Volvo BM814

poznavaoce volvo traktora zamolio bih za neka objasnjenja kakav je bm700 traktor kolko je njegov motor konja i dali su se pokazali dobri i nasta treba obratiti paznju.
 
Verovatno si video onaj u oglasimaza 1500e, pa zato pitas. Mani se toga. Taj je mnogo jeftin, da bi bio dobar.
 
Pozdrav ljudi ,trebala bi mi mala pomoc vezano za ove Volvo 814 traktore , nasao sam neki na prodaju iz sremskog Jarka , covek ga prodaje i samo ga hvali u njega je ubacen Meckin motor od 140KS . Zna li neko nesto o tom traktoru . Hvala
 
BUBU jel moze neka slika od tog volvoa sa tamovim motorom posto me to interesuje jer sam gledao nekog volva bez motora hvala
 
Deda
be09f04b1779df28a1f0d1d0b65f897d.jpg


Послато са Nexus 5 уз помоћ Тапатока
 
11144484_996123897086314_8257495420209400986_n.jpg


Pozdrav ekipa. Evo jedna fotka mog volva, motor tam 150konja iz tama 130(navodno) pumpa slozena na traktorski rezim, upravo sam montirao bmw alternator 140a jer je na njemu bio neki ful mali i mislim da mi je sjebao akumulator jer nije mogao napunit 144ah eh sad, pitanja za znalce.. ja se nesto malo se kuzim u mehaniku sam si popravljam auto i tako ali ovo mi je prvi traktor i susret sa hidraulikom, kardanom itd...
1. koliki akumulator njemu uopce treba?
2. kako da znam da li imam dvo stepeno kvacilo? kad ga ukopcam na polugi na podu nesto gadno zakrci kao da se zupcanici zaustavljaju na silu
3. kako funkcionira servo tj. gdje bi trebala biti pumpa? ne cini mi se bas mekan na volanu u odnosu na torpedo 75 koji sam probao torpedo se mota kao auto
4. da li ima sinkronizirani mjenjac? bivsi vlasnik je rekao da ima a ja sam uspio nekako prebacit no nisam bas najbolje isprobao a sad kad se doma vozim ne salta se
bas najbolje krci iz mjenjaca kad pokusam u voznji saltat, kako bez otvaranja mogu skuzit da li je sinkroniziran? ili je mozda problem u kvacilu?

svaki savjet i misljenje je dobro doslo
 
Pozdrav ljudi, potrebna mi je pomoc...
Da li neko ima crteze ili projekcije Volvo-a Bm814?
Treba da radim drvenu maketu, a nigde ne mogu da nadjem dokumentaciju, tj. crteze.
Hvala unapred,
Dalibor
 
Nazad
Vrh