Slike mog vinograda

Au steta i to velika...samo nediraj nista oprskak i ostavi tako sam da se oporavi...lane je kod strica mraz sve pokosio i on kaze sa ranijim iskustvom iz firme posle mraza i grada, najbolje nista nedirati samo zastita i to je to ovo ostalo se sam vinograd oporavlja...
 
Ma već je oprskan, nakljukan aminokiselinama. To mu je što mu je. U suštini osiguran je, ali opet šteta. Odličan je bio...
 
6af37671ddaccdf34bebec92a99afa51-full.jpg

Tamjanika 2. godina.
 
Pozdrav kolege jeste poceli sa rezidbom?

Срђане нека је са срећом почетак родну и берићетну годину ти желим.
Верујем да је било опасно хладно још ако је било ветра бррр...
Још нисмо почели са резањем алат оштримо - ми се гојимо, мораћу да се прошетам по овом минусу.
На твом трактору напред шарке су качење за шишалицу?
 
Срђане нека је са срећом почетак родну и берићетну годину ти желим.
Верујем да је било опасно хладно још ако је било ветра бррр...
Још нисмо почели са резањем алат оштримо - ми се гојимо, мораћу да се прошетам по овом минусу.
На твом трактору напред шарке су качење за шишалицу?
Hvala takodje sve najbolje u novoj godini..
E pa nije hladno valja malo izaci iz kuce..vec sam izludeo od praznika hrane i pica..nesmeta mi ni sneg ni vetar 😁
Tako je,to je kacenje za sisalicu al smo zbog uzanog surduka morali da imamo radni i transportni polozaj..mislim da mehanizacija ima slika transportnog polozaja
 
Потпуно те разумем једва чекам акцију.
Појачао сам ергелу скромно.
Ловол 504 је ускочио .
Досађиваћу ти питањима о изводима , решењима и сл на твом трактору.
Мислим да је то сличан трактор разлика у боји .
Планирам куповину предње кашике .
Само да прегурамо ову хладноћу.
По најваљеним прогнозама пореде ситуацију са 2012 -надам се да греше.
 
Pravi izbor Tomo. Daleko bolja kabina ako ništa drugo. Videćeš šta je moćni kinez 😀😀😀.
Mi počeli rezanje, mada uvek se privršava u ovo vreme.
I sad bi, ali me zeznuli rezači. Hteo sam ove godine da probam drugu ekipu. Dogovorena cena, grupovodja sa dvojicom došli, probali kako šta itd.
Sutra došlo njih 9 radili jedan dan, i to u vinogradu gde su probali. Hteli za skoro duplo da povećaju cenu po čokotu uz obrazloženje mnogo jaka loza. Uputio sam ih u smeru kapije.
U medjuvremenu ljudi koji mi do sad rezali se raštrkali i sad čekam red... jbg.
 
Koliku povrsinu imas za rezanje? I koliko traze ove godine po cokotu ako nije tajna?
Kod nas ima predrezac trazi covek 4dinara po cokotu da osisa vrsike..al sam.odustao platim.komsiji dnevnicu da izvlaci isto mi dodje
 
Сићко такође тазе поставио шишалицу на свог љубимца. Качење њенапред или на бок је код тебе?

Срђане да ли си пратио цене предрезача са друге стране границе?
 
2,5ha klasično i 2,5ha čučavci.
Dosta starih vinograda sam prebacio na šljivu i još ću...
6din+hrana+piće+smeštaj
Sad trenutno dvojica pekljaju oko čučavca oni djuture rade.

Da kod mene je šišalica na sredini. Ima i slike valjda u mehanizaciji.
 
Сићко такође тазе поставио шишалицу на свог љубимца. Качење њенапред или на бок је код тебе?

Срђане да ли си пратио цене предрезача са друге стране границе?
Nisam pratio cene neplaniram kupovinu pa nisam ni gledao..
A kod mene kad kazes nekom 6 ili 7 dinara bez icega njima skupo..a treba se bogami narezati za dnevnicu.jos kad se nategne pa dobijes preko ociju milina.. zato vocari imaju tarifu,bez 50e nece da pocinje i cao..jos oreze jabuku pa moras ici da zgrces vilama i da izbacujes rukama grane iz stabla
 
Da kod mene je šišalica na sredini. Ima i slike valjda u mehanizaciji.
Одлично ми изгледа онако постављена.Добар ти и снимак из жабње перспективе.Оде и ти у тубере.
Не видим јасно где је прикачено. Код мене је онде негде држач за кутију за алат.

Nisam pratio cene neplaniram kupovinu pa nisam ni gledao..
A kod mene kad kazes nekom 6 ili 7 dinara bez icega njima skupo..
Шириш породицу, шириш засаде треба олакшати себи.
После предрезача има дупло мање посла,мање масе коју касније треба ручно средити.
 
Ja intezivno prelazim na šljivu na 5,5ha sam trenutno, vinograde preko 5 teško, i manje čak.
Od predrezača samo ovog priznajem 😀

Tomo, ja sam je kačio na šasiju koju sam pravio za tanjiraču, sve mi ide tu..
To mi tražila snimak rada prodavačica a sam sam bio pa ispade dobro na kraju...
 
Заборавих да имаш њу .
Вероватно имаш и испод и са стране шрафове којима шрафиш шасију.
Ја бих слично као овај предрезач напред, па касније ако бог да и он да дође на то место.
Знаш ли ти цене половних предрезача као са снимка?
 
Da, da. Sa obe strane, povezano odozdo, masivno sam napravio poprilično i fino i izgleda. Šasiju ni ne skidam samo kačim na nju šta mi treba.
Nisam se interesovao iskreno, nemam kordunicu samo gijot.
 
Одлично ми изгледа онако постављена.Добар ти и снимак из жабње перспективе.Оде и ти у тубере.
Не видим јасно где је прикачено. Код мене је онде негде држач за кутију за алат.


Шириш породицу, шириш засаде треба олакшати себи.
После предрезача има дупло мање посла,мање масе коју касније треба ручно средити.
znam mada su i ove aku makaze odlicna stvar..u redu ima oko 140 cokoti orezem za pola sata i za pola sata izvuku..odlicno prolazno vreme 1 da reze i 2 da izvlace 2jutra vinograda bi bila gotova za 3dana al da se radi puno radno vreme 8h..a sto se tice predrezaca sad sam se malo raspitao oko 4000e iz italije uvoz..to ce ostati za neka sretnije vremena :D sad je u planu neki auto da se promeni..dosta je vise gvozdja...
rekao sam samo kad ovaj mladi zasad stata u pun rod pocasticu se jednim pellenc vinion makazama do tad ove aku ce zavrsavati posao
 
Nazad
Vrh