Inovacije na IMT traktorima

Ta vertikalna poluga se ne produžuje i skraćuje često tako da mislim da je nepotrebno stavljati klip.
A ovo što Pešut radi je zaista majstorski a i funkcionalno. Svaka čast za realizaciju i ideju.
 
Mislim da sam negde procitao da bi taj hidro toplink trebalo remontovati na svakih 5 godina.

Ne znam...veliki teret nose poluge...
 
Zašto remont ako je ok?
Pa ako nešto nosi teret to je hidraulični cilindar!
To se cilindri sa block ventilom samo fizičko oštećenje može da pravi problem!!!¡

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
O tome nisam razmišljao ali ima smisla. Da li bi mogao jednosmerni klip?

Mislim da bi trebao dvosmerni.
A što se tiče tereta-prskalica mi je od 400 l plus njena težina. Znači taj klip bi nosio nešto malo preko 200 kg što smatram da nije mnogo. Sejalica mi je teža,pa bih za nju koristio onu fabričku polugu. Klip bih verovatno koristio samo za prskalicu.
Tako sam nešto otprilike zamislio.
 
Gotovo sa tapetarskim radovima. Rastera me neki pljusak ostale još žice i još neki prekidači da se dodaju
23975a47a1f92d67518dfb290757b1b9.jpg
da7a370980c7e5ed28065e189afc35df.jpg
49127507b8f9039585888895ebe50558.jpg


Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk
 
Mislim da bi trebao dvosmerni.
A što se tiče tereta-prskalica mi je od 400 l plus njena težina. Znači taj klip bi nosio nešto malo preko 200 kg što smatram da nije mnogo. Sejalica mi je teža,pa bih za nju koristio onu fabričku polugu. Klip bih verovatno koristio samo za prskalicu.
Tako sam nešto otprilike zamislio.
Hoces da pravis hidro nivelaciju desne poluge umesto kopir grana na prskalici ?.Kako tacno bi to radilo ,koristis neki ziroskop ili ?.
 
Odokativnom metodom bih vršio nivelaciju :osmeh:
Bila bi ručica pored sedišta i podignem-spustim polugu po potrebi.

@Pešut
Svaka čast! ::super:: Imaš jedinstvenog 558 :osmeh:
 
Nazad
Vrh