Pomoc oko pravila drzanja tovnih pilica

@nikola_VUK

Nece to tako ici Nikola. Dimenzije toga sanduka su za pocetak velike, a zadnjih nedelje tova male. Razmisljaj o nekom drugom smestaju.
 
Taj sanduk sam mislio da pravim tako da dimenzije nisu problem to se da prilagoditi, nisam siguran ali mislim da sam na forumu procitao da za bi za brojlere potreban prostor bio 14 komada na m2, ali mozda gresim?!
 
Ide do 34kg po kvadratu.Ili maksimum 14 komada,ali naravno manjih.Nije isto 34kom od 1kg i 10 komada od 3,4kg.Na to treba uracunati i temperaturu tj vremenske uslove.Zimi naravno moze i maksimalna gustina,sto bi leti bilo kobno.Sto se tice sanduka slozio bi se sa Dusko 58.Jel postoji neka mogucnost zatvaranja garaze sa letvama i najlonima?
 
Mozda bih mogao da zatvorim zadnju stranu, gde su mala vrata i prozor, dok su na prednjoj strani vrata 2x2m, sto se tice zime ovde nije velik hladnoca preko zime, retko kad bude oko nule, a pretpostavljam da u septembru i oktobru ne bi padala ispod 15 stepeni. To se tice kilaze kledao bih da budu oko 3kg zive vage, jer je nas u kuci troje i idelni su nam pilici oko 2kg zaklani.
 
Još jedna stvar mi je pala na pamet, imam citav sprat kuce koji je unutra u grubim radovima a spolja je kompletno završen (zajedno sa demit fasadom), ako bi ih stavio na spratu u špaiz, i stavio ispod dosta kreca i piljevine, da li bi se u betonu zadržao smrad kasnije?
 
Osetice se i u prizemlju. Ima zena da izbaci i pilice i tebe iz kuce.:haha: Nego nekako sa letvama i najlonom zatvori i taj ulaz u garazu pa napred.
 
e pa mozes Nikola da ih cuvas dok su manji nekih 14dana,u potkrovlju....ja mislim da se nece osecati..imam prijatelja koji ih tovi u potkrovlju,i stvarno se nista neoseca..kaze samo redovno da se cisti. :ppozdrav: ja moje nikad nisam ni u dvoriste osetio, i ako je bila velika vrucina, i isparenja, nisu pilici mnogo prljave zivotinje!!:osmeh:
 
Komad dva moze da se drzi i u spavacoj sobi pod krevetom:osmeh:.Veca kolicina:nono:Meni je drugar drzao 300komada u potkrovlju.Sad se nista ne oseti,ali luftirao je 3 godine.E sad zavisi kad planiras useljenje.:haha:
 
Moji su drzali u novoj kuci,do pred useljenje.NA pod najlon,pa debeli sloj piljevine,do zida karton.U turnusu i po 100-tak komada.Nije se nista osecalo,ali je majka vodila racuna da uvek bude suvo.
 
Rezervisao sam pilice za cetvrtak, zatvorio sam one otvore u garazi tako da tamo upadaju, sad jos par pitanja da li da ih prvih desetak dana stavim u malo vecu kutiju ili da ih odmah pustim i jos jedna stvar koliko se secam mi kad smo davno drzali pilice prvih dan ili dva smo ih drzali na prekrupi a tek posle toga su isli na koncentrat, da li to ima smisla?
 
kakva Prekrupa?? to je dezinformacija.upropasio bi pilice...moj savet ti je da ih prvih 7-10dana, drzis na manjoj povrsini, npr.mozes i u kutiji, samo ako je dovoljno velika, da sve stane u nju, a ako nemas tako nesto, pregradi nekom daskom, ili lesonitnom plocom, jedan deo, od 1x1 te tvoje garaze, pokri to nekim cebetom, stavi malo jacu sijalicu, posto su noci sada hladnije, i nebrini...:ppozdrav:
 
Slazem se sa prethodnim kolegom.Lakse ti je ugrejati manji prostor.Stavi jacu sijalicu,po mogucnosti i kvocku,ali podigni na 40tak cm.Neki spuste nize,da bi im bilo toplije.Na kraju im se sprzi mozak.Prati stanje,da li su ispod sijalice ili beze,da li dahcu i slicno,pa prema tome regulises jacinu i visinu sijalice.Prekrupa nikako.Ja praktikuje postavku vode pre useljenja pilica.Voda treba da bude na toj tako reci sobnoj temperaturi,a 90 minuta nakon useljenja im dajem hranu i to naravno koncentrat.
 
