Cena meda na veliko

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Prethodnog vikenda smo imali skupštinu i tom prilikom je predsednik SPOS-a rekao da je spreman izvoz bagremovog meda, po ceni od 3.30 eura po kilogramu. Pre toga su pojedine firme otkupljivale med po nekim nižim cenama, pa sam otvorio ovu temu da možemo da razmenimo iskustva.

Berza meda je takođe zanimljiva web adresa na kojoj možete naći informacije o ponuđačima meda na veliko.

---------- Poruka napisana 22-12-11 u 10:25 ---------- Prethodna poruka je 21-12-11 at 10:12 ----------

Evo još jedan link na kojem se nudi otkup meda na veliko, trebalo bi pogledati.

http://www.medino.rs/otkup-meda/

untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Cene meda su porasle i očekuje se rast i u sledećoj sezoni. Med iz latinske amerike kojim se snabdevala Evropa sadrži polen gmo. Tako je naš med došao na evropsko tržište po dobroj ceni. Samo neznam dali ćemo mi uspeti da se odbranimo od najezde gmo semena.
 
Cene meda u 2011 godini su pale, recimo bagremovog meda sa 3,33 evra na 2,80 evra, pre svega zbog toga što Savez pčelarskih organizacija Srbije nije realizovao najavljeni otkup meda.
 
Koliko je meni poznato, SPOS je organizovao otkup po ceni od 3.30 eura, tako da ne znam odakle si izvukao ovakav zaključak. Ako imaš neki link bilo bi zanimljivo da pročitam gde piše da nije bilo otupa bagremovog meda po ceni od 3.30 eura.
 
Ali je došlo do pometnje dosta uzoraka nije prošlo analizu. Nezvanično se priča da ,,pčelarska mafija" kupuje na tone melasu u šećeranama.
 
Prethodnog vikenda smo imali skupštinu i tom prilikom je predsednik SPOS-a rekao da je spreman izvoz bagremovog meda, po ceni od 3.30 eura po kilogramu. Pre toga su pojedine firme otkupljivale med po nekim nižim cenama, pa sam otvorio ovu temu da možemo da razmenimo iskustva.

On je to rekao zato što je bila izborna skupština, da bi zadržao funkciju.
Rekao je i da je na sajmu pčelarstva u Monpeljeu 2009. godine našao veliki broj ino kupaca za srpski med, ali oni još uvek nisu stigli. Takođe je rekao da je na sajmu hrane u Parizu 2009. godine našao veliki broj kupaca, koji takođe još uvek nisu stigli. Rekao je, i da je na sajmu pčelarstva u Argentini 2011. godine našao velikog kupca iz Velike Britanije i od njega ni traga ni glasa. Zatim da je našao kupca u Kanadu, u Tursku i opet ništa, i vi nikako da se opasuljite. On je čini mi se lekar i upotrebljava onu lekarsku "Ako ne možeš da pomogneš bolesniku koji umire bar mu daj lažnu nadu." Kad su u pitanju pare tu nema laži, na forumu Košnice Voja stoji da vas on u 2011. godini košta deset hiljada evra.
 
Ali je došlo do pometnje dosta uzoraka nije prošlo analizu. Nezvanično se priča da ,,pčelarska mafija" kupuje na tone melasu u šećeranama.




U 2010. godini sam prodao med od bagrema za 2,5 eura isplata istog dana po merenju.
2011. godine sam prodao med po ceni od 3.30 eura .
Istina je da je bilo zastoja u izvozu i da je cena pala ali je vraćeno na staro stanje.
Ovakva cena u sadašnjoj i bivšoj državi nije nikada bila a sve to se postiže zahvaljujući rukovodstvu na čelu sa Dr Živadinovićem.
Protivnici SPOS-a su našli utoćište na forumu Voje ali to je zanemarljiv broj i meri se i mikronima.Na forumu SPOS-a njihove reči nemaju prođu pa moraju negde da se prazne.
Tako ,da bi bilo dobro ako neko želi da čuje istinu da malo poseti i forum SPOS-a.
 
