lisne mase de nebi koren trpio.
 
Zupa100 odličene slike.
Djeluje da je zdrav hvala Bogu.
Da li je prešao cvijet?
Kod mene još nije pa čekam još koji dan pa da radim zaštitu.
 
Nesko, drotos hvala lepo! Bez da vas lazem, odavde je u proseku brano 4.5-5 tona grozdja. Ove godine zbog mraza zimus, da Bog da da ima taman za malo lepoga vina i komove rakije!

Ile de france, sve je ovo lepo, zaista. Zapitajmo se da li ovo podneblje trpi takav nacin uzgoja loze. Ovo mi deluje na Spaniju ili jug Italije, mozda na balkansko primorje.
 
Ja evo tek sad vidim ovu temu , posto nisam cesto na forumu :) , evo nekih slicica mog vinograda ,
249158_4259147163403_1772939236_n.jpg
,
249158_4259147163403_1772939236_n.jpg
,
250817_4259146003374_274437280_n.jpg



to su slike mog vinograda u trecoj godini , tj sad je tek formiran za pravi rod :)

Comment by mityoo:Ubačeni tagovi za slike!
 
Poslednja izmena od urednika:
Svaka vam cast kolega Student88! Ja, odokativno, cenim da imate oko 5000 cokoti. Zanima me sta imate od sorti?
 
student88
Sinko svaka cast za ovaj vinograd, sigurno ti se i otac i deda bave vinogradarstvom, mlad si ti da bi sam podigao avkvu lepotu!?
 
pa nema 5000 cokota ima ima malo preko 3000 a sorte su Kaberne Sovinjon i Frankovka , vinograd obradjujemo brat i ja i majka trenutno :) , mogu vam reci i da nije strasno raditi ga , ali ima posla pogotovu sto smo brat i ja studenti pa i nismo kod kuce , tako uz dobru organizaciju i agro tehniku postizemo vidjeno :), vinograd je treca godina i ne bavimo se dugo Vinogradarstvom , a zasluge za ovakav izgled ima nasa majka koja je poljoprivredni tehnicar i drzi sve pod kontrolom ....

---------- Poruka napisana u 21:42 ---------- Prethodna poruka je at 21:40 ----------

A evo jos nekih slicica kako je to izgledalo od pocetka :) , http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/416776_3533147453864_2051126345_n.jpg , http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/425384_3533154934051_845654128_n.jpg , http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/427160_3533157974127_619524537_n.jpg , http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/421615_3533164374287_1852188035_n.jpg
 
Evo kako izgleda moja odrnja (tako se kod nas zove).
Ja sam rezao lozu, plijevio, povezivao i zadovoljan sam. Ovo je prut koji sam posadio, znači nije prava sadnica, a inače ne znam koja je sorta, jer je to neka autoktona sorta iz mog mjesta i kažu da je ranije bila zastupljena u vinogradima. Inače vrlo je rana i imam problem jer je napadnu pčele, muhe. Inače ima odličan slader, malo karakterističnu aromu. Ne razumijem se puno u vinogradarstvo ali mislim da se radi o nekom obliku Italija muskata, jer po svim karakteristikama odgovara ovoj sorti.
Samo da vam kažem da je ovo sve jedna loza i da je od bašte gdje je posađena do odrnje visine 6,5m.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Nesko
prelepo
sto se tice muva i pcela one nisu problem,probleme prave ose one buse rupe u bobicama odakle curi mirisljavi sok pa privlaci pcele i muve,one su jos i korisne jer pokupe sav sok i na taj nacin sprecavaju nastanak trulezi koji bi se posle sirio i na zdrave [cele] bobice.Pregledaj tavan opsivku krova posebno sa juzne strane tu vole ose da sviju gnezdo,pa njih unisti.Na lozi ,odrinji,okaci politarske flase do pola napunjene pivom sa malo vode i to bez cepa,u flasu stavi koju bobicu grozdja da bolje mirisi i tako okaci pored onog grozda gde su ose pocele da buse bobice.Ose ce rado uci u flasu ali nece izici tu ce se podaviti. pozdrav hercegovini
 
Evo malo da se i ja pohvalim:

Zupljnka:



Vranac:



Rizling rajnski:



---------- Poruka napisana u 03:38 ---------- Prethodna poruka je at 03:33 ----------

Evo malo da se i ja pohvalim:<br><br>Zupljnka:<br><br><br><br>Vranac:<br><br><br><br>Rizling rajnski:<br><br><br><br>

---------- Poruka napisana u 03:45 ---------- Prethodna poruka je at 03:38 ----------

Tu je Vranac negde medju fotografijama, oprostite starom spricerasu :)
 
Ja nisam bas siguran da ose mogu busiti bobicu, pogotovu ne u vreme sarka kada je opna bobice veoma cvrsta. Moje iskustvo mi govori da to izbuse ptice a tek onda dovrse ose, pcele, strsljenovi i sl. Ja sam u mojem vinogradu uradio protivgradnu zastitu a sada u sarku grozdja sam spustio i "zidove" tako da ptice ne mogu uci unutra pa samim tim ni ose mi ne prave problem.
 
Nazad
Vrh