Vlagometri za žitarice

Ja imam taj zuti sa dve sonde.Nisam zadovoljan jer nikad nisam siguran jeli tacan.Nije isto gurnuo sondu 5cm ili 15 cm.Koliko para toliko muzike.Jednom pokaze 13% odma zatim 14,7%.Eno nov stoji na prozoru I deca se igraju sa njime.
 
Ako imaš taj vlagomer, verovatno imaš i uputstvo, pa pogledaj tamo, ima objašnjeno kako se baždari, a hektolitar se očitava: 1-prtisak na OK=prosečna vlaga, 2-pritisak na OK=težina uzorka, 3-pritisak na OK=hektolitar, pa zatim ako te interesuje temperatura uzorka pritisak na "species" :ppozdrav:.
Samo prilikom bilo kog merenja, količina uzorka mora biti do unutrašnje ivice gornjeg levka posude, ili skineš taj deo "levak" pa poravnaš, jedino tako precizno meri vlagu, a samim tim i hektolitar.
 
Poslednja izmena:
Stigla igracka, placena 30000din. Zadovoljan kako radi.
8474f2255c2fe159fce8a214511c039e.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Vi što imate Wile 55, da li možete da izmenite tačno vlagu u soji ako ima i zelenih zrna u uzorku? Imam jedan vlagomer stariji sa analognim pokazivanjem rezultata ali je isti sistem merenja kao dok Wile 55 no u slučaju kad ima zelenih zrna u soji nema ništa od merenja, svaki put vrlo različiti rezultati.
 
Kolege da li neko poseduje ili je imao prilike da radi sa vlagomerom Wile 200 ?
Ponudjen mi je polovan , nov je oko 570 eura,
 
Pitao sam ih jednom na sajmu da donesem vlagomer čisto da ga provere tj izbaždare i koliko to košta pa su mi se smejali. Inače vlagomer je kupljen kod njih i nije bio dobro podešen fabrički, baždarili su ga ponovo u garanciji.
 
Smejali? Verovatno zato što imaš onaj ručni mini-gac ( a koji se više ne koristi na otkupnim mestima ) a njega možeš podesiti u meni-u, da pokazuje koliko hoćeš.
 
Nazad
Vrh