Lekovito bilje Kleka

sasa j

Član
Učlanjen(a)
31 Dec 2009
Poruka
199
Lokacija
Beograd
Pretrazivao sam po forumu ali vezano za kleku nista nisam nasao,konkretno me interesuje koliko je zastupljena kod nas i u kom kraju se najcesce gaji,saznao sam nesto vezano za etericna ula i deluje mi zanimljivo.
Mislim da bi ovo bila dobra tema.Pozdrav
 
Ja sam pre par dana zasadio dve kleke, najvise ih ima Zlatibor-Zlatar-pa do Crne Gore ....znaci,niz magistralu :) .... a da se gaji nesto na veliko ,mislim da toga nema ,jer je divlja biljka ....a i za branje je nezahvalna u p.m. mnogo bode ... ali zato je lekovita i super , na primer , 40 bobica ostavis u vodi 40 dana , voda dobije skoro crnu boju,i pijes svako jutro po casicu (rakijsku) , i kazu da je extra za ceo organizam , mada je i rakija ``klekovaca`` exatraaa... Pozdrav...
 
Pretrazivao sam po forumu ali vezano za kleku nista nisam nasao,konkretno me interesuje koliko je zastupljena kod nas i u kom kraju se najcesce gaji,saznao sam nesto vezano za etericna ula i deluje mi zanimljivo.
Mislim da bi ovo bila dobra tema.Pozdrav

kolika je cena kleke , mogao bih da ti ponudim neku kolicinu ako si zainteresovan.
ima je kod mene u kraju i to poprilicno...
 
@Milose
Sto se tice cene,ne znam tacno kolika je ali zadnji put pre mozda dve nedelje kad sam razgovarao sa prijateljem koji je poceo prosle godine da preradjuje kleku bila je oko 80-90din,on kaze da cena na trzistu varira i da nekad krene sa 60 a zavrsi cak i na 150-160din.Ali kaze da je neki prosek uvek oko 100din,meni trenutno ne treba jer nemam kako da je preradim ali planiram u skorije vreme da krenem sa iostom preradom kao on,malo smo pricali oko prerade kako to kod njega ide ali nista detaljno mada mi izgleda primamljivo pa cu se malo vise raspitati kod njega i nadam se da ce pocetkom sledece godine nesto biti na tom polju.Kazi mi koju to kolicinu mozes da ponudis i koliko je to prilicno,koja je cena trenutno ako si u medjuvremenu saznao?
Dobro je da ima i to ne daleko od mene sto mi odgovara i ako krene ovo sve pravim putem a nadam se racunaj da imas kupca,usput cu ga pitati ako mu treba mada mislim da ima dobavljce koji ga snabdevaju i daleko mu je proizvodnja je kako se secam u G.Milanovcu.Jos jedno pitanje kazi mi jel ti to gajis..?Pozdrav
 
@Milose
Sto se tice cene,ne znam tacno kolika je ali zadnji put pre mozda dve nedelje kad sam razgovarao sa prijateljem koji je poceo prosle godine da preradjuje kleku bila je oko 80-90din,on kaze da cena na trzistu varira i da nekad krene sa 60 a zavrsi cak i na 150-160din.Ali kaze da je neki prosek uvek oko 100din,meni trenutno ne treba jer nemam kako da je preradim ali planiram u skorije vreme da krenem sa iostom preradom kao on,malo smo pricali oko prerade kako to kod njega ide ali nista detaljno mada mi izgleda primamljivo pa cu se malo vise raspitati kod njega i nadam se da ce pocetkom sledece godine nesto biti na tom polju.Kazi mi koju to kolicinu mozes da ponudis i koliko je to prilicno,koja je cena trenutno ako si u medjuvremenu saznao?
Dobro je da ima i to ne daleko od mene sto mi odgovara i ako krene ovo sve pravim putem a nadam se racunaj da imas kupca,usput cu ga pitati ako mu treba mada mislim da ima dobavljce koji ga snabdevaju i daleko mu je proizvodnja je kako se secam u G.Milanovcu.Jos jedno pitanje kazi mi jel ti to gajis..?Pozdrav


sale hvala na javljanju , za sada je deda nabrao nekih mozda 50kg cisto iz radoznalosti.jel zna da je jako lekovita i da se ranije brala u neogranicenim kolicinama.Pa samo razmisljali da pokrenemo tu berbu i razvijemo je malo . ne gajim je ja ali kod mene u selu je takav predeo gde zaista uspeva, pre 2 meseca su bile prepune.ukoliko se organizujemo ja mislim da uz malo truda i rada moze bas bas dosta da se nabere minimum 1tona. uskoro idem ponovo za selo pa cu znati jos bolje o kolikoj bi se tu kolicini moglo raditi.
 
Nazad
Vrh