Koke za proizvodnju konzumnih jaja u kavezu

necapile

Član
Učlanjen(a)
25 Avg 2011
Poruka
327
Lokacija
Budjanovci kod Rume
Pozdrav koleginice i kolege zivinari.

Imam kokoske rase LOHMAN.
U zelji da sazna nesto vise i o ovoj rasi a i o ostalim rasama kokoski koje se drze u kavezima za proizvodnju jaja za konzum otvaram ovu temu. Na forumu nisam mogao da pronadjem nesto puno informacija o kokama za kavezno drzanje.
Pisite koje rase imate i njihove osobine pa da uporedjujemo i da saznamo sto je vise moguce. Nosenje jaja, velicine jaja, u kojim uslovima drzite, koja hrana je u pitanju...
Nadam se dobrom odazivu i jos boljem druzenju.
:ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:
 
Zahvaljujem na pohvalama i prihvatam savet da je bolje tamo otvoriti temu. Molio bih onda administratore da prebace temu u oblast koke nosilje ako je moguce. Mislim da bi bio i bolji odaziv na temu.
Hvala unapred.
 
Hajde narode. :ppozdrav: Nije valjda da neznate ili vas ne intresuje koju rasu držite?

Hteo bih ovde malo razgovora jer ja konkretno imam problem sa sitnim jajima. Nešto nikako da počnu nositi krupnija. Neznam šta im je. :haha: Da li je do rase ili je neki drugi problem?:ppozdrav:
 
Počeo sam da dajem pre neki dan veću količinu hrane. Postignut je rezultat na krupnoći ali ne dovoljan. Danas sam ih malo ušuškao pa će mo videti da li je i temperatura u pitanju.
 
Počeo sam da dajem pre neki dan veću količinu hrane. Postignut je rezultat na krupnoći ali ne dovoljan. Danas sam ih malo ušuškao pa će mo videti da li je i temperatura u pitanju.

Kokama nosiljama daje se po 120 grama dnevno hrane po 60 ujutru i popodne.U fazi pronosenja i u hladnim danima daje se po 130.grama hrane.
Davanje hrane "po volji" kokama nosiljama je pogresno zbog stvaranja naslaga sala i smanjivanje nosivosti
 
Pozdrav prijatelju.
Poceo sam da dajem kokosima hranu kako si mi rekao i postigao jos bolje rezultate. Hvala na objasnjenju. Meni je, kao sto sam napisao u postu, bilo objasnjeno drugacije. Ne znam zasto. Sada je dobro.
 
Valjevac je stari vuk u tome poslu. Za dobar savet uvek se njemu treba obratiti. Samo mi nesto u zadnje vreme oskudeva sa slikama, ulenjio se ili ga ovaj sneg pritisnuo pa nema vremena.:osmeh:
 
Na zapadu nista novo."Isa brown" - http://i42.tinypic.com/16h4tbk.jpg[/IMG
60-ti dan[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]---------- Poruka napisana u 14:08 ---------- Prethodna poruka je at 14:05 ----------[/SIZE]

[/COLOR][IMG]http://i42.tinypic.com/16h4tbk.jpg Na zapadu nista novo 60-ti dan Isa brown
 
Svaka cast druze. :ppozdrav: Bicemo u kontaktu . Taman i meni ne trebaju ranije koke. Donosis li ih mozda u ove krajeve?

---------- Poruka napisana 09-02-12 u 08:25 ---------- Prethodna poruka je 08-02-12 at 23:11 ----------

Od kako sam poceo da dajem hranu kako mi je @valjevac rekao stvarno poboljsanje. Sinoc razvrstavao jaja od juce i prekljuce, odvojio oko 25 komada preko 65 g. :ppozdrav:
 
Kontaktiraj sa clanom @valjevac. ( http://poljoinfo.com/member.php?1303-valjevac ) On se bavi odgojom i prodajom mladi koka nosilja. Pogledaj sliku iznad.

A mozes i da proveris po poljoprivrednim apotekama kod tebe u kraju. Ili se raspitaj ako imas nekog u komsiluku ko ih drzi.
Ja sam nabavio iz Valjeva a sledecu turu kad budem narucivao narucujem od @valjevac.
 
Nazad
Vrh