Gde ste služili vojsku

U Valdanos sam iz Bara dolazio više puta, ali kasnije u leto 93. Sećam se neke kapije, odnosno prijavnice na samom ulazu, pa pretpostavljam da si bio tu.
Mi smo koristili priliku da što češće dolazimo zbog lepih devojaka, završne godine ugostiteljsko-kulinarskog smera, a tu su bile na praksi. Tog leta na plaži je radila diskoteka napravljena od trske, zanimljiva za taj period ...
 
91 sam bio tamo diskoteka je radila a svako jutro smo cupali kolege vojnike od konobarica za jutarnju smotru.Puno smo radili na odmaralistu a posle 10 godina kada sam dosao kao gost da placem -
 
Da, lepe uspomene me sećaju na Valdanos. Jednu noć sa drugarom se peške vratimo do Ulcinja, pa pošto još nije svanulo a ni autobuska stanica otvorena, mi moradosmo malo prileći na klupe napolju, a nigde žive duše. Zaspali "umorni vojnici", odspavali, kad u neko doba probudi me neki žagor, priča. Progledam ja na jedno oko kad ono okolo nas gomila ljudi, 8 sati, kasni se u kasarnu, a od blama ni da ustaneš a ni da dalje ležiš ... :osmeh: ...
Vojska je radila odmaralište to znam, ali ja posle toga više nisam odlazio. Šta se izdešavalo i zašto si se razočarao ..?
 
Ja sam u Baru bio samo na revakcinu kada sam krenuo kuci.Onikojisu cistili gradili bili su iz Bara.Mi u Valdanosu smo bili Za Pripremu sezona letovanja .Nas 16 je bio rasporeden svaki dan za ciscenje plaze Odmaralista protivpozaraca jasam radio i na recepciji od 11 dotle sam vozio mali ferbuson sanitet a naprm u maju cuvao krave.Bilo je lepo nezaboravno ali .Posle kada sam bio recepcionari koje sam doro znao rekli da je velika nesuglasnica o vlasnistvu Valdanosa . Nazalost jer bi uz ulaganje bio najlepsi deo CGore. Pre 4 godine kada sam zadnji put bio da zaplacem sve zapusteno.Dabi dobio na Lotto tamo bi ulozio.
 
Mesto je kao mali raj, nije veliko ali ima položaj fenomenalan, ušuškan i skriven. Sećam se da je plaža bila slaba tačka, mnogo ježeva a malo peska. Pričalo se da vojska dovozi pesak kamionima kako bi se poboljšao kvalitet, sve ostalo je stvarno prelepo, pogotovo ono šetalište između mora i stena.
Neki dan sam malo pregledao preko google maps-a i jedino nisam mogao da primetim one bungalove, ili ih više nema ili se ne vide zbog malih dimenzija.
Bilo kako bilo, Valdanos je zaista mesto iz bajke.
P.S. Ako dobiješ na loto-u, obavezno da javiš ... :osmeh: ... :ppozdrav: ...
 
2r3hx8z.jpg
Vec i vrapci znaju da tereni sa Makedonsko Albanske granice
 
Nazalost te 2 kasarne su zatvorene(Filip Kljajic i Bubanjski heroji)2008god sam zadnja 3 meseca proveo u kasarni Pantelej,sadasnji naziv te kasarne je Knez Mihajlo,onda sam kao vozac selio stvari iz tih kasarni i znam iz price sa staresinama da je vojska planirala prodaju zemljista te 2 kasarne sto je znacilo i rusenje cele infrastrukture sto je zalosno.Takodje su mi ljudi iz tog kraja ostali u lepom secanju,videlo se da vole vojsku skoro svaki put kad bih nede po gradu sedeo u uniformi neko bi me castio picem.:cao:
Prosao sam pored kasarne bubanjski heroji u oktobru 2014 objekti u kasarni su sruseni na ulazu stoji tabla sa imenom investitora grade stanove, gde je bila komanda sada je sud.
Ja sam sluzio u Valjevu kasarna Zivojin Misic, Decembar 2005.RV i PVO, posluzilac na protivavioncu 30\2 u narodu poznatijeg kao praga, prva klasa
plavaca u kasarni posle desetak godina
 
Poslednja izmena:
Ako se neko prepozna,slobodno da se javi,ali pre bude da neko na fotki prepozna svog oca iliti dedu.U svakom slucaju neka se oglasi!
2laxba.jpg
 
Nazad
Vrh