Volvo BM814

meshter je napisao(la):
Znam da Mile Kosanovic pravi adaptere za duple tockove i da prodaje na najlonu i vasarima, poslacu ti broj na pp.
ok
 
MONTOYA je napisao(la):
Pošalji i meni :cao:
Poslato :ppozdrav:

Evo kako izgleda fabricki adapter za udvajanje zadnjih tockova na VOLVO BM T 810/814.


34qurz4.jpg
 
zike je napisao(la):
2qcnw9w.jpg

ovo je moj traktorcic.bilo ladno vreme pa ga nisam oprao.ja zadovoljan sa njim.

Kad sam sad video ovaj traktor setio sam se necega. Posto moj drugar ima 2 takva, jedne godine kad smo vukli repu te prednje tegove smo koristili kao sank...drzali smo pivo na njima! :haha:
 
Da bes je zgodno da bude sank.samo jos da ima neka dobra konobarica i bilo bi :D :haha:
 
Jbte, e to bi se isplatilo imati. Dijelova za motor na svakom ćošku, snage potaman (40kW-55KS) a mjenjač i ostalo se svakako nikad neće pokvariti. Kako su ljudi davno došli pameti, vidi se na slikama kako su sve kontrole pomjerene na desnu stranu, pod ravan i čist.
 
ajde ima li ko bm 814 nasao sam da kupim jednog po prilicno dobrom stanju , samo me interesuje potrosnja kakvi su potrosaci
 
Koji motor je u Volvu 814?
TD50 sa direktnim ubrizgavanjem i turbo kompresorom od 132KS ili TD60 takođe sve isto ali od 147KS?
Jako izdržljivi traktori, ali stari 30 godina i kusur. Prednja vuča se uključuje samo pri sporom hodu i automatski se isključi čim se ubaci u brzi hod, 4/4 brzine. Spada u manje potrošače i ekonomičnije za to doba kada se proizvodio.
2a9v3vb.jpg
[/img]
 
Kod nas masovno ugradjuju motore od vojnog kamiona TAM 150 na Volvo 814. Pokazalo se kao dobra i jeftina investicija u odnosu na generalnu opravku originalnog motora koja je jako skupa.
 
Bubu, koji je to motor, v6?
Kod mene u selu je jednom čoveku trebala radilica, nova je koštala 5000 evra, pa je ugradio Mercedes motor.
 
Da Zorane, V6 masina koja ako se ne varam uz minimalnu doradu moze da se namontira na pomenuti traktor. Ako budem sa drugarom ovih dana, slikacu kako je to kod njega uradjeno pa cu okaciti...
 
Ja idem danas da gledam jednog BM 814
Trazi za njega 8000e daje uz njega komplet jos jedanj prednji trap menjac i diferencijal sva cetiri tocka sa gumama jos pride
Za motor mi garantuje da je 4000rs posto ga je kupio iz neke firme de je samo vukao nesto pa sad kome je vervati mada idem samo da ga vidim po preporuci jednog mog drugara koji radi sa tim likom sto ga prodaje
 
Ma ovaji nije isao nigde na vasarima cak sta vise covek ga ni nije prodavao dok nije cuo da ja hocu da kupim pa mi ponudio da ga kupim posto on ima i viska traktora kuci a trebaju mu pare ,
nego sam ja u nedoumici dali da ga uzmem neznam jel su cemu ti traktori koliko trose i te stvari ,posto kod nas to malo njih ima pa neznam ni kome da se obratim za savet
posto imam rusa mtz 82 pa mi ga je dosta vise rada sa njime
 
U svoje vreme su bili hvaljeni traktori a sada su to već malo starije mašine.Ipak ti znaš šta ti je najbolje.Još da dodam da ti traktori nisu po zadrugama vukli prikolica (sem u kampanji repe koja je kasno vadjena) nego plug,tanjiraču i spremač i to po nekad u tri smene.
 
nije ovaj stigao iz zadruge vec iz naftagasa
Post je spojen: [time]1284103700[/time]
_________________________________________________
Ali ko zna videcu posle podne kad odem da ga sacujem ,
 
Ako je traktor u extra stanju i dobijas sve delove sto si naveo, onda to i nije puno novaca.
Drugar je dao 6000 evropljana za tog Volva sa TAM motorom sto sam spominjao. Ima jos jedan isti takav na prodaju i cena je ista...
 
Nazad
Vrh