Iznajmljivanje traktora,plugova,raznih poljoprivrednih masina

igordulic

Član
Učlanjen(a)
4 Mar 2010
Poruka
2.558
Lokacija
Stari Zednik
Da li kod vas neko iznajmljuje masine(firma privatno)i kad vi to sami radili kolko bi naplatili jedan dan s obzirom da se zna da ce masina raditi onda puna 24 sata.

Evo jednoga primera za plugove obrtace kod nas 40e trobrazni i 50e za 4 brazde na dan.
 
Kod vas firma iznajmljuje masine, tj plugove fizickim licima?

Ne verujem da bi vecina poljoprivrednika pristala na iznajmljivanje svojih masina, za neznam koje pare...pa da mu neko polomi masinu ili nesto iskrivi. Ali da ode da radi sa svojom masinom negde(sto spada u domen usluga) otislo bi dosta njih .
 
Ja bih rado uzeo taj trobrazdni obrtac za 40 evra jer mi to deluje bas malo posto taj plug agregatiran sa traktorom od 100-120ks moze lagano da uzore 25kj u vise parcela za 24h..
 
@miroslav k
Pokušajte bar jednom da pritisnete taster Shift, zajedno sa početnim slovom. Mnogo lepše izgleda, verujte mi.:cao: Izvinjavam se zbog:off_topic:.
 
Poslednja izmena:
Pa to i jeste problem kod nas sto svako krvnicki dodje do neke masine pa onda je cuva ko oci u glavi dok kad bi je iznajmio uvek razmisljas pokidat ce je.
Nije firma nego je covek koji uvozi plugove pa onda ovi sto su blize uzmu plug na koriscenje,dok ne donese nesto sto im se svidja pa rade s raznim plugovima naravno ti plugovi su na prodaju i ako ih proda onda vratis,uzmes drugi,a ako ti se svidja kupis ga sebi.I onda da nebi iskoristavali dobrotu coveka tako neka cifra se daje za radni dan pluga.E sad ako treba nesto promeniti otkovati ravnike i slicno naravno to sam uradis da mozes da radis,pa sam onda dosao na ideju za ovakvu temu.
Onda kod nas je pre bilo prikolica za djubar da se iznajmljuje 500din od izvucene cini mi se oko 4t da je bila,a u selu pored je sipovu 3.5-4t isto iznamljivao jedan covek 2ili3 hiljede za radni dan,ali ko je pokvari taj i pravi,gume su bile nove samo.

Pa to da ali npr uslege koje bi se placale za dan npr oranje 300e+40e plug pa kolko uradi za dan uradi,plati radnika ili ti sam sa svojom masinom to bi kod nas jos mozda islo,ili ugradnja gps uredjaja osnovnog modela koji je ukljucen prilikom rada i vidi kako se vozi masina u slucaju da dodje do nekog problema da se zna uzrok(vozac ili je do masine) tipa ako je 100ks traktor i kolje ga sa setvospremacem 15 na sat i polome se opruge ili otpadne auspuh naravno da se to enbi desilo da je bila primerenije brzina.*ovo sam naveo samo kao neki banalni primer.

I molio bih one koji zele neka napisu po kojoj bi ceni iznajmili svoje masine(uzecemo u obzir da nema kvarova od presiljavanja i da se daju normalnim ljudima ) naravno mislim na jedan radni dan.
 
Poslednja izmena:
Mi iznajmljujemo suncokretov heder za 142-ku 5e/kj. Taj ko ga iznajmi ako ga iskrivi ili udari negde placa popravku. Ukoliko se nesto pokvari popravka je nasa. Naplata je po dogovoru znaci ne mora biti odmah i po sistemu koliko prijavis toliko placas. Tj na poverenje. Racunicu nalazim tako sto kad je vreme vrsidbe suncokreta ja nemam vremena to da radim a ni moj stari. Heder sam kupio djuture sa kombajnom i nemam nameru da ga prodam jer mi donosi zaradu a i dalje je nas. A da ga prodam dobio bih.... Ne znam mozda nekih +-1500e. sto ce reci ako ga iznajmim jos jedno 4-5 sezona(ustvari zavisi koliko odradi) ostaje mi za dz. A ja ni oro ni kopo.
 
Eto meni ideje , svi samo dolaze i traze v tanjiracu kad rebnem cenu za iznajmljivanje 30e po hektaru pola ceme obilaziti a druga polovina ce kupiti :osmeh:
 
traktor hm neznam bas mozda 200-250 eura nije lose, jos da sveko tko radi sa istim pazi kao sto ja nastojim dalo bi se tu zaraditi koja parica....
 
Najbolje bi bilo u tom slučaju ograničiti snagu za neki priključak , recimo da neku tanjiraču može vući traktor max toliko i toliko ks , i ne boj se.
 
ovu ideju sam ja imao pre par godina.

jednostavno nabavim polovne masine, sa ocem ih odrzavam, popravljam i iznajmljujem.

mislio sam da to budu male masine tipa jednobrazni ili dvobrazni plug, tanjiraca, prikolice, sanduk, spartaci dvoredni ili cetvororedni, prskalica 660 l, 440 l

drljaca, setvospremac .......

sve masine su jeftine, pa bi i iznajmljivanje na dan bilo simbolicno, a racunica koju sam pravio pokazuje da bi svu tu mehanizaciju ponovo mogao da kupim

za jednogodisnje iznajmljivanje.

cak bih i firmu mogao da otvorim, da sve bude po zakonu.

ideja je fenomenalna.

eto taj trobrazni plug 30 dana po 40 evra, to je 1200 evra, pa vi vidite.

setvospremac 30 dana po 10 evra, to je 300 evra, to je polovan setvospremac.
plug 150 evra 30 dana po 10 evra je 300 evra, eto meni jos dva takva.
vredi razmisljati na tu temu.

i naravno traktor ne bih pozajmio ni rodjenoj majci, razmislite zasto.

kod nas u selu su uglavnom manji traktori, tako da oni i ne mogu da izlome mehanizaciju.

doduse, sve je moguce.

interesuju me vasa misljenja o ovoj temi, jer sam sada skoro definitivno za realizaciju.
 
Ujedno bi mogo od ovih proizvodjača da tražiš kintu za testiranje , jer velika je razlika kad se trudiš da nešto ne slomiš i kad se trudiš da slomiš .
 
Po meni kada bi radio ovakav poduhvat da iznajmljujem sto mi se jako svidja maltene za jedan dan sto iznajmis traktor bi imao za mesecnu ratu, bi birao kome cu ga dati,bolje da stoji citav nego da das nekom cudaku da ga unisti,to je poenta price,e sad sto ko radi vise i ima veci traktor a ko ne radi tom bi taj traktor radio mozda jedan dan a sta bi on radio onda dve nedelje.
Vredilo bi iznajmljivati traktor i placati radnika da kontorlise masinu u radu ili sam sednes u ladovinu i uzivas :)
 
Ко нема трактор, тај не зна ни да ради с њим. Тако да и да изнајми, нема неку велику корист од њега. А машине, кажеш, биће јефтине-што значи лоше, превазиђене... То код мене имаш на зајам колико хоћеш. Нпр, ако даш 3000 еура за В&Н плуг, да ли би га изнајмио било коме.
 
Nazad
Vrh