Ova tvoja poruka, gde se zanemaruju zakoni ekonomije i veliča jedan čovek, taj vaš Dr Živadinović, spada u kominističku demagogiju. Uostalom u Savezu pčelarskih organizacija Srbije sve se zasniva na lažnim obečanjima, spektakularnim optužbama i stvaranje iluzija kod pčelara.
Tačno je da ovakva cena meda u sadašnjoj i bivšoj državi nije nikada bila, isto kao što ovakva cena benzine, hleba ,mleka i svih ostalih proizvoda nije nikada bila. To nema nikakve veze sa vašim "svemoćnim" Dr Živadinovićem, kao što ti tvrdiš, već sa zakonima svetskog tržišta.
U jesen 2011. u organizaciji SPOS-a otkupljene su male količine meda u vlasotinačkom kraju, samo jednom pčelaru koji je isporučio med u vrednosti oko milion dinara dato je oko 200 000 dinara, ostalima do danas med nije isplaćen.
Mi diskutujemo na ovom forumu i ti istinu dokaži ovde, a nemoj da je dokazuješ na jednoumnom forumu SPOS-a gde se članovi foruma isključuju zbog različitog mišljenja i nemilosrdno vređaju kao što to radiš i ti. Uostalom na tom forumu i u celom SPOS-u sve je podređeno volji jednog čoveka.
 
Tema se zove Cena meda na veliko, tako da nema mesta pisanju o tome šta je komunistička demagogija, šta je SPOS uradio, šta je obećao, ko je gde našao utočište. Nije zabranjeno da se piše o tome, ali u odgovarajućim temama, ako takva tema ne postoji otvorite je pa pišite

@ Trutonja

Da li si ti prodavao med na veliko ove godne i po kojoj ceni, čisto bi bilo zanimljivo da se vidi pošto je naziv teme Cena meda na veliko. Ovako se samo ide u offtopic. Takođe bi bilo zanimljivo da objasniš zašto si članu zarkodj rekao da je slagao da je med prodao po ceni od 3.30 eura.
 
U ovoj temi sarbanac kaže: "Ali je došlo do pometnje dosta uzoraka nije prošlo analizu. Nezvanično se priča da ,,pčelarska mafija" kupuje na tone melasu u šećeranama", da li to ima veze sa temom Cena meda na veliko?

Takođe zarkodj u ovoj temi kaže: "Protivnici SPOS-a su našli utoćište na forumu Voje ali to je zanemarljiv broj i meri se i mikronima.Na forumu SPOS-a njihove reči nemaju prođu pa moraju negde da se prazne. Tako ,da bi bilo dobro ako neko želi da čuje istinu da malo poseti i forum SPOS-a." Da li ovo vređanje neistomišljenike SPOS-a ima veze sa temom Cena meda na veliko?

Moje spominjanje komunističke demagogije je samo komentar predhodne diskusije gde diskutant plasira komunističku demagogiju.

Ti javno iznosiš otvorenu optužbu protiv mene: "Takođe bi bilo zanimljivo da objasniš zašto si članu zarkodj rekao da je slagao da je med prodao po ceni od 3.30 eura". Iznošenje optužbe nije dovoljno, potreban je i dokaz, zato treba da izneseš kad i gde sam ja to rekao? Ujedno te informišem da se iznošenje lažnih optužbi sankcioniše zakonom.
 
