Inovacije na IMT traktorima

Ok Gorane..imt ima plocicu,a gde je na imr u ili torpedu?
 
sigurno,ali treba ti kartica sa tehnickom ispravnoscu

- - - - - - - - - -


Nece biti problema ako je zadrzao staru instrument tablu,ako je pravljena nova znaci da nema plocice na njoj.Ako je sam turio plocicu vidi se po popnitnama a to je krivicni prekrsaj.Ako je po zakonu mora da ima PUS i atest :ppozdrav:


Znam za više komada IMT 5106 koji tvornički imaju pločice s brojem šasije zavrnute vijcima (za ravni šarafciger) u kabini i jedan od tih traktora je moj. U početku kad smo gledali traktor mislio sam problemi, ali potražio sma po internetu malo slika i vidio sam ih dosta sa zašarafljenim pločicama. Da budem sigurniji, prijašnjem vlasniku sam platio sve troškove oko registracije i samu registraciju da ga on na svoje ima registrira, da nemam ja kasnije problema. Čovjek pristao, odradio je to i ja sam bez ikakvih problema prepisao taj traktor.
 
A sta kad menjas motor u traktoru?
Koliko ima traktira da uppste nemaju broj na motoru?
Da ga prekucavas ko nekad GOLFA ?
Gluposti razne
Brat uvezao ANTONIO CARRARO I I'ma problem registrovan u CH sa kabinom bez vrata a kod nas nemoze kaze trebaju vrata da bi dobio tehnicki
Moj 560 novi tip I'ma kabinu od starog 577 I sta sad da ga pretopim
Oj drzavo

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja ne vidim nikakav problem ovde. Traktor je bio registrovan i imao je kabinu pre nego što sam ga kupio. Kada sam ga kupio preveo sam na moje ime i registrovao, i onda ga oterao u Padinu. Na dalje imam samo teh. pregled svake godine koji se kod nas radi tako što uslikaš pločicu na motoru, uslikaš pločicu na šasiji i to pošalješ agenciji i oni ti overe papirić i to je to, traktor niko ni ne gleda...
 
A sta kad menjas motor u traktoru?
Koliko ima traktira da uppste nemaju broj na motoru?
Da ga prekucavas ko nekad GOLFA ?
Gluposti razne
Brat uvezao ANTONIO CARRARO I I'ma problem registrovan u CH sa kabinom bez vrata a kod nas nemoze kaze trebaju vrata da bi dobio tehnicki
Moj 560 novi tip I'ma kabinu od starog 577 I sta sad da ga pretopim
Oj drzavo

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
nemoguce je da nemaju broj motora i broj na instrument tabli :ppozdrav:
nemoj posle da bude jbti drzavu,kao onaj sa Davidoviceve grupe sto uskoro ide na robiju

- - - - - - - - - -

Ja ne vidim nikakav problem ovde. Traktor je bio registrovan i imao je kabinu pre nego što sam ga kupio. Kada sam ga kupio preveo sam na moje ime i registrovao, i onda ga oterao u Padinu. Na dalje imam samo teh. pregled svake godine koji se kod nas radi tako što uslikaš pločicu na motoru, uslikaš pločicu na šasiji i to pošalješ agenciji i oni ti overe papirić i to je to, traktor niko ni ne gleda...
od ove godine moraju da budu kamere na tehnickom
 
nemoguce je da nemaju broj motora i broj na instrument tabli :ppozdrav:
nemoj posle da bude jbti drzavu,kao onaj sa Davidoviceve grupe sto uskoro ide na robiju
Gde je broj na tabli? Na 539 mislis na onoj plocici
Robijase sam vozio u firmi pa sam navikao na uniformu


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Do sad je bill sto rece mixer odnesem saobracajne na teh pregled I daju mi kartoncice a ako hocu uzmem polise
Prosle god dosli neki magarci is ns da rade tehnicki u selu, slikali traktore I nisu hteli da mi registruju jednu prikolicu izgubljena saobracajna a otpala plocica ima novu tablicu I onu nalepnicu a kao NE SMEJU I odem u BP I registrujem ju na OBRAZ I BRK!
A inace fasovao sam kazne zbog tudjih zapreznih prikolica I traktora pa se malo bojim

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Gde je broj na tabli? Na 539 mislis na onoj plocici
Robijase sam vozio u firmi pa sam navikao na uniformu


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
slika iz oglasa
5a21f77d22dd-1920x1080.jpg

https://www.securitysee.com/2017/11/kamere-mup-a-ce-uskoro-nadgledati-tehnicki-pregled-vozila/
 
Do sad je bill sto rece mixer odnesem saobracajne na teh pregled I daju mi kartoncice a ako hocu uzmem polise
Prosle god dosli neki magarci is ns da rade tehnicki u selu, slikali traktore I nisu hteli da mi registruju jednu prikolicu izgubljena saobracajna a otpala plocica ima novu tablicu I onu nalepnicu a kao NE SMEJU I odem u BP I registrujem ju na OBRAZ I BRK!
A inace fasovao sam kazne zbog tudjih zapreznih prikolica I traktora pa se malo bojim

