Slike mog vinograda

Može biti, može biti....Ovaj čokot što je severnije i većma u hladu nije uspeo najbolje da sazri, ali posle prvog mraza obrao sam sve i sa komšijom zajednički ćemo da pexemo lozovaču...
 
img20130908093431171.jpg
 
Lepo bogami... Od kada je ova slika? nešto mi se čini da nije od jučer?
 
Koliko mogu videti iz podataka uz sliku, datum je 2013-09-08, vidim da ima dosta grozdova i svi deluju dobri.
 
Da, naravno... ja sam komentarisao zato što je kod mene par dana ranije bilo mraza koji je na svoj lozi ostavio trag, a na ovoj se ne vidi ništa.. U svakom slučaju član Župa 100 ima moje puno poštovanje, i vidi se da se razume u grožđe!
 
Novii, tacno tako, slikano je tada kako pise.
mityoo, hvala, teras mi crvenilo u lice. Da, bio je mraz i kod nas medjutim, meni je vinograd dosta visoko u odnosu na polje, tako da skoro da i nije se osetio mraz u njemu.
Ovaj cokot je imao cca 20 kgr. grozdja, jer je podignut na dva sprata. To iskustvo me tera da naredne godine uradim to u vecem delu vinograda. Neke korake sam prakticno i preduzeo u tom pravcu, pa videcemo...
 
Veoma zanimljiva slika, koliko si ostavio između redova. Deluje mi kao da ima mesta za ove manje traktore da mogu ući i raditi kasnije u tom zasadu vinove loze.
 
Drage kolege interesuje me koja sorta vinove loze se može koristiti za podsađivanje upražnjenih mesta ( izumrlih čokota) u vinogradu starom 40 godina preovladava sorta "Prokupc" oko 80 %. Naime vinograd sam nasledio i isti nije obrađivan ravno 3 godine, međutim sam u poslednje 4 godine vinograd izvukao iz totalnog izumiranja ali mi se pojavile rupe u redovima, pa me interesuje kojom sortom podsaditi, jer slušam različite priče da nemože svaka sorta. Unapred hvala.
 
BRANE 035 ko kaze da ne mozes da popunis prazna mesta kojom god sortom hoces?! Slobodno ti koja ti se svidja do duse, malo teze se prima podsada, ali vise paznje i uspeh nece izostati.

Mozda samo malo obratiti paznju na vreme zrenja, ako zelis vinske sorte, ukoliko hoces stone, potpuno je nebitno.

Pozz zupa100!
 
Ovako izgleda za sad,kako ce biti do kraja videcemo
2hyhqc0.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

2uiemmv.jpg
[/IMG]
IM
 


Prosle godine sam na nekoliko mesta podigao lastare na drugi sprat, epilog svega toga je ovakav. Rodilo "strast bozja!"
I sto bi rekao u Selo gori...prijatelj Mitar iz Dubica: "Kakva je to zajebancija!" :osmeh:
 
Moj mali vinograd

Evo da vidite vinograd koji evo malo podmladjujemo drugu godinu....sorta loze je poreklom iz Preljine kod Cacka, u narodu je zovu "neradnicko grozdje", ne prska se ...ako neko prepozna sortu neka mi javi...Slika je od kraja proslog septembra kada smo obrali grozdje koje nije bas bilo najbolje zbog kisne godine, ali je od 45kg probranog grozdja u zrnu, dobijeno 25l vina, prvi put u domacoj radinosti...sve sami brat, klinci i ja...

1198kyx.jpg


ovo je slika krajem aprila, malo prosiren i podmladjen vinograd

2u933hh.jpg
 
Poslednja izmena:
Hej beograđani.... Baš mi je drago zbog Vas! I simpatično!!! A simpatično je to što ovih "par" čokota , nazivate vinograd!
Ako, i treba...pa Vi nemate ni bolji ni gori, ni manji ni veći...jel tako? A vidite kako je to lepo sopstvenim trudom i radom dobiti , tako nešto božanstveno-vino...I stvarno mi je drago zbog Vas...
A to da li se prska ili ne , ne znam , nešto mnogo propalo lišća ima tamo...Ili postavite sliku od ovih dana...čisto da vidimo kako sve to izgleda...Puno sreće!!!!
 
Ovo je slika sa prve berbe 2013:

2jbrx2f.jpg


A ovo je slika od ove godine polovinom juna pet cokota uz kucu koji najvise rode...

25sargj.jpg


- - - - - - - - - -

Inace 2013 godine je 15 cokota koje je pokojni otac posadio prvi put rodilo oko 100kg, sto nas je i iniciralo da pocnemo da se zanimamo za ovaj mikro-vinograd, pa smo brat i ja ostavili od rezanja lastare u zemlju i prosle jeseni posadili jos 35 cokota na spalir. U medjuvremenu pripremamo 1.5 ar zemlje, da posadimo oko 150 komada cokota na kolac...sve od oziljenih reznica, videcemo koliko cemo ih imati ove godine, pa dopuna sledece...inace ako neko zna koliko dugacki treba da budu kocici, koliko da vire iz zemlje bio bih vam zahvalan...
 
Nazad
Vrh