Inovacije na IMT traktorima

Takve osiguravajuce kuce nasa policija najvise voli lik registrovao kola u Temerinu kao uradili mu tehnicki ni svetala ni stop lampi pre mesec i po dana udario nekog momka sto je stopirao i trenutno je u istraznom u Somboru,a agenciju su zatvorili i gazdi zalepili krivicnu prijavu.Pa se vi hvalite kako za crvenu sredjujete tehnicke preglede pa kad i to razjebu onda cemo se cesati gde nas nikad nije svrbelo kad pocnu traktore i prikolice na valjke da nateruju.
A sve i da coveku naprave problem zbog kabine odradice atestiranje i kraj price malo ce ga skuplje kostati ali ce biti miran ako je vec toliko ulozio u traktor ne znaci mu nista 100evra gore-dole da ima savrsenu masinu.
 
Ja i dalje znam za tehnicke gde auto fizicki nikada nije bio, a prosao je tehnicki. Isto tako znam tehnicke gde uz crvenu moze da prodje sta god hoces. Kamere i da budu opet ce se smuvati nesto.
Toga ima svugde, kod mene je bilo par njih sto drze teh. Preglede, koji su se plasili da muljaju i pustaju sve i svasta, samo jedan se razbijao od posla, oni kad su videli da ne ide vise i da nema zarade na posteno, poceli na kraju svi da muljaju.
Sad mozes registrovati sta hoces, samo da su papiri u redu za vozilo te niko nista ne pita.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
DraleTD, Napokon, glas razuma...

Mixer, ne znači ti sad ništa ta registracija koja je urađena prije remonta, jer to više nije traktor tih dimenzija... Sad te nitko za to vjerovatno neće ni pitati kao ni za tu prikolicu. Doći će dan JAKO BRZO da ćeš morati sve voziti na tehnički pregled (kod nas ukidaju registracije po selima, sad sve mora u stanicu za tehnički, samo ne znam od kad se to počinje primjenjivati) I prikolicu na valjke ako ima kočnice i traktor na valjke ako ima hidraulične kočnice. Bez slike nema ništa, radnici na tehničkom pregledu moraju čuvati svoje **greška a za "crvenu" (a i više) kod nas nitko neće riskirati svoje radno mjesto a možda i zatvor.

Cigiće u neispravnim tamićima doveli u red, voze svi mercedes kamiončiće i kombije kod nas jer tamić ni jedan ne prolazi na vanrednom tehničkom zbog kočnica.

Doći će to i kod vas jako jako brzo, na mala vrata al kad uleti, čudit ćete se kao i mi što smo se čudili al eto, dovelo nas u red samo tako.
 
Sve ja razumem šta ti pišeš, ali dok to kod nas sve prolazi iće tako. Kada su doneli zakon da ne sme traktor da bude bez kabine ili makar onu nastrešnicu, svi u selu koji imaju takve fergusone sklepali te kačkete ili sami ili kod nekog bravara i to je dovoljno za tehnički. Ima takvih i rakovica u selu bez kabine i sve isto odrađeno... A opet, Bože moj, ako dođe dan ništa nije ne rešivo, eto i za prikolicu su govorili to se ne može više registrovati, i tačno je da AMSS ne radi više te ateste, to jest rade ali oni traže potvrdu iz fabrike koja više ne postoji. Ali zato postoji Mašinski fakultet koji može da odradi bilo koji atest na vozilu i za to izda papir i sa kojim može da se registruje...
 
Trebalo bi da može. Oni dođu kažu ti šta treba da odradiš na njoj, tipa prednje bele okrugle katadioptere, zadnje crvene trouglaste, onaj euro trougao, blatobrani i na prednjim i na zadnjim točkovima, nalepnica 30... I onda je slikaju i to je to. Posle dobiješ potrvdu o prenameni vozila da se prebacuje na poljoprivredno i sa tim registriješ na zelene table...
 
Ne znam za troosovinke kakva je procedura. Meni uzimao 400 evra sve on završi, meni samo donese papire...
 
E da moze da se tek tako odradi atest kao sto neki misle bilo bi odlicno. Srbija je ovo braco. Sve je to zakomplikovano do bola, jedino je prosto kad imas nekog da ti nesto sredi. Tad ti nista ne treba, mozda samo podmaza.
 
I mene isto zanima za troosovinku. Jel ima neki kontakt tel? Moze i na pp..
Probaj nekako stupiti u kontakt sa fakultetom... Ovaj čovek što je meni radio pre 2 nedelje završio u zatvoru... Ali da vas ne buni, nije zbog nekih malverzacija nego zbog porodičnog nasilja...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
E da moze da se tek tako odradi atest kao sto neki misle bilo bi odlicno. Srbija je ovo braco. Sve je to zakomplikovano do bola, jedino je prosto kad imas nekog da ti nesto sredi. Tad ti nista ne treba, mozda samo podmaza.
Ja sam za fijat Marengo koje vozim od 2009 I putnicki je a 2017 nesam mogao da registrujem jer NE postoji u katalogu vozila Srbije putnicki Marengo morao da dobijem saglasnost proizvodjaca fiat pa onda da trazim iz sup uput na atest , da prilozim izvestaj mehanicarske radionice o obavljenim prepravkama kojih nije bilo jer fijat tvrdi da je proizveden kao kombinovano vozilo ili 630kg nosivost ili 5 putnika, pa jos jedna potvrda od fijata gde na moju inicijativu tvrde da je teretni, pa atest na fakultetu, pa homologacije I cuda, nove tablice jer se sve razvuklo na 2 meseca
Celo zadovoljstvo je kostalo oko 700e a ceo auto vredi mozda 1200e a stvar je sto nisam mogao dobiti vise od 250 za NE REGISTROVAN pa sam resio uradicu sve ateste I necu ga prodavati jer me odlicno sluzi,
Da sam odlucio da bude teretni isto bi me izaslo opet bi sve isto morao da radim
A za prikolice isto mora saglasnost proizvodjaca o promeni namene, atest I kazu da izadje oko 500e da se prebaci na zelene tablice
A problem je slepu ( poluprikolicu) prebaciti na zelene tablice cak I ako imas fabricki podvoz za traktor Dolly
A svuda u svetu je posle prepravki registrujes kao poljoprivredno vozilo specijalne namene osim kod nas