Postovanje svima! Predstavljao sam se na ovom forumu davno i nije bilo vezano za tovne pilice, pa ne znam da li sam duzan da to ponovim?:cvetic:Ovo je skica prostorije u kojoj bi drzao pilice. Ona se nalazi u podrumu kuce i probao bih da je iskoristim za tov! Zanima me najprakticnije resenje za grejanje( podrum je ukopan i viri iz zemlje nekih 50cm, smatram da je bolje izolovan od nekih zidanih objekata) pa bih vas zamolio da me posavetujete: Kvocka, kvarcna, bubnjara, uljani radijator, TA,....i koja je kolicina pilica najoptimalnija? Spreman sam da gajim i 200kom!
unledzdy.jpg
unledzdy.jpg
 
Poslednja izmena:
Objekat ti je taman za 200 komada.Ide do 34kg po kvadratu,ako ides na vece pilice,to je taman.Sto se tice grejanja to je diskutabilno.po meni je naj jeftinija struja,ako ne ulazis u crvenu zonu.Manje vise jeftinoca,vec mogucnost regulacije temperature.lako se termostatski zada.mozda i neki karolifer,ali iskljucivo u gornjoj zoni,zbog zapaljive prostirke.Ja koristim i kvarcne,ali treba ih odrzavati i izduvavati.Na 200komada i tu kvadraturu,treba ratmisljati o ventilatoru i to bar jedan fi 300,a nebi bilo lose i dva pa da povremeno rade.Ocu reci neka automatika za start i gasenje istih.
 
Hvala jos jednom! :osmeh: A na prozore da ne racunam kao neki vid ventilacije?! U gornjoj su zoni, iznad 1,75cm?
 
Na tu naseljenost,bolje ne racunati.Bolje imati ventilator.Naravno zavisi i od spoljne temperature,ali se ja ne bih igrao bez njega.
 
View My Video Pozdrav kolege tek sam narucio pilice pa bih molio da pregledate video i da mi neko iskusan kaze da li je ovo adekvatan prostor za 50 komada koliko sam narucio, isprva samo za licne potrebe a mozda kasnije se odlucim i na prosirivanje, jeli obavezno da u dnu bude pilota posto sam ja oblozio stiroporom i sve lijepo dezinfikovao i oprao hranilice pripremio im sijalice, ako neko moze da mi kaze sta bi mi jos trebalo dok nisu dosli da znam kako postupiti hvala.
 
Pa moze za 50 pileta, ali do 7-10 dana.. jer mislim da kasnije ce da im bude tesno...trebao bi po podu da stavis, piljevine, ili ako to nemas, moze i seckana slama, nebi valjalo da nebude nicega!!! i to bi bilo to, mada ako bude hladnije otvor mozes da pokrijes nekim cebetom, ili cime god, da spreci odlazak toplote, prvih 5 dana im u vodi stvaljaj zivimicin, a kasnije mozes elavitol, to je vitaminski preparat, ..koncentrat, .... i to je to. :ppozdrav: PoZzZZ
 
Stigla su pilad maloprije pa cu sutra napraviti jedan video da mi kazes jel moze ovako i hvala ti na savjetu svakako :D

---------- Poruka napisana 25-05-12 u 11:39 ---------- Prethodna poruka je 24-05-12 at 17:35 ----------

View My Video Ewo ih stigli pilici, mislim da im nije hladno napravio sam im i krov koji se podize samo ne znam jel uredu sto sam galon u kojem je sijalica spustio skroz na zemlju ili sam trebao da ga malo podignem, voda koju sam im dao je sobne temperature do 15-ak stepeni, sad ako neko ima jos nesto da mi preporuci bio bih mu zahvalan.
 
Nazad
Vrh