Inovacije na IMT traktorima

Pa šta znam ipak mi se ona moja kombinacija više svidja mada ja dok dodjem do farbanja možda i promenim

Inače traktor je izuzetno udoban za rad sve je prilagodjeno i na dohvat ruke. Recimo u berbi imao sam par dana smene po 23-24 sata bez stajanja samo dolivanje nafte i podmazivanje berača. Već po 20 sati to je bilo redovno ko dobar dan. Osim što sam pokidao brezone na vuči druge kvarove nisam imao
 
Ako misliš na klasični požarni zid kako ga zovu onda nije odradjeno i mislim da sam tu pogrešio kad sad radio volan. Ali nije isključeno da će biti odradjeno kako treba. Mada je dobro izolovano i zatvoreno
 
Da li je neko probao da napasuje češki anlaser Magneton na 533 ?
207tht2.jpg


Ovaj što prodaje tvrdi da sa jako malo prepravki se to da napraviti.Ono što sam čuo od drugih, da jesu jako brzi, ali ne i i izdržljivi, verglanje duže od 6-7 sec da se zaboravi, npr.Na oglasu mu stoji i slika te budževine...
otmc20.png
 
Bilo bi idealno kada bi imao mogucnost skinutog motora kod koga bi mogao lepo videti kako zupcanik anlasera uzubljuje u venac zamajca, pa da tu napravis eventualno primicanje ili odmicanje. Nije dobro ni ako je knap pa zaglavljuje a jos gore ako je odmaknut.
Ako nemoze sastaviti za 5-6 sekundi, bolje bar malo prekariciti nego verglati i muciti i akumulator i anlaser.
 
To je volan kupljen u Palanci na pijaci. Ujka kupio za 533 pa mu se nije svidjao jer je visok pa ne može prstima gas da dohvati. Inače nije veliki u obimu i mekan je nije plastičan

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk
 
Pa ovaj je na kajlu i odgovara na 558 i 533-9. Neznam kakav je tačno na 577 ali mislim da je isto.
Inače izuzetno prijatan volan, puniji-deblji nego ovi obični i mekan je i lepo leži u ruci
 
Jel prepravljao neko rucicu hidraulika, da dodje tako reci malo vislje..?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Skoro sam naiso na youtube na neki snimak kako je neko to prepravio. Potrazi malo mozda pronadjes. Ja sad ne mogu da nadjem.

Moze i ovako nesto:
https://youtu.be/qBulOv66Xt4
 
Poslednja izmena:
Skoro sam naiso na youtube na neki snimak kako je neko to prepravio. Potrazi malo mozda pronadjes. Ja sad ne mogu da nadjem.

Moze i ovako nesto:
https://youtu.be/qBulOv66Xt4
ovo je fenomenalno odradjeno....mislim da je vlasnik i clan foruma.
Hvala vam.
Planirao sam neke modifikacije na traktoru, sad videcemo sta i kako, tanak sam sa vremenom to me nejvise muci.
Ubaceno kamionsko sediste ostalo jos da se poveze vazdusna instalacija.
96fb5c2d7adf8f7273c0be1715f79047.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ubaceno kamionsko sediste ostalo jos da se poveze vazdusna instalacija

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

mislis na kompresor od traktora povezivati ili? po meni mozda bolje uzeti mali kompresor na struju ubaciti ga negde iza sedista pa njega povezati, mislim da je i brze i efikasnije...

vezano za rucice, ja sam izmestio rucicu kardana
62769fc16365646a1c96aaf3fa8b156d.jpg
c4aa8d5dee6ea6e3529d61037f2a1749.jpg
 
Nazad
Vrh