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Moj poznanik ima Dubravu staru 3 godine,pa ga lane nisu pustili na tehnickom zbog homologacije.Prikolica se proizvodi u K.P.Z. S.Mitrovica,znaci drzava stoji iza njih a praoizvode i prodaju to smece od prikolice bez papira :haha:

- - - - - - - - - -

Zar to nije startovanje po hladnom vremenu, a ima I ona mala plocica sa druge strane

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Bem li ga.prodao sam takvo 533 sokocalo jos pre 25god.Posle toga ja i matori uzeli t40,razbio sam glavu u njemu na one ROLL-barove:haha:Onda smo 1990 kupili 578,isao je preko 40kmh i trosio 5 lit ulja Madjarskog sa pijace.Prodali njega pa uzeli 577dv starog 5 god.
To je bila najbola masina koju sam vozio :ppozdrav:.Brat mi polupao kamion u Backom Sokolcu i usao coveku u avliju sa 40t repe pa morali prodati traktor da opravimo kamion i prikolicu.Onda smo kupili 560 stari tip.Doveo sam ga u bolje stanje nego kad je bio nov.U medjuvremenu dokupili još malo zemlje pa uzeli neko staro IHC sokoćalo.Zamrzeo sam IHC i CASE marku :haha:.
Turci su zakon dok su novi :haha:
 
Baš zbog ovog ti savjetujem da odmah odradiš tehnički pregled kako treba da kasnije kad uvedu kamere nemaš problema. Sve što se prije kamera odradi, nitko te ne pita ništa. Razmišljaj bar dva koraka u naprijed.
kakve to veze ima,mogao je kabinu da zameni i posle ovog tehnickog.Naravno pod uslovom da majstor to odradi u jednoj kalendarskoj godini,ovaj je vec usao u drugu :haha:
 
Nije za temu ali gledao sam na you tube kako tipovi od slepe (poluprikolice) prave prikolicu za bale ubacuju peti tocak I ostalo
Odem kod ceveka koji I'ma agenciju I radi promenu namene kamionskim prikolicama I pitam ga kaze nema teorije
A dobijao sam slepu komercijalku 13,6m sa gibljevima I simpl tockovima za 400e reko ako moze nek izadje I 100 000 papirologija a dobijes za 1500-1800e prikolicu za 600-700bala DA TE BOG VIDI

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
To se radi sa dolijem. Nasa zadruga ima 3-4 takve prikolice. Samo je mana doli sa jednom osovinom, zapada kada je mekano ili da prednjicu tovaris manje. Oni ih koriste za teret 30+t sa balama neces zapasti.
 
To se radi sa dolijem. Nasa zadruga ima 3-4 takve prikolice. Samo je mana doli sa jednom osovinom, zapada kada je mekano ili da prednjicu tovaris manje. Oni ih koriste za teret 30+t sa balama neces zapasti.
Pa I ja Sam u firmi imao doli ali hteo sam izbaciti prvu osovinu od tri I prebaciti je napred da bude 13,6m a tri osovine zelene tablice ali ne moze
A ni sa dolly NE smes na drum jer po nasem zakonu ne mozes vuci teretno vozilo poljoprivrednim vozilom SRBIJA

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Baš zbog ovog ti savjetujem da odmah odradiš tehnički pregled kako treba da kasnije kad uvedu kamere nemaš problema. Sve što se prije kamera odradi, nitko te ne pita ništa. Razmišljaj bar dva koraka u naprijed.
Pa to sam i napisao par postova ranije da sam odradio i prevod i tehnički i registraciju pre nego što je otišao u padinu...

A što se tiče tih kamera namerno sam pitao jel od 1.1.2018. zbog toga što sam pre mesec dana registrovao kamionsku prikolicu na zelene table (prva reg. na zelene table), samo sam poslao papire u agenciju i rekao da stave da je plave boje iako je sad crvena (biće ofarbana u plavo). Za 2 dana dobio tablice i nalepnicu a prikolicu niko nije ni gledao...

Inače radićemo remont te prikolice i biće slika u odgovarajućoj temi...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Pa to sam i napisao par postova ranije da sam odradio i prevod i tehnički i registraciju pre nego što je otišao u padinu...

A što se tiče tih kamera namerno sam pitao jel od 1.1.2018. zbog toga što sam pre mesec dana registrovao kamionsku prikolicu na zelene table (prva reg. na zelene table), samo sam poslao papire u agenciju i rekao da stave da je plave boje iako je sad crvena (biće ofarbana u plavo). Za 2 dana dobio tablice i nalepnicu a prikolicu niko nije ni gledao...

Inače radićemo remont te prikolice i biće slika u odgovarajućoj temi...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
Tako su mi rekli na tehnickom,idemo cesto tamo pa uvek ima nesto novo.Kamere su u najavi.Svakako je veoma poštreno a bice jos i gore
 
Ja i dalje znam za tehnicke gde auto fizicki nikada nije bio, a prosao je tehnicki. Isto tako znam tehnicke gde uz crvenu moze da prodje sta god hoces. Kamere i da budu opet ce se smuvati nesto.
 
Nazad
Vrh