Kolicina i vrsta hrane koje koristie u razlicitim uzrastima

Kad više nema svježega odvikavam ih
A sijeno dobivaju pomalo kroz cijelu godinu
Ove godine ću probati posijati stočnu repu, tako da imaju i kroz zimu zelenila, vidjet ćemo kako će izgledati do zime
 
Da li neko hrani kunice suncokretovom i sojinom sacmom, i koliko je to dobro, to jest zdravo za kunice?
 
Sojina i suncokretova sačma (ili suncokretova pogača) su sastavni dio sve peletirane hrane za kuniće. Problem u domaćoj primjeni je mješanje sa žitaricama pošto su usitnjeni, pa se žitarice moraju isto tako usitniti. Neki kunićari ne preporučuju mljevenje žitarica za kuniće radi udisanja prašine prilikom konzumacije, ja već više od pet godina hranim tovljenike sa smjesom mljevenih žitarica i sačme i nisam imao nikakvih problema.
Idući problem je u količini odnosno postotku sačme u smjesi.
Na svakoj peletiranoj hrani za tov kunića piše da ima oko 17 % proteina.
Pošto mi proteini, žitarice i prehrana životinja nisu struka za probu sam pokušao prema podatcima sa interneta složiti smjesu sa oko 17 % proteina.
Nakon dosta muke došao sam do slijedećih količina za 10 kg smjese:
sojina sačma 1,25kg
suncokretova sačma 0,75kg
ječam 3,5kg
tritikale 2,0kg
kukuruz 2,5kg
Što prema „mojoj računici“ predstavlja hranu sa 17% proteina.
Uz ovo dajem sijeno ili lucerku isključivo suhu ne u pretjerano velikim količinama (svaki drugi dan količinu koju pojedu taj dan).
Što se cijene tiče:
- 10 kg žitarica 10kn
- 10 kg moje smjese 20kn
- 10 kg peletirane hrane 40kn
Držim isključivo kalifornijske bijele i trudim se da rasplodni materijal bude što kvalitetniji i sa 4-4,5 mjeseci starosti prosječna težina žive vage oko 3 kg.
Eto malo je preopširno u koliko sam pomogao bit će mi drago.
LP exsa
 
Ovo je peletirana sacma. I suncokretova I sojina. I ja sam vadio neke racunice, sto se mesavine tice, samo sam ja pravio 15% proteina. Ok, probacu pa cemo videti.
 
Ja sam davao ali u malim kolicinama i to samo odraslim kunicima.Probaj dati jednom kunicu par dana pomalo i prati reakciju ako nebude problema nastavi davati i drugim.
 
Nazad
Vrh