Inovacije na IMT traktorima

Stakla radi goran staklo,torpedo je po sablonima za ovog ne znam..uglavnom,montira ih na kedere,ne na srafove ,kao na nekim kabinama.
 


- - - - - - - - - -

[video]video-1486505646.mp4[/video]

- - - - - - - - - -

10210394830440999
[video]https://www.facebook.com/ivanseca.zivojnovic/videos/10210394830440999/[/video]

- - - - - - - - - -

evo kako sam ja resio podiyanje hidraulika na mom 560...:osmeh:
 
kupicu jos jedan taster da postavim spolja na krilo.da bi mogao i spolja da podizem poluge i jedan potenciometar da bi malo smanjio brzinu motora
 
Jesi stavio neke prekidace za pocetni i krajnje polozaje ? To je motor od brisaca ili step motor ?
 
Ја бих рекао да је од брисача,свака част на идеји,једино та брзина рада мало представља проблем ако треба неко финије померање а не само скроз горе-скроз доле
 
motoric je od podizaca prozora...stavio sam samo za dizanje i spustanje na najvecu rucicu neznam kako vi radite ali ja kad recimo sejem spartam srednja rucica mi je skroz dole i na veliku samo dizem i spustam mozda neradim pravilno neznam tako da meni nisu bitne ostale rucice uvek spustim do kraja veliku rucicu...nisam zavrsio,stavicu jedan potenciometar za regulaciju brzine i izbacicu napolje taster...
 
Ne bih stavio tu potenciometar vec bih stavio relgulator napona 78M09 ili 78M05 pa probas kako se ponasa . Ma kako bila mala struja koja pokrece taj motorcic pre ili posle ce spaliti potenciometar a vibracije, grubo rukovanje, prasina i voda je tu kao faktor na koji treba racunati
 
Ti regulatori 78xx su opet ograničeni strujom koju mogu podnijeti i lako se pregriju. Postoji mnogo jednostavnih kola za grubu regulaciju napona (jer mu je nebitno da li je 8.5 ili 8.7 V recimo), a bolje rade posao pošto potebciometrom biraš vrijednost izlaznog napona. Recimo neki pwm sa LM555 i mosfet-om na izlazu. Sve upakovati u plastičnu kutijicu zaštićeno od vlage i prašine može raditi bez problema godinama.
 
Svaka ti cast za ideju i rad samo jbg meni nije bas najjasnije kako si to sve sklopio.vVdim ja taj motoric i onaj zubcanik ali nevidim sta si prepravljao na samim rucicama kako si to sastavio,nebi na odmet bilo kad bi jos koju sliko postavio sto se tice onog sastavljana motorica sa rucicama.
 
sve moza da se doradi a i nemora...ja cu staviti potenciometar pa cu videti...stavio sam direktno na prekidac da probam kako radi ali relej stavljam obavezno...stavljem jos slika...jako jednostavno
 
Nazad
Vrh