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Probaj nekako stupiti u kontakt sa fakultetom... Ovaj čovek što je meni radio pre 2 nedelje završio u zatvoru... Ali da vas ne buni, nije zbog nekih malverzacija nego zbog porodičnog nasilja...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
Tukla ga zena
Joj SRBIJO!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Mene je jesenas policajac hteo da isključi iz saobraćaja i da mi skine tablice zato što nisam imao polisu, jedva se izvukao... Jel to sigurno da ne treba polisa?
Полиса осигурања је обавезна за свако возило које учествује у САОБРАЋАЈУ а подлеже обавезној регистрацији!!!
А немој ме држати за реч, чини ми се да ту по новом ЗОБС-у саобраћај спадају и некатегорисани путеви, што би неки рекли "атарски путеви". Полису ообавезног осигурања неможеш добити без потврде о техничкој исправности возила.


Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Ja sam pre neku godinu pitao jednog saobraćajca koji drži neku agenciju za registraciju vozila da li treba polisa ili može samo tehnički on me pitao kakva mi je nalepnica na traktoru i pošto piše trajna kaže ma ne moraš polisu da uzimaš radi samo tehnički. Mada to meni nikako nije logično jer traktor ne možeš prvi put da registruješ na svoje ime i uzmeš tablice i saobraćajnu ako nemaš polisu. Mada neznam ni šta im znači polisa ako traktor nema nikakvu drugu taksu za registraciju i ne dobija nalepnicu sa datumima okle važi. Znači da uzimanjem polise ti samo osiguravaš druge učesnike u saobraćaju od eventualne štete koju bi im ti napravio
 
"само" то. И себе осигураваш да ти неко не напише прекршајну пријаву по Закону о обавезном осигурању.....истина, ретко се дешава али увек буде оно "зашто баш мени".....

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Baš zbog toga sam i pitao. Pre možda jedno 2-3 nedelje sam čitao zakon o obaveznom osiguranju od autoodgovornosti (a to je ono o čemu je ovde reč) i tamo piše da jedino motorna vozila koja spadaju u vojnu kategoriju ne moraju da se osiguraju, za sva ostala vozila je osiguranje obavezno...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam pre neku godinu pitao jednog saobraćajca koji drži neku agenciju za registraciju vozila da li treba polisa ili može samo tehnički on me pitao kakva mi je nalepnica na traktoru i pošto piše trajna kaže ma ne moraš polisu da uzimaš radi samo tehnički. Mada to meni nikako nije logično jer traktor ne možeš prvi put da registruješ na svoje ime i uzmeš tablice i saobraćajnu ako nemaš polisu. Mada neznam ni šta im znači polisa ako traktor nema nikakvu drugu taksu za registraciju i ne dobija nalepnicu sa datumima okle važi. Znači da uzimanjem polise ti samo osiguravaš druge učesnike u saobraćaju od eventualne štete koju bi im ti napravio

A i sebe osiguravaš da ako neko tebe zakači i napravi ti štetu možeš da naplatio odštetu ali ako nemaš osiguranje onda ti snosiš troškove popravke svog vozila i još ako dođe policija onda nakarikaju dosta veliku cifru.
 
Ja sam pre neku godinu pitao jednog saobraćajca koji drži neku agenciju za registraciju vozila da li treba polisa ili može samo tehnički on me pitao kakva mi je nalepnica na traktoru i pošto piše trajna kaže ma ne moraš polisu da uzimaš radi samo tehnički. Mada to meni nikako nije logično jer traktor ne možeš prvi put da registruješ na svoje ime i uzmeš tablice i saobraćajnu ako nemaš polisu. Mada neznam ni šta im znači polisa ako traktor nema nikakvu drugu taksu za registraciju i ne dobija nalepnicu sa datumima okle važi. Znači da uzimanjem polise ti samo osiguravaš druge učesnike u saobraćaju od eventualne štete koju bi im ti napravio
Jeste u pravu si kad sam kupio 539 nisam mogao registrovati bez polise iako sam samo prevodio ostale stare tablice, prodje 2_3 meseca I ja overim sa njim neki auto u NS kod sajma (isao po neku masinu) i pita pandur jel osiguran ja izvadim polisu I nisam odgovarao, a nisam bio ni kriv, on mi objasni da nema veze sto nisam kriv kako Sam ga skontao KRIV SAM AKO NISAM OSIGURAN
to mi nije bilo jasno al ajde

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
mene je prosle godine u septembru opizdio deda u tanjiracu,nisam bio kriv,nisam imao polisu ni pecat od tehnickog pregleda....osiguranje mi isplatilo stetu za tanjiracu
 
Nazad
Vrh