Poslednja izmena:
Do pada cene meda na veliko je došlo i zbog toga što je uništena maloprodaja. Naime taj njihov Dr Živadinović je u sredstvima informisanja SPOS-a pisao o antibioticima u srpskom medu. Tu informaciju su preuzele dnevne novine i u njima su se pojavili naslovi poput ovog: "OTROV VREBA U TEGLI MEDA!", uz to je bila pridodata slika mrtvačke glave u tegli meda, a kao glavni dokaz novinari su stavljali izjave predsednika SPOS-a Dr Rodoljuba Živadinovića. Naravno to je dovelo do toga da građani steknu nepoverenje u naš med i smanje potrošnju. To je automatski prouzrokovalo stvaranje viška meda na tržištu, koji je vršio pritisak na veleprodaju, pa je i to doprinelo padu cene meda na veliko.
Eto do čega može da dovede nesposobnost pojedinca da proceni do čega može da dovede njegova izjava, a posledicu trpe svi pčelari u našoj državi.
 
Da, moram se izvinuti, jer sam ovo oko komunističke demagogije shvatio da kažeš da čovek laže. Ovo za lažne optužbe je zanimljivo, pošto kažeš da je Dr Živadinović uništio, ni menje ni više, nego maloprodaju meda.

Ali da ne ide se više u offtopic, u daljnoj temi samo konkretne informacije o cenama meda kad se prodaje na veliko.
 
Ti očigledno non-stop iznosiš lažne optužbe protiv mene. Zašto ti smeta moje iznošenje istine o cenama meda na veliko. Ja nisam rekao kao što ti tvrdiš: "da je Dr Živadinović uništio, ni menje ni više, nego maloprodaju meda", već da je situacija koja je počela od tog vašeg Dr Živadinovića, pa preko dnevnih novina, dovela do opisanog stanja u vezi maloprodaje meda, što je pak dovelo do pada cena meda na veliko. To može da vidi svako ko zna da čita, tako da nećeš moći da zavaraš ostale članove ovog foruma.

Ali da ne ide se više u offtopic, u daljnoj temi samo konkretne informacije o cenama meda kad se prodaje na veliko.

Ovom rečenicom ti pokušavaš da usmeriš diskusiju u onom pravcu koji tebi i SPOS-u odgovara, da zaštitiš SPOS i Dr Živadinovića, da zavedeš administratorsku diktaturu na ovom forumu, po ugledu na forum SPOS-a.
 
pozdrav kolege medonje,
dal je iko prodao med na veliko i po kojoj ceni. Tacno je da je opala cena meda,,,,,,,,,,,,,ja imam jos neku kolicinu od 2 tone livadskog, pa me zanima ko ga i po kojoj ceni otkupljuje. nije hitno, nece se mu proci rok, ali bi dobrodosao neki dinar pred novu sezonu
 
Bez obzira kome ćeš prodati, nemoj da daješ bez para. Novokomponovani menadžeri izigravaju biznismene sa tuđim parama.

Naročito budi obazriv kad je SPOS u pitanju.

Pčelari iz Vlasotinca ne mogu da spavaju mesecima, dali su med a para nema.
 
Poslednja izmena:
Danas u novostima objavljena informacija da je preko sposa izvezen med. Otkupna cena bagremovog meda 3,3 evra i isplaćen pcelarima. Zbog krize na zapadnom tržištu pregovara se o novoj ceni koja će verovatno biti nešto niza ali ipak znatno veća nego što nude druge otkupljivačke kuće. Za ovako dobre cene najzaslužniji je predsednik spos-a.
 
Ti si obmanut na forumu SPOS-a gde ljudi tog velikog predsednika SPOS-a obmanjuju pčelare da je on svemoćan.
Da li si čuo za ekonomske zakone tržišta?
 
SPOS pozvao pčelare da prijave viškove meda

Savez pčelarskih organizacija Srbije SPOS pozvao je danas pčelare da prijave viškove meda koje imaju na zalihama, a koje su namenjene prodaji na veliko, navodeći da će narednih dana biti potpisani ugovori sa kupcima, po novom sistemu.

Otkupna cena bagremovog meda do sada je bila 3,3 evra, a nova cena bi trebalo da bude znatno veća, navode u SPOS-u, dodajući

Ovo je juče objavljeno, videćemo šta će još biti mislim da ne treba žuriti sa prodajom.
 
Nazad
Vrh